Atrakcyjnośc a bycie As-em

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
STELLA*
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: STELLA* »

oczywiscie to wszystko kwestia estetyki. przyjemnie jest otaczac sie pieknymi rzeczami- to symbol luksusu. milo tez jest przebywac w gronie estetycznych i zadbanych ludzi. co wlasciwie znaczy dla was slowo atrakcyjny?ja czuje sie atrakcyjna sama dla siebie kiedy mam dobry humor i samopoczucie... nie obchodzi mnie jednak opinie osob trzecich na temat mojego wygladu, jesli im sie nie podobam to niech sie na mnie nie patrza...
Katarzyna
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 23 wrz 2008, 10:03
Lokalizacja: lodz

Post autor: Katarzyna »

Tez jestem zdania ze chodzi tu glownie o estetyke... o to by byc zadbanym... A co do wlasnej atrakcyjnosci, cialo potrzebne mi jest by zyc, uprawiac sport, dobrze widziec, slyszec, czuc.. a jesli skutkiem ubocznym darzenia po przez odpowiednie cwiczenia i diete do sprawnego ciala jest wyglad uwazany przez kogos za atrakcyjny to oki... byle tylko nie slyszec zadnych oblesnych komentarzy
Figaaaa
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

Atrakcyjny intelektualnie > Atrakcyjny fizycznie

Is it clear?!
~Vei*sha~
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:11

Post autor: ~Vei*sha~ »

Zixxar pisze:Atrakcyjny intelektualnie > Atrakcyjny fizycznie

Is it clear?!

Im chodzi o znaczenie słowa "atrakcyjny", przynajmniej tak mi się wydaje :P

Co do tego, co powiedział Zixxar: dla mnie inny człowiek jest atrakcyjny, kiedy jest mentalnie wysoko rozwinięty, przy czym nie oznacza to, że siedzi non stop w książkach, ale to, że ma szacunek do innych i do siebie, lubi rozmawiać na różne tematy, wyrażać głośno swoje zdanie, nie urażając przy tym nikogo.


Pozdro :)
Ostatnio zmieniony 1 lut 2012, 22:28 przez ~Vei*sha~, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DAMA
Zbanowana
Posty: 221
Rejestracja: 6 lis 2008, 11:02

Post autor: DAMA »

Witaj Antil! :D
Uważam,że to jest logiczne. Może nam się ktoś podobać fizycznie...ale możemy nie mieć ochoty na seks z tą osobą...ewentualnie jedynie na czułość,na dotyk,na pocałunki...jednak nie na stosunki seksualne.Dlaczego? Otóż dlatego,że aski nie czują potrzeby odbywania stosunków seksualnych. Zresztą wygląd fizyczny nie jest podstawą związków,na tym niczego konkretnego i racjonalnego się nie zbuduje. Wygląd zewnętrzny nawet u osób,które odczuwają pociąg seksualny ma priorytetowe znaczenie na ogół w bardzo młodym wieku ( kiedy ma się naście i dwadzieścia kilka lat).Póżniej zaczynają liczyć się inne aspekty tj.charakter osobowość,wartościowanie,czasem wykonywany zawód,pozycja społeczna,wykształcenie.
Wiele razy słyszałam stwierdzenie u osób już dojrzałych,o ukształtowanych osobowościach,posiadających potrzeby seksualne:
" Z ładnej miski się nie najesz,chociaż smakuje dobrze"
Jednak jak napisałam na początku nie widzę niczego nielogicznego w byciu asem i zarazem zwracaniu uwagi na atrakcyjność fizyczną.
Jeśli chodzi o mnie to zwracam uwagę na wygląd fizyczny u mężczyzn,wiem,którzy mi się podobają....ale nie myślę o seksie z nimi,bo nie mam w sobie potrzeby seksu...i wszystko jasne. :D
NeNe
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 4 paź 2008, 18:14

Post autor: NeNe »

no pewnie, że zwracam uwagę na atrakcyjność fizyczną. tylko u mnie (u każdego) jest ona inaczej definiowana. mam na myśli, że na przykład nie lubię u kobiet wielkich biustów i napakowanych facetów... czyli takich ''hiperseksualnych''. (trudno wyobrazić mi sobie aseksualną intymność u osób, które świadomie chcą tak wyglądać i eksponują te cechy.)
mimo wszystko zwracam uwagę na wygląd, na styl, który wbrew pozorom może powiedzieć wiele o człowieku i jego zainteresowaniach. a to że chciałbym się związać z kimś ładnym to też prosta potrzeba estetyki.
youngirl
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:23

Re: Atrakcyjnośc a bycie As-em

Post autor: youngirl »

Antil pisze:I teraz moje pytanie czy to że szukamy kogos bliskiego kto nas zaakceptuje jest sprzeczne z tym ze zwracamy uwage na atrakcyjnośc tej osoby? Czy to że oprócz wnętrza podoba nam sie opakowanie a nawet jest wręcz istotne jest czyms normalnym czy może nie logicznym?
To normalne, że patrzymy na zewnętrzną i wewnętrzną powłokę człowieka. I nawet jeśli twierdzimy, iż zwracamy uwagę jedynie na wnętrze, to podświadomie dopatrujemy się w drugiej osobie tego, by chociaż nie budziła w nas odrzucenia swym wyglądem. W postach przy temacie pojawiło się kilka istotnych pytań oraz nasunęło nowe. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytania tj.:

1. Na czym polega bycie atrakcyjnym? Co sprawia, że tak się czujecie lub zauważacie atrakcyjność w innych?
2. Czy chcecie się tak czuć?
3. Jak odbieracie to, ze komuś wydajecie się być atrakcyjni??
4. Czy prócz analogicznej odpowiedzi na pytanie DLACZEGO CHCECIE SIĘ TAK CZUĆ [a chce się tak czuć, ponieważ nie chcę być nieatrakcyny/a] macie pozostałe odpowiedzi na to pytanie?

Ja swą odpowiedź na razie pozwole sobie przemilczeć.
Awatar użytkownika
DAMA
Zbanowana
Posty: 221
Rejestracja: 6 lis 2008, 11:02

Post autor: DAMA »

Odpowiem Ci krótko YoungGirl .....atrakcyjność fizyczna ( wygląd ) jest pojęciem względnym i sprawą gustu.
W każdej epoce lansowany był inny typ urody i inne kanony piękna.
Kiedyś przykładowo ( w epoce baroku) wypadało mieć solidne,masywne kształty ( kobiety Rubensa ).Dzisiaj jak wiadomo w modzie jest szczupła smukła sylwetka.
Będę pewnie banalna kiedy napiszę- " Nieważne co na głowie- ale co w głowie" :D Pozdrawiam
Rj
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 5 sty 2008, 18:52

Post autor: Rj »

Zixxar pisze:Atrakcyjny intelektualnie > Atrakcyjny fizycznie

Is it clear?!
:P Zgadzam sie
Rj
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 5 sty 2008, 18:52

Post autor: Rj »

Dama to pokrywa sie zx tym co ja mysle
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

wnetrze mi mowi o tym by kierowac sie wlasnie tym jaka jest osoba gorzej to wychodzi gdy spotykam osobe z ktora fajnie sie rozmawia a nie podoba mi sie z wygladu

wiec wyglad zawsze bedzie odgrywal jakas tam wieksza role w wyborze kogos :roll:
ODPOWIEDZ