Znani aseksualiści. :)

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

lygrys pisze:
Gizmo pisze:
Lygrys pisze:davinci był gejem uprawiał seks do puki go nie przyłapali i nie skazali na wiezienie
Skąd to wiesz? :roll:
kiedys w "sex science" w odcinku o celibacie otym mówili
Ehh, przecież to, że o tym mówili, tak na prawdę nic nie znaczy, skoro nie mają mocnych dowodów.

"Leonardo nigdy się nie ożenił i do tej pory nie odnaleziono dowodów na to, by przedłużył swój ród. Ok. 1560 r. Giovanni Paolo Lomazzo przedstawił Leonarda jako człowieka ze skłonnościami do pederastii. Swoje podejrzenia opierał na fakcie, iż w kwietniu 1476 r. zgłoszono anonimowy donos na Bartolomea di Pasquino, Baccinna, Leonarda Tornabuoni i Leonarda da Vinci, jakoby korzystali z usług siedemnastoletniego młodzieńca Jacopa Saltarelliego, który podobno uprawiał nierząd za wynagrodzenie finansowe. Podejrzani pozostali na wolności do czasu zakończenia śledztwa. 7 czerwca zostali wezwani do sądu, ale odstąpiono od oskarżenia. Przypuszczalnie była to próba zniesławienia i z braku dowodów sprawę umorzono.

(...)

Z kolei Zygmunt Freud, prowadząc badania nad jego psychiką w pracy zatytułowanej Leonarda da Vinci wspomnienia z dzieciństwa, sugerował, że Leonardo żył w abstynencji i przekładał swój popęd seksualny na działania twórcze. Uważał także, że niekończenie obrazów wynikało niekiedy z jego zahamowań w życiu seksualnym, lecz interpretacji tej nie można uznać za obiektywne źródło wiedzy.

Z notatek artysty wynika, że nie był on zainteresowany życiem seksualnym:
Cytat:
"Akt płciowy i wszystko, co się z nim łączy, jest tak ohydny, że ludzie wymarliby szybko, gdyby nie był on uświęconym zwyczajem i gdyby nie istniały ładne twarze i zmysłowe dyspozycje."

(z Wikipedii)
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

lygrys pisze:wikipedia rzeczywiscie wiarygodne zródło
..Niestety, nie mniej wiarygodne niż TV czy gazety :P
We fragmencie o procesie Leonarda są przytaczane fakty, a nie domniemania /jak w 'sex science'.. /
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Ciąg dalszy listy...
Kolejne osoby, których biografowie określają jako "lifelong celibate" lub "virgin" nie podejrzewając jednocześnie o skłonności homoseksualne:

Baruch Spinoza (1632- 1677) - filozof i teolog niderlandzki żydowskiego pochodzenia

Stevie Smith (1902-1971) brytyjska poetka i pisarka. Kładła nacisk na głębię przyjaźni. Bardzo krytycznie nastawiona do tych, którzy uważali, że ponieważ nie uprawia seksu, musi mieć bardzo ubogie życie

William Pitt Młodszy - premier Wielkiej Brytanii w latach 1783-1801 oraz 1804-1806. W wieku 24 lat został najmłodszym w historii premierem brytyjskim. Największy talent przejawiał jako finansista, jednak kierował również wojnami z Francją – rewolucyjną a potem napoleońską. Zwolennik ewolucyjnego konserwatyzmu. Historycy uważają, że umarł będąc prawiczkiem

G. H. Hardy ( 1877- 1939) wybitny angielski matematyk. Oprócz matematyki jego pasją była gra w krykieta. Całe życie był niesamowicie młody ciałem i duchem

Antonio Gaudi ( 1852-1926) - hiszpański architekt .Głównym jego osiągnięciem jest słynny kościół Sagrada Familia w Barcelonie (którego budowa trwa po dziś dzień).
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Tak sobie pomyślałam... Jeżeli kiedykolwiek zostanę sławna, to obiecuję, że się ujawnię :mrgreen:
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

Koni pisze:Tak sobie pomyślałam... Jeżeli kiedykolwiek zostanę sławna, to obiecuję, że się ujawnię :mrgreen:
Ja też..., choć nie przewiduję takiej opcji :mrgreen:
Omnia mea mecum porto...
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Gizmo pisze:
lygrys pisze:davinci był gejem uprawiał seks do puki go nie przyłapali i nie skazali na wiezienie
Skąd to wiesz? :roll:
lygrys pisze:jezus miał chyba 5cioro braci i 2 siostry
pisze otym w biblii
Przytoczysz fragment? :>
Mat.13:55,56 Luk.8:19,20
Jolina
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 13 sty 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Sławne ASpostacie

Post autor: Jolina »

Ostatnio sir Ian, grający Gandalfa we Władcy Pierścieni zasugerował, że jego bohater był gejem, bo w swoim życiu (które trwało 7 tyś lat!) nie wspomina o żone... A moze był Asem?

Macie jakieś pomysły? Inne słynne Asy?
udanej wieczności-J
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

lygrys pisze:jezus miał chyba 5cioro braci i 2 siostry
pisze otym w biblii
Przytoczysz fragment? :>[/quote] Mat.13:55,56 Luk.8:19,20[/quote]

Biorąc tak dosłownie tekst to można się doszukać, że tych braci było ponad 500 :!: :) :arrow: 1 Kor 15,6
Tylko kogo to przekona? ;)
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

A wiec w Mat.1:25 pisze ze "z nia nie wspolzyl dopoki nie urodzila syna"...DOPOKI... z tego co wiem to w Pismach Greckich wystepuja odrebne slowa na okreslenie "brata" "kuzyna" czy "krewnego". 1 Piotra 5:9,14b wskazuje ze chodzi o ludzi ktorzy sa w jednosci z Jezusem (tzw. bracia duchowi) :wink:
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Owszem, w języku greckim słowo brat - "adelphos" to bardzo precyzyjne określenie oznaczające"z tego samego łona". Kuzyn to po grecku anepsios.
Inne fragmenty mówiące o braciach w tym znaczeniu to Mat. 12, 46-50 i Mar.6,3 .
A o tym, że Maryja była dziewicą tylko do momentu urodzenia Jezusa mówi nie tylko fragment Mat. 1,25 przytoczony przez Dzolę007 lecz także Łk. 2,7" I porodziła swego syna pierworodnego(...)".
Ten sposób interpretacji występuje we wszystkich kościołach protestanckich. Natomiast kościół prawosławny podobnie jak katolicki uważa, że Maryja była zawsze dziewicą, natomiast nie uznaje dogmatu i jej niepokalanym poczęciu i wniebowzięciu.
Quirkyalone
parisian
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2008, 21:31

Post autor: parisian »

ponoc Immanuel Kant.
Kupię zestaw noży do zabijania czasu.
Awatar użytkownika
Selene
ASiołek
Posty: 67
Rejestracja: 10 paź 2008, 15:41
Lokalizacja: z własnego świata

Post autor: Selene »

Fryderyka II Wielkiego posądzają o impotencję, homoseksualizm bądź aseksualizm. Po dokładnym przeczytaniu jego biografii, przeanalizowaniu charakteru, relacji rodzinnych i poglądów sądzę, że to jak w morde strzelił aseksualista.
*per ASpera ad AStra*
*****
*I nawet kiedy będę sam*
*Nie zmienię się, bo mam swój świat*
Awatar użytkownika
VojciechSV
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: VojciechSV »

Ja będę znanym :P
enjoy the silence
wiatr
harnAS
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2009, 14:04

Post autor: wiatr »

Ja jestem:
Jestem asem i znacie mnie :)
Wszystko się zgadza :) :) :)
Gazing through the window at the world outside ...
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

lista

Post autor: neptis »

Znalazłem w sieci listę domniemanych aseksualistów/aseksualistek: http://amoebageek.blogspot.com/2007/01/ ... y-one.html.

O ile nie dziwi mnie na niej obecność Morrisseya - "proroka czwartej płci" - to umieszczenie na niej Hitlera wydaje się dyskusyjne. Co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ