Ważna informacja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Ważna informacja

Post autor: Agnieszka »

Długo zastanawialiśmy się w naszym administratorsko-moderatorskim gronie nad zamieszczeniem niniejszego tematu, mieliśmy pewne wątpliwości i wahania, ale w końcu doszliśmy do wniosku (po naradach i konsultacjach), że pewne fakty powinny ujrzeć światło dzienne.

Ostatnia napięta sytuacja na forum i analiza konfliktu, który się zrodził pomiędzy kilkoma użytkownikami, doprowadziły nas do ciekawego odkrycia - otóż mamy na forum trzy osoby, które korzystają z tego samego IP. Pojawiło się podejrzenie, że tak naprawdę za tymi trzema kontami stoi jedna osoba. Jednak samo podejrzenie i tylko jedna poszlaka nie stanowią niezbitego dowodu przeciwko użytkownikowi. Podjęliśmy więc pewne kroki.

Po pierwsze zostało zamieszczone ogłoszenie przypominające o zakazie posiadania więcej niż kilku kont przez jednego użytkownika.

Po drugie prowadzona była obserwacja ruchu na forum, częstotliwości logowania się konkretnych osób, numerów IP osób zalogowanych i gości. Numery IP zostały sprawdzone.

Po trzecie analizowane były informacje z pierwszej i drugiej ręki na temat podejrzanych użytkowników, a także ich wypowiedzi (pojawiła się ogromna liczba informacji sprzecznych, niedomówień, a wręcz kłamstw - może nie jest to dziwne, bo niektórzy są bardzo przeczuleni na punkcie anonimowości w internecie, ale w takich wypadkach zwykle tworzy się jedną wersję na potrzeby internetowej tożsamości, a do nas napływały sygnały o sprzecznych informacjach wychodzących od JEDNEJ osoby).

Nasze kilkudniowe mini-dochodzenie potwierdziło podejrzenia i jesteśmy zmuszeni podjąć pewne kroki ku przestrodze obecnych i przyszłych użytkowników. Za chwilę zostanie nałożony ban na jeden numer IP - w związku z tym, że związane są z nim trzy konta, wszyscy trzej użytkownicy nie będą mieli wstępu na forum.

Dla dobra wszystkich, którzy kontaktowali się z użytkownikami, o których mowa, postanowiliśmy podać tożsamości osób kryjących się za zbanowanym IP.

DAMA,
MAESTRO,
FRIDA.


Tyle z mojej strony. Po upływie tygodnia temat zostanie zamknięty - nie umieściłam go w dziale Ogłoszenia ze względu na obowiązujące tam ograniczenia wypowiedzi użytkowników innych niż moderatorzy i administratorzy.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Ja ze swojej strony chciałabym złożyć najszczersze wyrazy uznania Dziwożonie, która zauważyła, że ta trójca robi identyczne błędy interpunkcyjne - to skłoniło nas do przyjrzenia się sprawie :mrgreen:
Boże chroń dzieci przed takimi nauczycielami.
Suezo
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:20
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Suezo »

Oj bardzo nie ladnie postapila ta osoba (-y) jesli tak jak twierdzicie miala multikonto. Musze jednak powiedziec ze jeżeli kilka komputerów połączonych jest w tzw. sieć lokalną to wszystkie mają ten sam adres zewnętrzny czyli IP. Czyli w takim przypadku nie mozna polegac tylko na IP.

Dlatego wielki respect dla Dziwożony za wylapanie tych interpunktow, gratulacje zdolnosci detektywistycznych 8) 8) 8)

A teraz naljlepsze, to piszeFRIDA
Napiszę o sobie. Kiedy śledziłam to forum nie będąc jeszcze zalogowana zwróciłam głównie uwagę na posty i wypowiedzi DAMY ( chociaż nie tylko). Moją uwagę poza oczywiście bezbłędną polszyznę zwróciła ich treść i prawdy tam zawarte. Postanowiłam się zalogować między innymi dlatego żeby poznać osobiście tę osobę ( jestem homoseksualna ,a Dama nie ). Forum nie jest mi potrzebne dla żadnej edukacji ,integracji,czy jeszcze czegoś tam. Chciałam poznać Damę,a tylko mogłam zrobić to poprzez zalogowanie się tutaj. Uważam,że zachowanie Dziwożony na forum jest wręcz chamskie i powinna ponieść surowe konsekwencje. Domagam się publicznych przeprosin albo jak napisał Maestro usunięcia tych zdań....W innym wypadku - ban.
Jeśli administracja forum tak nie postąpi to znaczy,że regulamin jest fikcją. Podpisuję się pod tym co napisał MAESTRO. Dziwożona - wstyd !
A zbanowanej osobie mowie tylko: WSTYD i HAŃBA a ten cytat wyzej swiadczy tylko o tym ze TY (DAMO,MAESTRO,FRIDO) jestes nie zle _________ zeby tak sam(a) sobie odpisywac w tak chamski sposob i najezdzac i zadac bana uczciwemu uzytkownikowi forum.

Jeszcze raz wielkie gratualcje osobom ktore ujazmily tego oszusta.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Suezo pisze:Musze jednak powiedziec ze jeżeli kilka komputerów połączonych jest w tzw. sieć lokalną to wszystkie mają ten sam adres zewnętrzny czyli IP. Czyli w takim przypadku nie mozna polegac tylko na IP.
Wiemy o tym.
Ale kiedy troje użytkowników z takim samym IP /którzy twierdzą, że się nie znają/ przez kilka minut naprzemiennie loguje się i wylogowuje z forum, no to ciężko przypisywać to zbiegowi okoliczności :/
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

:shock: :shock: :shock: Ale numer! :shock: :shock: :shock:
Quirkyalone
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

Takiego numeru to chyba jeszcze u nas nie było :insane: Z drugiej strony nie ma się co dziwić, te 3 IP to zapewne przejaw osobowości wielorakiej ;), a te czasem bywają zgodne :drunk:, a czasem przeciwnie :jedi: Najwidoczniej jeszcze jedna niespodzianka :surprisebox:
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

:shock: :shock: :shock: Mnie od początku nie podobało się to, że Dama zadawała takie pytania, jakby chciała coś "wybadać", ale czegoś takiego się nie spodziewałam...Ciekawe kto tak naprawdę, kryje się pod tymi trzema wcieleniami :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

jeju, co za ulga.... :winkey:
już myślałam że uczulenie na nią/niego/nich mnie wykończy albo przynajmniej przegoni z forum :lol:
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Lorien pisze:jeju, co za ulga.... :winkey:
już myślałam że uczulenie na nią/niego/nich mnie wykończy albo przynajmniej przegoni z forum :lol:
Haha, mnie też :P
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Suezo pisze:Oj bardzo nie ladnie postapila ta osoba (-y) jesli tak jak twierdzicie miala multikonto. Musze jednak powiedziec ze jeżeli kilka komputerów połączonych jest w tzw. sieć lokalną to wszystkie mają ten sam adres zewnętrzny czyli IP. Czyli w takim przypadku nie mozna polegac tylko na IP.
Właśnie dlatego przeprowadziliśmy nieco głębsze dochodzenie - decyzja została podjęta po zgromadzeniu również innych dowodów.

A skoro o talencie detektywistycznym Dziwożony mowa, to niniejszym - za zasługi - odwołuję ostrzeżenie, które otrzymała w związku z konfliktem wywołanym przez Maestro/Damę.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Dziękuję Administratorowi, który pewnie widzi, że piszę tę wiadomość, gdyż miga mu moje IP.
A teraz, bójcie się mnie wszyscy, którzy mi podpadliście <demoniczny śmiech>. Moja lista może nie jest długa, bo zaczyna się od A (to za to ostrzeżenie) a kończy na... T.
Pozdrowienia
Dziwożona

PS. Agnieszko, jakkolwiek to nie zabrzmi, bardzo miło spędziłam z Tobą weekend.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

No normalnie strach się bać, chyba założę elite proxy :mrgreen:
LACORUNA
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 30 wrz 2008, 12:29
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: LACORUNA »

Zeby moja osobowość wieloraka nie wywinęła mi takiego numeru ! (Zartuję - chyba nad nia panuję ;-) )
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Suezo pisze: A zbanowanej osobie mowie tylko: WSTYD i HAŃBA a ten cytat wyzej swiadczy tylko o tym ze TY (DAMO,MAESTRO,FRIDO) jestes nie zle _________ zeby tak sam(a) sobie odpisywac w tak chamski sposob i najezdzac i zadac bana uczciwemu uzytkownikowi forum.
No i sprawdziło się stare polskie przysłowie, że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada... :mrgreen:
Quirkyalone
Zablokowany