Czy tolerujemy odmienność poglądów forumowiczów

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Trudna to sztuka, tolerowanie szczerości, a jej brak... hm, utrudnia wymianę pogladów
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Szarysmoku, to już czwarty temat, w którym piszesz o tolerancji odmiennych poglądów. Nie za dużo? Odnoszę wrażenie, że strasznie przeżywasz to, że Ci nie potakuję.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Agnieszko, przeżywam. Chciałbym szczerze porozmawiac nie tylko na pw. Sam nie wiem, co moge, co powinienem powiedziec oficjalnie, aby nie zgubić mysli i nie zgorszyc innych - trudne to dla mnie momenty
Czarownica1967
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:43

Post autor: Czarownica1967 »

Smoku, zauważ, że ludzie nie potrafią przyjmować czyichś argumentów, nie uznają kompromisów i takim ludziom jest trudno odnaleźć się w społeczeństwie. Traktują wszelkie dyskusje jako atak na swoją osobę. Czy to przypadkiem nie jest jakiś syndrom lub inny kompleks czy też jakieś zachowania wyniesione z domu?
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Nie chcę sie powtarzać, ze tolerancja jest trudna sztuką i pewnie nie tylko u nas na forum, na innych też, bo tacy jesteśmy jacy jesteśmy i cięzko to zmienić
Czarownica1967
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:43

Post autor: Czarownica1967 »

A czy podzielisz moje zdanie, że może nie o samo forum tu chodzi lecz także o to, że "papier" może wiele przyjąć? Łatwiej tu jest pisać a w realu na pewno wyglądałoby to nie na takie proste jakie się wydaje tutaj?
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Za mało jestem filozofem, moja latająca gwiazdo, abym rozstrzygał takie kwestie. Może w przypadku młodzieży powinnismy - ja i Ty przyjąć, ze oni tak maja : czarne i białe, ideały, loty ku gwiazdom... i święcie wierzą w sowja rację. Bronia jej w dostępny dla siebie sposób przykry dla oponentów. Co do mnie, a może do Ciebie, to chyba nie miejsce tu dla nas...
Czarownica1967
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:43

Post autor: Czarownica1967 »

..nie wiem czemu ale zaczynam odczuwać jakieś presje, nie wiem jeszcze z czyjej strony, jakieś niedobre fluidy...nie wiesz co to? Chyba to nie to miejsce.... :)))
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Mój Ty skrzydlaty bajarzu. Dla wszystkich jest miejsce. Szczególnie dla Ciebie i Czarownicy.

Widzisz, piszesz ładną bajkę na naszym forum. Przyjemnie w niej uczestniczyć. Nie przerywaj jej :)

Tolerancyjny jestem - przecież wiecie. Forumowy Dziadek Samo Dobro. Szkoda tylko, że w rzeczywistości nie zawsze tak jest...
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Zgredziejemy? :shock: Ja z pewnością tak. A co do tolerancji -postanowiłem starac się być tolerancyjnym. Ciekawe, kiedy się potknę. Pewnie w momencie wymiany zdań z kimś, z kim się nie zgadzam, co do wizji swiata i oby to było w necie :diabel:
A dlaczego w necie - bo spowije ma twarz rumieniec ciemny - wysiłku, aby udowodnić, ze moja racja troche lepsza.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2009, 21:04 przez szarysmok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Pozostaje pytanie czy faktycznie każde poglądy można tolerować?
Mówię tu o skrajnych poglądach(dla przykładu chociażby pogląd H. o rasie niższej i wyższej).
Tolerancja fajna rzecz ale też ma swoje granice,moim zdaniem
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Dokładnie o to chodzi, co tolerować, a co nie :shock:
Czarownica1967
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:43

Post autor: Czarownica1967 »

Erni, tolerować a na coś pozwalać lub nie to róznica. Prawda?
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Erni, tolerować a na coś pozwalać lub nie to róznica. Prawda?
Wolniej trochę, bo się gubię...
Ciemnymotyl pisze:Pozostaje pytanie czy faktycznie każde poglądy można tolerować?
Mówię tu o skrajnych poglądach(dla przykładu chociażby pogląd H. o rasie niższej i wyższej).
Tolerancja fajna rzecz ale też ma swoje granice,moim zdaniem
Tez chciałbym to wiedzieć, gdzie sa te granice. I czy wszystkie poglady mozna tolerowac. Bo moim zdaniem, nie mozna tolerować złych czynów, intencji...
A co myslisz o złośliwosciach wypowiedzi? Czy tolerować, czy juz może nie? :roll:
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Erni, tolerować a na coś pozwalać lub nie to róznica. Prawda?
Oczywiście. Chociaż nie jestem pewien, bo trochę sobie zaprzeczę w następnym zdaniu.
Pozostaje pytanie czy faktycznie każde poglądy można tolerować?
Mówię tu o skrajnych poglądach(dla przykładu chociażby pogląd H. o rasie niższej i wyższej).
Tolerancja fajna rzecz ale też ma swoje granice,moim zdaniem
Heh, można by zapytać czy osoba tolerancyjna toleruje nietolerancję?
Moja odpowiedź - czemu nie? W końcu mogę tolerować, że ktoś jest nietolerancyjny. Mogę go zachęcić do bycia tolerancyjnym, ale nie zamierzam nikogo zmieniać.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ