Czy bylibyście w stanie kogoś zabić?

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy bylibyście w stanie kogoś zabić?

Post autor: pawcio1978 »

@bezemnie: chodzilo mi o brak ludzkich odruchow/uczuc zabijajac druga osobe.
A co z ludzmi, ktorzy "zawodowo" zabijaja (snajper, maszynista pociagu samobojcow)?
Awatar użytkownika
youngirl_youngirl
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 12 paź 2013, 11:03
Lokalizacja: Praga/Pardubice/Hradec Kralove
Kontakt:

Re: Czy bylibyście w stanie kogoś zabić?

Post autor: youngirl_youngirl »

Każdy może zabić i każdy miał fantazje o zabijaniu- tak przynajmniej mówią wyniki badań choćby D. Bussa. Może nie będzie to tutaj pasować, ale przypomniał mi się fragment polskiego filmu: "Zabiłby pan indyka?"- pytanie do policjanta, jego odpowiedź po namyśle: "gdybym miał motyw...?" ;)
youngirl_youngirl(dawniej youngirl)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy bylibyście w stanie kogoś zabić?

Post autor: panna_x »

pawciu, taką pracę wybierają osoby które mają predyspozycje psychiczne do niej. w samoobronie to nie wiem czy bym zabiła, w sensie czy dałabym radę fizycznie, nie mam siły kondycji, mysle ze bym nie zdołała.
tak wiec w bezpośrednim starciu nie, no a z kolei metody takie jak trucizna nie wchodzą w grę wtedy.
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy bylibyście w stanie kogoś zabić?

Post autor: Wyzwoolona »

Jak ktoś mnie wyprowadzi z równowagi-tak konkretnie-to nie panuję nad sobą i nie wiem co jestem wtedy w stanie zrobić. Zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak. Z reguły jestem spokojną osobą, bez żadnych myśli tego typu więc bez wpływu mega negatywnych emocji na pewno nie. Podczas frustracji... kto wie. Kiedyś się okaże :lol:
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
ODPOWIEDZ