Systemy emerytalne itp.

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Feminizm a stereotypy

Post autor: klapouchy »

Dimgrafizm brzmi całkiem atrakcyjnie aczkolwiek kopmletnie nierealnie.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Feminizm a stereotypy

Post autor: panna_x »

jaka nowatorska? 25 % chce zus, czyli 75 % nie chce- czyli wiekszosc nie chce. :)
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Feminizm a stereotypy

Post autor: klapouchy »

Panna x a możesz powiedzieć skad masz te dane? Bo szczerze mówiąc wątpię w rzetelnośc tych badan.
Ale nawet jeśli większośc ludzi by tak stwierdziła, to pemietajmy ze demokracja nie może być tyranią większości. Jeżeli ktoś uczciwie całe życie płacił składki to nie można mu zabrać emerytury, nawet jeśliby 99% ludzi tego chciało. Byłaby to zwyczajna kradzież.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Feminizm a stereotypy

Post autor: dimgraf »

Layla ja tylko tak zasugerowałem, przecież nie naciskam byś cokolwiek robiła.

Odnośnie "Dimgrafizmu" to nie chcę pisać w dwóch tematach tego samego więc zaraz opiszę wszystko w temacie liberalizm kontra solidaryzm. link
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Feminizm a stereotypy

Post autor: Falka »

klapouchy pisze:
Falka pisze:Obecni emeryci muszą pociągnąć od państwa, ale za to kolejne pokolenia wchodzące na rynek pracy mogłyby same niezależnie od państwa odkładać i w ten sposób można przerwać tą chorą zależność i obalić ten debilny system oparty na demografii.
Tylko, żeby obecni emeryci mieli z czego zyć to musimy na nich płacić składki (czy tam jakieś ine podatki, jak zwał tak zwał, jak nie ZUS to budzet państwa, tak czy siak z naszej kieszeni). Także jak już tak czy siak musze płacić składki to chce miec z tego jakas emeryture. Tak czy siak jak ktoś ma z czego to powinien odkładać, bo wiadomo że na ZUS ani OFE nie ma co liczyć. Ale wiekszośc ludzi nie odłoży bo nie ma z czego.
Widzę dalszy brak zrozumienia. Wiem jak jest i nie potrzebuję tłumaczeń, że musimy na dzisiejszych emerytów płacić.Tylko podaję co można zrobić by obecni pracujący nie musieli płacić na cudze emerytury tylko na własne. Ja nie życzę sobie, żeby to co odłożę szło na kogoś innego to moje składki i nikt nie ma prawa wyciągać po nie łapy. System emerytalny w Polsce jest nie tyle debilny co złodziejski. Nie mogę doczekać się reformy emerytalnej z prawdziwego zdarzenia.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Feminizm a stereotypy

Post autor: klapouchy »

No właśnie Falka nie podałaś co można zrobić by zmienić system. Przez najbliższe kilkadziesiąt lat musimy płacić składki, żeby utrzymac tych co teraz przechodzą na emeryturę. Teoretycznie można znaleźć inny sposób finansowania obecnych emerytur, ale przy tak dużym długu publicznym jest to nierealne.
ODPOWIEDZ