Równościowe przedszkola

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
evika
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2013, 21:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Równościowe przedszkola

Post autor: evika »

Dzisiaj u mnie w pracy został poruszony temat programu równościowych przedszkól który wywołał powiedzmy małą burzę.Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie, czy to dobry pomysł aby 4-5 latki "zamieniając" się płciami uczyły sie tolerancji czy jednak kogoś poniosła fantazja.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: Layla »

Wydaje mi się, że kogoś poniosła fantazja. Ktoś chciał wyręczyć rodziców i to na pewno nie wyjdzie. Bo to, czy ktoś potrafi postawić się na miejscu drugiego, okazać trochę empatii i zrozumienia, powinno się wynieść z domu, powinno wynikać z dobrego wychowania, a nie z bzdurnej zamiany ról w przedszkolu. Jeszcze trochę i dojdzie do tego, że dziecko wybierze sobie płeć po 18-stym roku życia, wcześniej rodzice nie będą się wtrącać.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: Patryk »

Jak dla mnie robienie dziecku zamieszania w głowie.W wieku kiedy dziecko poznaje swoją płciowość i gubi się jeszcze w świecie mówić mu że trochę jest chłopcem trochę dziewczynką i kazanie na siłę się przebierać to upokarzanie maluchów.Krok dalej będą kazać przypinać dziewczynkom sztucznego penisa a chłopcom sztuczną pochwę.Nauka tolerancji poprzez zaburzanie płciowości..bajka :roll: Zawsze uważałem że system edukacji służy do ogłupiania.Teraz ma służyć i do upokarzania.
Zauważyłem,że im głupszy trend ma zostać społecznie przepchnięty tym więcej wychwalają go tzw celebryci-narzędzie ku temu stworzone.Promowanie tego programu przez panią Dodę jest dla mnie wystarczające.
Edytka:łączenie Dody z tematem wynikło z niedoczytania więc ostatnie zdanie muszę wycofać.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, 14:15 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:07 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: klapouchy »

Ten temat już kiedyś był na forum. Zgadzam się z przedmówcami. Kompletny debilizm. Za pieniądze podatników bawią się dziecięca psychiką i seksualnością.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: Layla »

klapouchy pisze:Ten temat już kiedyś był na forum. Zgadzam się z przedmówcami. Kompletny debilizm. Za pieniądze podatników bawią się dziecięca psychiką i seksualnością.
Był temat o nagich przedszkolach i edukacji seksualnej dzieci, o ile się nie myle. To jest kompletna nowość :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: dimgraf »

Też uważam to za debilizm. O ile nagie przedszkola maja jakieś uzasadnienie o tyle zamienianie płci to już przegięcie. Podoba mi się to co napisała Wyrwana, że większy nacisk powinien być na relacje między ludzkie i kształtowanie poczucia własnej wartości jednocześnie z szacunkiem i empatią do innych.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: klapouchy »

Był kiedyś temat o feministkach w przedszkolach i tam były własnie takie rzeczy. O nagich przedszkolach nie słyszałem. Czy to polega na tym, że dzieci tam lataja na golasa?
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: Patryk »

Gdyby ktoś za dzieciaka zmuszał mnie do malowania się na czarno i udawania że jestem murzynem w ramach nauki tolerancji pewnie znienawidziłbym murzynów.
klapouchy pisze:Czy to polega na tym, że dzieci tam lataja na golasa?
Jo :)
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: klapouchy »

Tak własnie sprawdziłem te nagie przedszkola. Niezła bzdura, wymyslona chyba przez lobby pedofilskie.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: dimgraf »

Bez przesady z tym lobby pedofilskim. Owszem, nie wszystko w tym pomyśle nagich przedszkoli mi się podoba ale sama idea oswajania dzieci z ludzkim ciałem od najmłodszych lat nie jest złym pomysłem. Ciekawostka: spora część przestępstw seksualnych wiąże się właśnie ze wstydem i kompleksami więc teoretycznie uczenie od najmłodszych lat naturyzmu nie koniecznie musi być szkodliwe. Ja mam raczej wątpliwości jeśli z takim oswajaniem z cielesnością usiłuje się łączyć edukacje seksualną.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: klapouchy »

No jeśli ktoś się wstydzi, a mu każą sie rozbierać to może być jeszcze gorzej. Po kilku latach latania na golasa nagle dziecko się dowiaduje, że nagośc jest tabu, że w sumie łamało społeczne normy i powstaje dysonans. Dlaczego w szkole nie moge latac na golasa a w przedszkolu mogłem? Dlaczego nie moge na miasto pójśc na golasa? Albo inaczej. Dlaczego mnie zmuszailisce w przedszkolu do latania na golasa, skoro teraz mówicie, że tak nie można?
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:06 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: Layla »

wyrwana_z_kontekstu pisze:I teraz z tych niby wstydliwych i zakompleksionych dzieciaków wyrastają nastolatki, co wstydu nie mają, lepiej już nie kombinować. :P
A przez brutalne gry komputerowe i kreskówki obfitujące w bijatyki zamiast mężczyzn mam facetów w rurkach, kujonkach, luźnych sweterkach, delikatnych jak mimozy. Coś poszło nie tak :P
klapouchy pisze:No jeśli ktoś się wstydzi, a mu każą sie rozbierać to może być jeszcze gorzej. Po kilku latach latania na golasa nagle dziecko się dowiaduje, że nagośc jest tabu, że w sumie łamało społeczne normy i powstaje dysonans. Dlaczego w szkole nie moge latac na golasa a w przedszkolu mogłem? Dlaczego nie moge na miasto pójśc na golasa? Albo inaczej. Dlaczego mnie zmuszailisce w przedszkolu do latania na golasa, skoro teraz mówicie, że tak nie można?
Zgadzam się, to wprowadziłoby niemałe zamieszanie. Nago to sobie ludzie mogą chodzić po domu, publicznie lepiej żeby wszyscy byli ubrani, wtedy nie będzie niepotrzebnych nieporozumień i dylematów.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Równościowe przedszkola

Post autor: dimgraf »

Argument Klapouchego jest nawet trafiony ale wszystko też zależy od metod oswajania z nagością i oczywiście powinno też dać się wybór rodzicom czy chcą do takiego czy tradycyjnego. Oczywiście też samo dziecko powinno mieć tu prawo głosu, bo jeśli dziecko miało by czuć dyskomfort w takim przedszkolu to nie powinno tam być. Tak samo w kwestii religii, eutanazji czy upodobać seksualnych. Jakby nie potrzeć jest to kolejny problem społeczno-poglądowy więc jak i w innych przypadkach dotyczących światopoglądu uważam, że powinno prawo być liberalne i pozwalać ludziom decydować. Każdy powinien mieć prawo wyboru jeśli tym wyborem nie ingeruje w życie innych ludzi.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ