brak uczucia glodu

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Paul G
ASiołek
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Paul G »

Ja mam na odwrót mógłbym ciągle coś jeść (a o dziwo wciąż jestem szczupły), chyba że zabiorę się za pracę lub za jakiś projekt wtedy zapominam o wszystkim i na kilka godzin potrafię zerwać kontakt ze światem, a jedzenie mogłoby mnie rozpraszać. Co do słodyczy to uwielbiam, aczkolwiek nie lubię słodkich napojów (nie ma nic piękniejszego od gorzkiej czarnej, niesłodzonej i niezabielanej mlekiem czy śmietanką parzonej kawy o poranku, wino - to też wytrawne, ewentualnie półsłodkie też zniosę, ale żeby pić wina słodkie - tego nigdy nie zrozumiem).
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Indiana »

Ja to przestalam jesc smieciowe jedzenie, kiedy zdalam sobie sprawe, ze tam na gorze zawsze jest jakis prezes-psychopata, ktory sam tego nie tknie, a tylko liczy talary ze sprzedazy i sie smieje do rozpuku. Ilekroc sobie przypomne ta wizje, to staram sie omijac pewne dzialy z sklepie szerokim lukiem.

Czytalam kiedys taka ksiazke o przygodach dilera narkotykow, eleganckiego dilera, ktory wzial od dostawcy pastylke i powiedzial, ze idzie posmakowac, czy towar jest dobrej jakosci, po czym spuscil pastylke w toalecie. A nastepnego dnia powiedzial, ze towar jest pierwsza klasa.

Tez moglabym jesc wszystko, bo nie tyje, ale jednak....
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Patryk »

Mój apetyt każdorazowo zanika przy przejściu obok Mc donalda lub KFC. U mnie w mieście takowe właśnie powstanie. Nie wiem czy gorszy jest sam fakt tego czy fakt że owe obiekty są symbolem rozwoju. Każde "ucywilizowane" miasto musi mieć przecież Mc donalda.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Heremis87 »

Przestaję odczuwać głód, gdy bardzo się stresuję, mam coś dużego do zrobienia, bądź mam kryzys egzystencjalny. Jednak w końcu głód wraca.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Libra

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Libra »

Ja nie potrzebuję być głodna aby żreć ;)
Mój apetyt każdorazowo zanika przy przejściu obok Mc donalda lub KFC.
lata temu zjadłam w MC frytki i na długo tam nie zawitałam, ostatnio w obcym mieście głód mnie przycisnął i polazłam tam znów: fryty + sałatke wzięłam. Co się potem działo! Jak grzmiało! Wytrzymać sama ze sobą nie mogłam, cholera wie co oni tam dodaja, że mój organizm tak tego przemęczyć nie mógł.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Layla »

Jedzenie w MC ma jedną zaletę. Jest sterylne :P I to chyba tyle. Sama tam nie jadam, jeśli już to baaardzo rzadko, z tzw fast foodów preferuję pizze (jeśli już muszę zjeść na mieście, ale póki nie jestem zmuszona to tego nie robię).

Ja zapominam o jedzeniu jeśli mam: a. bardzo dużo stresu ; b. bardzo dużo zajęć. Wtedy owszem, na początku jestem głodna, ale po godzinie przechodzi :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Wicherek »

Libra pisze:Ja nie potrzebuję być głodna aby żreć ;)
Ja też ;) Jedzenie jest samo w sobie przyjemnością, a czasem sposobem na zabicie czasu.
Na szczęście, nie ważne ile bym nie zjadła, i tak nie przytyję :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Falka »

Wicherek chętnie się zamienię na metabolizm.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: brak uczucia glodu

Post autor: melodia »

U mnie jest różnie, to zależy od wielu czynników. Czasami cały dzień nie czuję się głodna i jem na przymus- "żeby coś zjeść" (czyli, żeby nie czuć się słabo), a czasami jem non stop i nie czuję się syta. Chociaż bywa też tak, że jem normalnie, tak jak człowiek powinien :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Małgorzata95 »

Też nie czuję głodu od kilku lat, mogłabym nie jeść cały dzień.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
LetniLass
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 1 lip 2017, 17:09

Re: brak uczucia glodu

Post autor: LetniLass »

Wiecie, zazdroszczę wam niesamowicie. Ja sama uwielbiam jeść (choć tylko to co lubię) ale też czasem chciałabym umieć nie czuć głodu wcale. Niestety, mam ten problem, że jeżeli nie zjem określonej liczby posiłków/kalorii w ciągu dnia, to moja głowa zaczyna straszliwie boleć i zazwyczaj trwa to jeszcze do dnia następnego, nie ważne ile w międzyczasie wezmę proszków i ile później zjem ;c
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: brak uczucia glodu

Post autor: Viljar »

Brak uczucia głodu ma tę wadę, że trzeba wyrobić w sobie nawyk jedzenia o stałych porach. W przeciwnym razie można zupełnie zapomnieć o jedzeniu i nagle człowiek mdleje.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: brak uczucia glodu

Post autor: JacobMcAllen »

Ja mógłbym jeść cały czas :D W czerwcu miałem straszliwą infekcję, wirus jakiś mnie złapał i przez kilka dni w ogóle nie miałem apetytu, nie miałem też węchu i smaku :( okropność!
Uwielbiam jedzenie, zarówno to domowe, jak i fast-foody z maca ;) Na pewno mam uczulenie na glutaminian i cytrynian sodu, bo ilekroć zjem coś z tymi składnikami, to potem mam problemy żołądkowe. Koleżanka mówiła, że w jedzeniu z maca też jest glutaminian, ale akurat to jedzenie mi nie szkodzi (jedyny fast-food, co innego kfc czy burger king).
Czasem zdarza mi się odczuwać silne uczucie głodu, zwłaszcza gdy jestem długo na zajęciach - wtedy nic nie jem, bo lubię zjeść na spokojnie, a nie w biegu. Czasem gdy długo nic nie jem, boli mnie głowa, ale nie jest to jakiś silny ból, choć też jest wkurzający.
Dieu le veut
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: brak uczucia glodu

Post autor: DZIEWICA8 »

A ja ostatnio ciągle jestem głodna i lubię jeść fast foody i efekt tego jest taki, że ostatnio przytyłam, ważę aktualnie już 60 kilo.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ