mieliście kiedyś orgazm?

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: Nightmarine »

Przyjemne uczucie, chociaż wydaje mi się, że przereklamowane. Dużo większą przyjemność sprawiają mi np. jedzenie, głaskanie kota, całowanie karku, przytulanie itp.
???
Awatar użytkownika
TinaDemi
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:17
Lokalizacja: Szczecin

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: TinaDemi »

Nightmarine pisze:Przyjemne uczucie, chociaż wydaje mi się, że przereklamowane. Dużo większą przyjemność sprawiają mi np. jedzenie, głaskanie kota, całowanie karku, przytulanie itp.
Mam dokładnie tak samo :) Jest tyle ciekawszych, fajniejszych, przyjemniejszych rzeczy do robienia/przeżycia. Dobrze/miło raz na jakiś czas rozładować napięcie, ale w sumie do tego tylko się to sprowadza.
“Do you think I’ve gone round the bend?”
“I’m afraid so. You’re mad, bonkers, completely off your head. But I’ll tell you a secret. All the best people are.
― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
AIS_spełniona
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 7 cze 2018, 19:38

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: AIS_spełniona »

Zatem absolutnie miałam, intensywne i w dodatku kilka jego typów, było to doznanie relaksujące, mniej lub bardziej miłe, tyle że w moim wypadku zawsze tłumaczone bechawioryzmem, fizjologią, biochemią. Teraz już wiem, że to odbywało się tak jakby przy okazji, na marginesie mojej wewnętrznej potrzeby kochania i zarazem bycia kochaną. Później przychodziło rozczarowanie sobą i taką "ofiarną" postawą, bo przecież ja chciałam nie tego... Marzyłam o swoistej fuzyjności sięgającej ciał/istot subtelnych, czyli seksualności/orgazmu - bez udziału ciała.
Orgazm prowokowany muzyką , medytacją też jest mi znany.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: Animalia »

Nie. I mnie to nie interesuje zbytnio. Mogę bez tego żyć.
W życiu jest o wiele ciekawszych rzeczy. Sport, glaskanie psa, czytanie. To są rzeczy bez których bym nie wytrzymała.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: BlueStar »

TinaDemi pisze: 9 cze 2017, 17:12
Nightmarine pisze:Przyjemne uczucie, chociaż wydaje mi się, że przereklamowane. Dużo większą przyjemność sprawiają mi np. jedzenie, głaskanie kota, całowanie karku, przytulanie itp.
Mam dokładnie tak samo :) Jest tyle ciekawszych, fajniejszych, przyjemniejszych rzeczy do robienia/przeżycia. Dobrze/miło raz na jakiś czas rozładować napięcie, ale w sumie do tego tylko się to sprowadza.
Dołączam się. Jest przyjemne, ale bez fajerwerków. Wolę zjeść tiramisu niż dostać orgazm :D
sexowna
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:41

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: sexowna »

BlueStar pisze: 23 lip 2018, 20:13
TinaDemi pisze: 9 cze 2017, 17:12
Nightmarine pisze:Przyjemne uczucie, chociaż wydaje mi się, że przereklamowane. Dużo większą przyjemność sprawiają mi np. jedzenie, głaskanie kota, całowanie karku, przytulanie itp.
Mam dokładnie tak samo :) Jest tyle ciekawszych, fajniejszych, przyjemniejszych rzeczy do robienia/przeżycia. Dobrze/miło raz na jakiś czas rozładować napięcie, ale w sumie do tego tylko się to sprowadza.
Dołączam się. Jest przyjemne, ale bez fajerwerków. Wolę zjeść tiramisu niż dostać orgazm :D
hmmm nie wiem w takim razie czy rzeczywiście miałyście orgazm...
Jeżeli nie ma anatomicznej przeszkody oczywiście to nie jest to słabsze doznanie niż zjedzenie tiramisu czy głaskanie kota.
Są dwa rozwiązania "tej zagadki:
1)ALBO Wasza fizjonomia nie pozwala na głębokie doznanie
2)ALBO nie miałyście orgazmu
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: BlueStar »

sexowna pisze: 25 lip 2018, 23:53
BlueStar pisze: 23 lip 2018, 20:13
TinaDemi pisze: 9 cze 2017, 17:12

Mam dokładnie tak samo :) Jest tyle ciekawszych, fajniejszych, przyjemniejszych rzeczy do robienia/przeżycia. Dobrze/miło raz na jakiś czas rozładować napięcie, ale w sumie do tego tylko się to sprowadza.
Dołączam się. Jest przyjemne, ale bez fajerwerków. Wolę zjeść tiramisu niż dostać orgazm :D
hmmm nie wiem w takim razie czy rzeczywiście miałyście orgazm...
Jeżeli nie ma anatomicznej przeszkody oczywiście to nie jest to słabsze doznanie niż zjedzenie tiramisu czy głaskanie kota.
Są dwa rozwiązania "tej zagadki:
1)ALBO Wasza fizjonomia nie pozwala na głębokie doznanie
2)ALBO nie miałyście orgazmu
Żeby dostać orgazm trzeba się napracować, a głaskanie kota jest darmowe :) I:) :) :D
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: Nightmarine »

sexowna pisze: 25 lip 2018, 23:53 hmmm nie wiem w takim razie czy rzeczywiście miałyście orgazm...
Jeżeli nie ma anatomicznej przeszkody oczywiście to nie jest to słabsze doznanie niż zjedzenie tiramisu czy głaskanie kota.
Są dwa rozwiązania "tej zagadki:
1)ALBO Wasza fizjonomia nie pozwala na głębokie doznanie
2)ALBO nie miałyście orgazmu
ALBO nie potrafisz docenić tiramisu i kotów.
???
sexowna
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:41

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: sexowna »

Nightmarine pisze: 27 lip 2018, 18:16
sexowna pisze: 25 lip 2018, 23:53 hmmm nie wiem w takim razie czy rzeczywiście miałyście orgazm...
Jeżeli nie ma anatomicznej przeszkody oczywiście to nie jest to słabsze doznanie niż zjedzenie tiramisu czy głaskanie kota.
Są dwa rozwiązania "tej zagadki:
1)ALBO Wasza fizjonomia nie pozwala na głębokie doznanie
2)ALBO nie miałyście orgazmu
ALBO nie potrafisz docenić tiramisu i kotów.
Być może ... Po prostu nie znam osoby, ani nie słyszałam o takim klinicznym przypadku, gdzie po głaskaniu kota czy zjedzeniu tiramisu organizm wyzwalałby mieszanke oksytocyny-endorfin i PEA.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: panna_x »

tak, mam takie małe, ale dobre i to :) myślałam, że w ogóle nie będę mieć. Ponoć połowa kobiet i tak nie ma przy penetracji. Ja też nie, tego trzeba by się nauczyć, żeby jakoś odczuwać. Jak na razie mam przy masturbacji, przez łechtaczkę. Łatwiej kobiecie osiągnąć, dlatego np w krajach afrykańskich obrzeza się dziewczynki, żeby nie mogły odczuwać przyjemności z seksu. I nie będą wtedy zdradzać, bo po co, skoro nic nie czują.
Mimo, że nie mam przy penetracji, to i tak jest mi przyjemnie z moim partnerem, nie wierzyłam, że kiedykolwiek tak będzie.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: króliczka »

Jak najbardziej mogły mieć (nawet silny) orgazm, i pomimo tego woleć np. to głaskanie zwierzęcia. Jako osoba nie-od-urodzenia-aseksualna przeżywałam czasami naprawdę mocne pod względem intensywności orgazmy i zawsze to doznanie odbierałam jako płytkie, oraz pozostawiające jakieś takie uczucie pustki "po", w przeciwieństwie do niektórych-innych przyjemności które poznałam.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: panna_x »

króliczka pisze: 27 sie 2018, 18:34 Jak najbardziej mogły mieć (nawet silny) orgazm, i pomimo tego woleć np. to głaskanie zwierzęcia. Jako osoba nie-od-urodzenia-aseksualna przeżywałam czasami naprawdę mocne pod względem intensywności orgazmy i zawsze to doznanie odbierałam jako płytkie, oraz pozostawiające jakieś takie uczucie pustki "po", w przeciwieństwie do niektórych-innych przyjemności które poznałam.
Zazdroszczę Ci takich. W takim razie nie jest to kwestia psychiki, podejścia, czy nauczenia się, bo rozumiem, że psychicznie były Ci obojętne? Pomimo braku psychicznego zaangażowania sama biologia ( ciało) wystarczyła. W takim razie mojemu ciału czegoś brak, skoro nie osiąga takich, a mam psychiczną przyjemność tzn lubię seks, partnera, podoba mi się fizycznie, sprawia mi radość. Stosunki też są dla mnie przyjemne, tylko nie mam orgazmu.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: króliczka »

panna_x pisze: 28 sie 2018, 09:23Zazdroszczę Ci takich. W takim razie nie jest to kwestia psychiki, podejścia, czy nauczenia się, bo rozumiem, że psychicznie były Ci obojętne? Pomimo braku psychicznego zaangażowania sama biologia ( ciało) wystarczyła. W takim razie mojemu ciału czegoś brak, skoro nie osiąga takich, a mam psychiczną przyjemność tzn lubię seks, partnera, podoba mi się fizycznie, sprawia mi radość. Stosunki też są dla mnie przyjemne, tylko nie mam orgazmu.
Nie jestem pewna czy się zrozumiałyśmy, dlatego napiszę na wszelki wypadek że nie chodziło mi tylko o orgazmy z mężczyzną, a ogólnie orgazmy.
Naprawdę nie masz czego zazdrościć (mogę oddać Ci to doznanie za darmo, a nawet dopłacić kilka złociszczy), bo dla mnie to rzadko jest taka przyjemność, która szłaby w parze z komfortem psychicznym (tzn. mam na myśli całą tzw. rozkosz seksualną, bo sam orgazm to tylko równia pochyła pozwalająca spaść w dobry bo uśmierzający gorączkę śnieg). Nawet w trakcie "robienia sobie dobrze" miałam/mam zazwyczaj myśli typu: "Ale to głupie, chociaż trudno się oprzeć żeby nie włożyć ręki w majtki i pozbyć się tego rozpalenia", a po znowu: "Czuję pustkę, jakby ktoś wyciągnął ze mnie wkład z ruchliwych robaków od samego początku niepotrafiący nawet łudzić że jest czymś więcej ponad to z czego teraz jeszcze dobitniej zdaję sobie sprawę."
Ja się wtedy tak jakby rozdzielam - jedna strona oddaje się żądaniom pewnej części, a druga przygląda się z zewnątrz a to z lekkim niesmakiem, a to ze smutkiem będąc jednocześnie wyrozumiałą, a może bardziej - rozumiejącą (niczym człowiek z dziwną chorobą fizyczną wobec niechcianych - ni to śmiesznych, ni to strasznych podrygów swojej kulawej nogi).

Odpowiadając na Twoje pytanie - na pewno nie jest to zawsze kwestia wyuczenia się, choć nie wiem jak często jest to konieczne , ale tak - jak najbardziej pomimo braku psychicznego zaangażowania się sama biologia (ciało) w niektórych przypadkach wystarcza żeby uzyskać ten cały moment kulminacyjny bez wysiłku.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: panna_x »

króliczka pisze: 29 sie 2018, 19:05
panna_x pisze: 28 sie 2018, 09:23Zazdroszczę Ci takich. W takim razie nie jest to kwestia psychiki, podejścia, czy nauczenia się, bo rozumiem, że psychicznie były Ci obojętne? Pomimo braku psychicznego zaangażowania sama biologia ( ciało) wystarczyła. W takim razie mojemu ciału czegoś brak, skoro nie osiąga takich, a mam psychiczną przyjemność tzn lubię seks, partnera, podoba mi się fizycznie, sprawia mi radość. Stosunki też są dla mnie przyjemne, tylko nie mam orgazmu.
Nie jestem pewna czy się zrozumiałyśmy, dlatego napiszę na wszelki wypadek że nie chodziło mi tylko o orgazmy z mężczyzną, a ogólnie orgazmy.
Naprawdę nie masz czego zazdrościć (mogę oddać Ci to doznanie za darmo, a nawet dopłacić kilka złociszczy), bo dla mnie to rzadko jest taka przyjemność, która szłaby w parze z komfortem psychicznym (tzn. mam na myśli całą tzw. rozkosz seksualną, bo sam orgazm to tylko równia pochyła pozwalająca spaść w dobry bo uśmierzający gorączkę śnieg). Nawet w trakcie "robienia sobie dobrze" miałam/mam zazwyczaj myśli typu: "Ale to głupie, chociaż trudno się oprzeć żeby nie włożyć ręki w majtki i pozbyć się tego rozpalenia", a po znowu: "Czuję pustkę, jakby ktoś wyciągnął ze mnie wkład z ruchliwych robaków od samego początku niepotrafiący nawet łudzić że jest czymś więcej ponad to z czego teraz jeszcze dobitniej zdaję sobie sprawę."
Ja się wtedy tak jakby rozdzielam - jedna strona oddaje się żądaniom pewnej części, a druga przygląda się z zewnątrz a to z lekkim niesmakiem, a to ze smutkiem będąc jednocześnie wyrozumiałą, a może bardziej - rozumiejącą (niczym człowiek z dziwną chorobą fizyczną wobec niechcianych - ni to śmiesznych, ni to strasznych podrygów swojej kulawej nogi).

Odpowiadając na Twoje pytanie - na pewno nie jest to zawsze kwestia wyuczenia się, choć nie wiem jak często jest to konieczne , ale tak - jak najbardziej pomimo braku psychicznego zaangażowania się sama biologia (ciało) w niektórych przypadkach wystarcza żeby uzyskać ten cały moment kulminacyjny bez wysiłku.
To smutno brzmi, co piszesz. No widzisz, jaka to ironia losu, Ty masz orgazmy, ale nie komfort psychiczny, a ja mam komfort, ale nie mam orgazmów. Ty pewnie wolałabyś nie czuć potrzeby rozładowania się ( tak to brzmi jak dla mnie) i w ogóle tego nie robić, a ja polubiłam seks, a nie mogę przekroczyć tej granicy. Mogę mieć orgazm jak sama robię sobie dobrze, ale chciałabym mieć z partnerem. Zwłaszcza, że jest mi z nim dobrze, nie wiem, co stoi na przeszkodzie.
A powiedz czemu uważasz, że to coś złego, że się masturbujesz? Czy to np kwestia tradycyjnego religijnego wychowania? Zawsze tak miałaś? Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie, mogę powiedzieć na moim przykładzie, że do 30-ki w ogóle nie uprawiałam seksu ani się nie masturbowałam, nie myślałam nawet o tym ani nie czułam takiej potrzeby. Nie było to kwestią religii, bo jestem agnostyczką, tak po prostu jakoś wyszło.
Orgazm łatwo osiągam przez masturbację, ale jest krótki, nie powiedziałabym, że intensywny. Jest to przyjemne, ale krótkie i nie jest to jakiś intensywny odlot.
Poza tym później zwykle mi smutno, ale to kwestia psychiczna. Nie wynika to z wyrzutów sumienia czy poczucia, że to coś niskiego, bo tak nie uważam. Myślę, że masturbacja jest naturalna. No i oczywiście z jednej strony cieszę się, że w ogóle coś odczuwam. Lubię mieć orgazm.
Ale niestety w trakcie wyobrażam sobie różne chore rzeczy, jest to silnie skorelowane z negatywnymi emocjami, zazwyczaj wyobrażam sobie to, czego się boję, nie chcę np gwałt,ale taki brutalny, poród, bolesny pierwszy raz itp. Szybko wtedy osiągam stan napięcia i szybko się rozładowuję. Później mi smutno, trochę średnio mi z tym. Niestety, wprowadzam się w ten nastrój, bo wtedy dochodzę. Nie potrafię przestawić się na pozytywny przekaz, czyli wyobrażanie sobie miłych rzeczy czy to z facetem czy z kobietą mnie tak nie podnieca, nie osiągam takiego napięcia. A są to rzeczy, których nie chcę, boję się itd. Czemu to strach mnie pobudza :(

Z partnerem jest mi dobrze, jest czuły i delikatny, czuję się bezpiecznie, totalna odwrotność. Jest mi błogo i miło. Nie chciałabym ostrego, dominującego faceta, nie lubię takich.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: mieliście kiedyś orgazm?

Post autor: króliczka »

panna_x pisze: 30 sie 2018, 08:23 Mogę mieć orgazm jak sama robię sobie dobrze, ale chciałabym mieć z partnerem. Zwłaszcza, że jest mi z nim dobrze, nie wiem, co stoi na przeszkodzie.
A jak długo się z nim spotykasz? Może to kwestia czasu.

panna_x pisze: 30 sie 2018, 08:23A powiedz czemu uważasz, że to coś złego, że się masturbujesz?
Nie uważam tak. Chodzi bardziej o to że nie przepadam za szeroko rozumianymi odczuciami seksualnymi.

panna_x pisze: 30 sie 2018, 08:23Czy to np kwestia tradycyjnego religijnego wychowania?
Nie.

panna_x pisze: 30 sie 2018, 08:23Zawsze tak miałaś?
Tak, odkąd pamiętam czyli na pewno już lekko przed przedszkolem.

panna_x pisze: 30 sie 2018, 08:23Poza tym później zwykle mi smutno, ale to kwestia psychiczna. Nie wynika to z wyrzutów sumienia czy poczucia, że to coś niskiego, bo tak nie uważam. Myślę, że masturbacja jest naturalna. No i oczywiście z jednej strony cieszę się, że w ogóle coś odczuwam. Lubię mieć orgazm.
Ale niestety w trakcie wyobrażam sobie różne chore rzeczy, jest to silnie skorelowane z negatywnymi emocjami, zazwyczaj wyobrażam sobie to, czego się boję, nie chcę np gwałt,ale taki brutalny, poród, bolesny pierwszy raz itp. Szybko wtedy osiągam stan napięcia i szybko się rozładowuję. Później mi smutno, trochę średnio mi z tym. Niestety, wprowadzam się w ten nastrój, bo wtedy dochodzę. Nie potrafię przestawić się na pozytywny przekaz, czyli wyobrażanie sobie miłych rzeczy czy to z facetem czy z kobietą mnie tak nie podnieca, nie osiągam takiego napięcia. A są to rzeczy, których nie chcę, boję się itd. Czemu to strach mnie pobudza :(
Wychodzi na to że w pewnej części mamy podobny problem. Niestety w tej chwili nie umiem niczego Ci doradzić, bo sama się z tym do końca nie uporałam.

panna_x pisze: 30 sie 2018, 08:23Z partnerem jest mi dobrze, jest czuły i delikatny, czuję się bezpiecznie, totalna odwrotność. Jest mi błogo i miło. Nie chciałabym ostrego, dominującego faceta, nie lubię takich.
A słyszałaś o Zespole rycerza i rozpustnika? Wydaje mi się że ja tak mam, a czytając co piszesz, pomyślałam że być może i Ty.
ODPOWIEDZ