Demonizowanie seksualności i zastraszanie

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Demonizowanie seksualności i zastraszanie

Post autor: satyamevajayate »

https://www.youtube.com/watch?t=113&v=ON3fMLk6ZaU

Czy katolicy nie przeginają z zastraszaniem? Czy to nie powinno być traktowane jako groźby karalne?
Fajnie mamy, bo nie jesteśmy narażeni na grzech, więc pójdziemy prościutko do nieba, si? ^^
Terran
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2015, 22:43

Re: Demonizowanie seksualności i zastraszanie

Post autor: Terran »

Nie jestem pewien, czy ktoś będzie miał tyle czasu i chęci, żeby oglądać ten 1 h 20 min film po to, by się do niego ustosunkować :D
Nightfall

Re: Demonizowanie seksualności i zastraszanie

Post autor: Nightfall »

Przyznaje sie bez bicia - nie ogladalam. Jednak temat jest ciekawy. Seksualnosc to naturalna czesc czlowieka i jesli nie robi partnerowi krzywdy, to nie widze sensu zeby tak ten temat demonizowac i zastraszac ludzi.

(Przepraszam za brak polskich znakow)
Terran
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2015, 22:43

Re: Demonizowanie seksualności i zastraszanie

Post autor: Terran »

Też nie oglądałem, przewinąłem tylko w paru miejscach.

Wygląda na wypowiedź księdza-egzorcysty w odniesieniu do przypadku "opętanej" kobiety, która w swoim "opętaniu" wykorzystywała seksualnie dzieci (?) (jej wypowiedź na początku); ksiądz opowiada, jak wyzwolony seks może stać się "bramą dla sił zła". Oczywiśnie nie każdy wierzy w te siły, ale on mówi z pozycji egzorcysty. Pewnie oprócz "demonów seksu" "spotkał się z innymi demonami", o których mógłby opowiadać w taki sam sposób.

Jak dla mnie pierwszy post i nazwa wątku trącą poszukiwaniem sensacji :?
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Demonizowanie seksualności i zastraszanie

Post autor: sun »

Ja tylko oglądałam początek, właśnie do tego momentu, gdy ta kobieta zaczęła mówić, że chciała wykorzystać dzieci, i wyłączyłam, to trochę nie na moje nerwy. Z tego względu nie mogę się właściwie odnieść do wątku z pierwszego posta.
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Demonizowanie seksualności i zastraszanie

Post autor: DZIEWICA8 »

Dobra, dobra może niech lepiej księża zajmą się kwestią pedofilów w Kościele, którym "dzieci same wchodzą do łóżek, bo potrzebują spełnienia" oraz kwestią potajemnych kochanek i nieślubnych dzieci księży oraz kwestią praktyk homoseksualnych w zakonach. Niech zaczną wreszcie stosować się do celibatu, który sami dla ciebie wymyślili. I niech przestaną wreszcie wpieprzać się do seksualności innych. :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad: :stormingMad:
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ