A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
kaanan
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007, 18:24

Post autor: kaanan »

a ja dla odmiany totalny wrażliwiec.. [często ukrywający się pod maską cynizmu i ironii]. czuła na zło, krzywdę, brzydotę, ale i piękno [bez którego nie potrafię żyć] zarówno mężczyzn jak i kobiet [bez ero-podtekstów], piękno muzyki, barw, piękno prostoty..
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

kaanan pisze:a ja dla odmiany totalny wrażliwiec.. [często ukrywający się pod maską cynizmu i ironii]. czuła na zło, krzywdę, brzydotę, ale i piękno [bez którego nie potrafię żyć] zarówno mężczyzn jak i kobiet [bez ero-podtekstów], piękno muzyki, barw, piękno prostoty..
To tak jak ja, chociaż uważam, że jestem zbyt wrażliwa, za bardzo przejmująca się krytyką, nawet niewielką. Poza tym, ktytyka mnie nigdy nie mobilizowała, wręcz przeciwnie- odbierała wszelką chęć do działania, a nawet do życia i włączało się u mnie, jak ja to nazywam, autodestukcyjne myślenie. Dlatego też próbuję walczyć ze swoją nadwrażliwością, ale nie umiem :( .
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ostatni post w 2007 roku. Temat umarł śmiercią naturalną.
Nie uważam, aby aseksualni byli bardziej wrażliwi niż seksualni. To zależy od osobistych preferencji człowieka i nie wiąże się jakoś szczególnie z orientacją seksualną.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Zależy o jaką wrażliwość chodzi zauważyłem, że dużo wśród nas artystów więc może coś w tym jest
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A nie mylisz przypadkiem wrażliwości z poczuciem estetyki? To dwa różne pojęcia. Ktoś może mieć dobry gust, lubić ładnych ludzi i rzeczy, ale przy okazji mieć wszystkich głęboko. Ich problemy i plany.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Oczywiście miałem na myśli tylko wrażliwość na sztukę zaś jeśli chodzi o taką wrażliwość na ludzkie problemy to zgadzam się, na pewno nie ma związki z seksualizmem. No chyba, że jestem wyjątkiem bo nie jestem wrażusiem. Mało co mnie rusza chyba że dotyczy to mojego bliższego otoczenia jak np. śmierć chłopaka z sąsiedztwa. Dopuki to są obcy ludzie to z całym szacunkiem ale nie za specjalnie mnie obchodzi. Oczywiście nie przejdę obojętnie będąc świadkiem wypadku. Jestem taki, że podbiegnę ratować.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Zbyt wrażliwym też nie można być. Bo to zwykła egzaltacja wtedy, jak kobietki z romansów. "Mam globusa!" Wrażliwość na pokaz.
sexowna
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:41

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: sexowna »

tytuł posta może wskazywać na to, że autor nie jest aseksualny A PO PROSTU boi się odrzucenia.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: Animalia »

Nie. Wrażliwość nie ma nic do orientacji.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Żoana
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2018, 07:18

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: Żoana »

Wrazliwosc nie ma nic do orientacji. Znam mnostwo asów o wrazliwosci godnej buldożera, znam wielu nie asów o bardzo wysokiej wrazliwosci.
Like tears in the rain
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: króliczka »

Nie wydaje mi się żeby istniał związek pomiędzy tymi rzeczami.
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: no name inc. »

.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 22:38 przez no name inc., łącznie zmieniany 1 raz.
R.I.P
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: BardzoLittle »

Ja sądzę, że jestem po prostu bardzo zbyt uczuciowy. Seks wydaje mi się nudny, prosty, chociaż nie twierdzę że tak jest. Po prostu mnie do tego nie ciągnie. Przytulanie, dotyk jak najbardziej, ale też w odpowiedni sposób. Natomiast wchodzenie jedno w drugie... mało apetyczne.
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
Joka
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 6 paź 2020, 21:38

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: Joka »

.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2020, 01:24 przez Joka, łącznie zmieniany 1 raz.
Skarpetka
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:29

Re: A moze jestesmy bardziej wrazliwi?

Post autor: Skarpetka »

Ja myślę, że każdy z nas ma jakieś zaburzenia psychiczne, które łatwiej wykryć niż aseksualizm. Np. depresję, schizofrenię, jakieś manie, nerwice, zaburzenia odżywiania i inne tego typu.
ODPOWIEDZ