Aseksualizm jako etap ewolucji Homo Sapiens...

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Alexa
bobASek

Aseksualizm jako etap ewolucji Homo Sapiens...

Post autor: Alexa » 17 sie 2016, 05:54

Dziś wsadzę kij w mrowisko. Znalazłam jakiś czas temu opis eksperymentu na myszach i zaczęłam się zastanawiać, czy aby część z nas nie jest na etapie myszy, które zajmują się już tylko sobą i nikogo do szczęścia nie potrzebują. Piszę "część nas", bo widzę że inna część jeszcze szuka kogoś z kim chciałaby być.
http://ciekawe.org/2015/01/24/dokad-zmi ... -calhouna/

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Kontakt:

Re: Aseksualizm jako etap ewolucji Homo Sapiens...

Post autor: Viljar » 17 sie 2016, 08:37

Z tego wynikałoby, że aseksualność to regres ewolucji społecznej; swoiste cofnięcie się w rozwoju i etap schyłkowy gatunku :( Jednak wydaje mi się, że nijak mi się do stanu faktycznego, bo wówczas aseksualni istnieliby tylko w krajach wysoko rozwiniętych.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage

Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Kontakt:

Re: Aseksualizm jako etap ewolucji Homo Sapiens...

Post autor: Keri » 30 wrz 2016, 18:31

Viljar, mniej chodzi o kraje wysoko i mniej rozwinięte co na całość populacji ludzkiej. My na globie jesteś u schyłku, nie w krajach. Chodzi o to, że doszliśmy do przeludnienia, czyli etapu gdzie brakuje już nam przestrzeni tej do ewolucji. Więc raczej wszelkiej maści te nowe odmiany orientacji na całym globie możesz porównać do tego eksperymentu u schyłku :)

ODPOWIEDZ