Zdrowa żywność

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Zdrowa żywność

Post autor: panna_x »

Japończycy jedzą dużo ryb. Ryby uchodzą za zdrowe. Niestety u nas przy masowej hodowli przestały być, tak jak wspomniałam o łososiu norweskim. Zresztą, co jest zdrowe? Teraz się dowiedziałam, że herbata z cytryną jest niezdrowa, bo się cytrynian jakiś wytrąca,a całe życie taką piłam. Kiedyś mleko uchodziło za zdrowe, a teraz mamy wysyp alergii na laktozę. Na pewnej stronie babka pisała o mitach nt zdrowego jedzenia i radzi wszystko wywalić. Nie tylko mięso jest niezdrowe, ale i niemięsne produkty ( a wydawało się, że wegetariańskie lepsze): np hummusy, produkty z soi, coś tam jeszcze. Mogłabym podać link do niej, ale nie wiem, czy to nie będzie uchodziło za promowanie czyjejś strony. Zresztą, ja przeczytawszy jej rady zwątpiłam. Chyba trzeba by nic nie jeść, na wzór tych słynnych joginów ( i może jeszcze stwarzać, ich rzekomym wzorem, ciała astralne :) Teraz zaś dla odmiany kupiłam gazetę Forum, gdzie piszą znów o szkodliwości diety bio i że jest ona też jednym wielkim marketingowym mitem. Czyli tych opinii, artykułów i znawców jest tyle, że oszaleć można.

Co do ryb, to rodzice kupili takie w suszonych pomidorach i oleju, w paczce, bo nagadałam się w domu, że wędliny są niezdrowe i pełne chemii. Czytam skład na opakowaniu, a tam też przywalone konserwanty, benzoesan sodu itd. Nie ma już prawie nic zdrowego. Poza tym dla jednych coś jest zdrowe, dla innych nie. Np ryby dla mojego taty są niewskazane, bo ponoć wydzielają dużo puryn czy coś, i zakwaszają organizm. Dokładnie nie wiem, powiedział mi tylko, że nie może ich jeść za bardzo, bo przy jego schorzeniu nie są polecane.

Inna dziwna moda, to teraz wszystko bezglutenowe- pieczywo, płatki itd. Nagle stało się to bardzo popularne, nie wiedzieć czemu gluten zrobił się niepożądany. A przecież jest niewskazany tylko chorym na celiaklię.
ODPOWIEDZ