Kalendarze z nagimi zdjęciami

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Nightfall

Re: Kalendarze z nagimi zdjęciami

Post autor: Nightfall »

Ale na przykład kalendarz z bieliźnianymi zdjęciami cosplayerek kupowali po równo mężczyźni i dziewczyny. W tym wypadku chyba jednak liczy się artyzm, a chłopak też nieco zyskuje w oczach koleżanek, bo mogą pomyśleć: "No tak, mógł sobie sprawić jakieś nagie laski, a zamiast tego wybrał zdjęcia artystyczne, więc chyba jednak trochę klasy ma" :)
Jak dla mnie to jeden pies, czy osoby w takich kalendarzach są cosplayerami, czy mają zrobiony makijaż i po prostu ładną bieliznę. Tak samo się wypinają i przybierają uwodzicielskie pozy - dla mnie jest to kiczowate i koło sztuki nie stało. Słowo artystyczny w tym przypadku wzięłabym w cudzysłów. Dla cosplayerów jest taki plus, że mogą pokazać samodzielnie zrobiony strój i to jest fajne, o ile ten strój rzeczywiście robią sami, a nie kupują gotowy xD
Moim zdaniem, nagość nie jest potrzebna żeby ukazać piękno jakiejś profesji, a jest tylko niepotrzebnym marketingiem bez względu czy to w celach charytatywnych czy komercyjnych.
Moim zdaniem też.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kalendarze z nagimi zdjęciami

Post autor: Viljar »

Łaaa!!! OJEZUUUUU! Jaki nagość może być artystyczna!?

Przepraszam, jak czytam takie teksty, jak powyższy, to nie mogę się powstrzymać :diabel: Muszę tę dyskusję koniecznie zalinkować koleżance, która sama wielokrotnie akty malowała.

Mam wrażenie, że wiele osób nigdy nie widziała kalendarza z naprawdę dopracowanymi zdjęciami. W większości faktycznie zamiast delikatnego erotyzmu czy wręcz nagości ukazanej neutralnie jest ślinotok, a skutkiem tego obrywają rykoszetem fotografie wysokiej klasy.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Nightfall

Re: Kalendarze z nagimi zdjęciami

Post autor: Nightfall »

Ale teraz to zrobiłeś nadinterpretację. Nagość może być artystyczna i nie zaprzeczam temu ;p Jedynie uważam, że tego typu zdjęcia nie są sztuką. Są bardziej artsy niż art.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Kalendarze z nagimi zdjęciami

Post autor: AlaZala »

Nagie zdjęcia nie są gałęzią sztuki, która odpowiada moim potrzebom estetycznym. Zdjęcia ludzi ubranych również nie należą do docenianych przeze mnie dzieł. Zdecydowanie wolę ładne pejzaże!

Jeśli ktoś lubi tego rodzaju sztukę, to nie przeszkadza mi to.
Awatar użytkownika
Nuśka
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 8 sty 2018, 18:09

Re: Kalendarze z nagimi zdjęciami

Post autor: Nuśka »

Nigdy nie miałam takiego kalendarza w ręku, ale często można spotkać za szybą nie jednego tira, albo właśnie w warsztatach samochodowych (mam w wspomnieniach, miałam z 7 lat, taki duży z nagą panią ze sztucznym biustem, potem bałam się, że też mi taki urośnie, bo jednak jest to nieestetyczne). Wydaję mi się, że kiedyś stawiano bardziej na sztuczne napompowane i naolejowane ciało, a teraz można znaleźć z bardziej artystycznymi aktami. Ten pierwszy typ mi się nie podoba, ten drugi często idealizuje. Kalendarz ma się sprzedać to się np. retuszuje hip dipsy czy jak kto woli wcięcia w pośladkach, które ma każdy. W każdym razie ładne akty są ładne, preferuje te czarno-białe z kawałkami materiału na ciele(niekoniecznie na miejscach intymnych) i z mężczyzna i kobietą razem, bo no tak jak ktoś napisał sam mężczyzna niewiele może, a jak jest już z kobietą to sobie mogę wyobrazić że ja nią jestem :D
ODPOWIEDZ