Gwałt

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Kiedy przeczytałam o gwałtach w DRK przypomniał mi się fragment "Efektu Lucyfera" Zimbardo, który czytałam w ramach etyki (nie mylić z tą zamiast religii)...
znalazłam go i polecam http://student.agh.edu.pl/~naruszew/dsw/idee122.pdf - niestety niepełny - ale innego znaleźć nie mogę - dokładniej chodzi mi o "gwałty w Rwandzie" - muszę zabrać się za tę książkę, ale nie mam do niej dostępu, a biblioteki koło mnie nie mają jej w zasobach...

Tak więc co do gwałtów na wojnie - jak dla mnie to największe okrucieństwo, dlaczego mieszać do tego wszystkiego kobiety a nawet dzieci (małe dziewczynki)... brak mi słów... szczególnie myśląc o tym, że żołnierze kiedyś byli normalnymi ludźmi, bez żadnych skłonności, sami mający gdzieś własną rodzinę... - to przerażające jak ludzie zmieniają się w obliczu wojny

Edit po raz nie wiadomo który:
Pauline wydała rozkaz: „Zanim zabijecie kobiety, macie je zgwałcić".
- cytat z przytoczonego fragmentu - ukazanie okrucieństwa kobiety wobec kobiet... czyli "to" tkwi nie tylko w umysłach mężczyzn...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

to przerażające jak ludzie zmieniają się w obliczu wojny
Właśnie. W wojnie nigdy nie ma zwycięzców, są sami przegrani.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Artykuł o gwałtach wojennych ( ich przyczynach i skutkach) z perspektywy feministycznej:
http://www.gender.pl/readarticle.php?article_id=119
Quirkyalone
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Dorzucam coś, co mną wstrząsnęło. Pomijam sam gwałt. Około 10 ludzi widziało, co gnój wyprawia. Nikt nie zareagował, a 4 *** nagrywało filmik...

http://wiadomosci.onet.pl/2069352,12,ok ... ,item.html
Sekundka
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 7 mar 2011, 01:51
Lokalizacja: z góry

Post autor: Sekundka »

Wiem, że ostatni post tego tematu pojawił się prawie półtora roku temu, ale nie mogę tego czytać. Ja jestem ofiarą gwałtu i nie mogę uwierzyć w wypowiedzi niektórych. Mam wrażenie, że żadna z wypowiadających się tu osób nie przeżyła tego na własnej skórze. Nikomu tego nie życzę. Ja miałam 12 lat, byłam w towarzystwie 5 innych osób i nikt nic nie zrobił. Mało tego. Świadkowie zdarzenia rozpowiadali potem plotki na osiedlu, że jestem łatwa itd, bo zżerało ich poczucie winy. I pozbieranie się zajęło mi około 20 lat. A w sumie nie wiem, czy aby na pewno tak do końca się z tym uporałam. Faktem jest, że teraz potrafię o tym mówić, ale jak próbuję sobie wyobrazić ewentualne spotkanie z nim to truchleję na samą myśl o tym. A niestety takowe spotkanie jest możliwe, bo jego rodzice dalej mieszkają na tym samym osiedlu. Tak więc wracając do tematu - jest takie brzydkie powiedzenie: Suka nie da - pies nie weźmie" I nie ma tutaj okoliczności do rozpatrywania. Męża, który skatował żonę, "bo zupa była za słona" też będziecie bronić i rozpatrywać okoliczności? Sami sobie odpowiedzcie...
Kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był...
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Post autor: klapouchy »

Może to niektórych oburzy, ale chciałbym, żeby mnie jakaś fajna laska zgwałciła:p to jedyny rodzaj seksu jaki mógłbym ewentualnie uprawiać:P
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Gwałt

Post autor: DZIEWICA8 »

Przypomniało mi się, coś, co kiedyś czytałam: Niewiele jest gwałtów dokonywanych przez kobiety na mężczyznach, bo mężczyzna jest silniejszy od kobiety i obronił by się oraz, że kobieta nie musi gwałcić, bo zawsze znajdzie się jakiś mężczyzna chcący dobrowolnie uprawiać seks.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Post autor: meg »

Nie wiem czy to nie będzie off-top, ale tak mi się to skojarzyło: http://www.youtube.com/watch?v=ZDBIT9Ip ... r_embedded
Takie dziewczyny to chyba jednak rzadkość...
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Post autor: klapouchy »

Nie no tak to bym nie chciał:P hehe ciekawe może koleś był asem :P
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Meg, kiedyś była rzadkość, bo były delikatniejsze no i facet bardziej szanował dziewczyny a one czuły sie doceniane i nie trzeba było "musu" do wielu spraw. Teraz role sie odwróciły i nie jest aż tak wiele takich dziewczyn ale sa :roll: . Ale postawa chłopaka mi sie podobała, że nie wykorzystał dziewczyny :kocha: Bo mało już jest takich chłopakow :( A takich dziewczyn przybywa co wiedza co chcą i się nie pi***la z tym :(
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

meg pisze:Nie wiem czy to nie będzie off-top, ale tak mi się to skojarzyło: http://www.youtube.com/watch?v=ZDBIT9Ip ... r_embedded
Takie dziewczyny to chyba jednak rzadkość...
O ile pamiętam to jest tylko głupia reklama czegoś. No, ale ogólnie nie mogę pojąć, jak on mógł tak dać się po prostu bić.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Post autor: klapouchy »

hehe jeśli reklama to luziik a jeśli prawda to albo był pijany, albo był cienias, albo bał się uderzyć kobiete. Dosyć sporo jest takich przypadków, że kobiety czują się bezkarne bo wiedzą, że facet nie odda a jak odda to pójdą na policje i wiadomo komu wierzy policja....
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Post autor: ... »

'- faceci to kontenery na hormony.
- a kobiety na emocje, tak?'
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Post autor: ... »

meg pisze:
Zapewne w tym artykule jest dużo racji. Jednak myślę, że niektóre dziewczyny przeginają jeśli chodzi o ubieranie/a właściwie nie ubieranie się :roll:
Jeśli potencjalny gwałciciel będzie miał do wyboru dziewczynę ubraną tak jak w artykule lub ubraną mniej prowokacyjnie i tak myślę, że ta druga może czuć się bardziej bezpiecznie. Takie moje luźne przemyślenia :wink:
meg, z pewnością niektóre kobiety mają problem z dobraniem garderoby, tak, by same ich ubrania nie 'krzyczały'. Sama znam takie dziewczyny. Ale uczestniczki przemarszu też postawiły na przesadę, prawda?
'- faceci to kontenery na hormony.
- a kobiety na emocje, tak?'
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

... pisze:Ale uczestniczki przemarszu też postawiły na przesadę, prawda?
Parę chwil i wejdą w skrajność, wyskoczą na ulice, na glanca. Może jeszcze publiczne mizianie?
Ok, niech robią, co chcą. Więc, gdzie protest typu "Mężczyzna ma prawo powiedzieć nie i nie oznacza to, że: miał trudne dzieciństwo, jest oziębły, jest gejem, jest impotentem, jest psycholem, bla bla bla."? Sytuacja z reklamy może skrajna (w sensie bicia), ale dobrze wiemy, że się zdarza. W sensie, jak nie chce, to pewnie jakiś ufoludek. :mrgreen:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
ODPOWIEDZ