Aseksualizm: Patologiczna oziębłość czy orientacja seksualna?

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Kontakt:

Re: Aseksualizm: Patologiczna oziębłość czy orientacja seksualna?

Post autor: Viljar » 14 lut 2018, 08:49

Artykuł całkiem niezły, co momentu pojawienia się tego tekstu:
Aseksualizm nie spełnia warunków normy indywidualnej, jednakże dyskusyjnym jest uznanie za zaburzenie czegoś, co nie przysparza danej osobie cierpienia.
Czy to oznacza, że jeśli mam jakąkolwiek wrodzoną dolegliwość związaną z hormonami czy czymkolwiek innym, ale nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu, to nie można mówić o dolegliwości? To tak, jakbym mówił, że już nie mam alergii na pyłki traw, bo mieszkam w regionie, gdzie mi ona nie przeszkadza.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage

Awatar użytkownika
takasobie
ciAStoholik

Post autor: takasobie » 14 lut 2018, 09:32

Alergia uaktywnia się natychniast lub z opóźnieniem podczas kontaktu z alergenem. Jeśli cały czas żyłbyś w zimie, nie wiedziałbyś, że masz alergię na pyłki, bo pyłki z reguły najbardziej aktywne są wiosną, latem i jesienią. Mógłbyś sobie sam wcześniej zrobić testy alergologiczne, ale nie wiedząc o alergii, raczej byś ich nie zrobił. Wiedząc, że masz alergię, unikałbyś okresu pylenia i pyłków albo wybrał klimat ci sprzyjający albo podjąlbyś się odczulania albo zaakceptował to, że czasami masz objawy alergii.

Awatar użytkownika
Nuśka
ASiołek

Post autor: Nuśka » 14 lut 2018, 12:45

AVEN, określa osobę aseksualną jako kogoś, kto nie odczuwa pociągu seksualnego.[...]Demiseksualiści mogą odczuwać pociąg seksualny do osób, ale tylko do tych, z którymi byli w bardzo bliskim i silnym związku
To jest cały paradoks aseksualizmu.
Joy Davidson (2004, za: Melby, 2005) uważa, że aseksualizm jest ruchem stworzonym w poszukiwaniu poczucia tożsamości i oferującym bezpieczeństwo w zseksualizowanym świecie.
Mądre słowa.

ODPOWIEDZ