Dlaczego niektórzy z nas nie lubią seksu?

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

Artykul bardzo fajny :) dobrze sie czytalo :D
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Z tego co pamiętam z lektury wypowiedzi Davida na AVEN i z paru wywiadów z nim, on wcale nie cierpi na seksowstręt.

A artykuł niestety nie jest najlepszy, bo czytelnik może odnieść wrażenie, że asy nienawidzą seksu, boją się go lub brzydzą nim (chociażby przykład kobiety, która każe mężowi trzymać ręce z tyłu, a po seksie idzie się "wyczyścić" albo określenie seksu jako "ohydnej, śmiesznej gimnastyki z poceniem się i pojękiwaniem bez sensu").

Nie podoba mi się też to zdanie:
Przypuszcza się też, że asowość to po prostu awersja seksualna, zaburzenie, które powstaje po różnych traumach.
Po prostu żal.pl

No i finał artykułu:
Asy twierdzą, że świat może z nich mieć pożytek. W powszechnym zdominowaniu przez seks ich negacja lub inne jego odczuwanie powinno przypominać ludziom o potrzebie rozwoju duchowości. Bo czy ci p*i*e*p*rzący się non stop albo myślący w kółko o p*i*e*p*rzeniu są w stanie wznieść się na prawdziwe wyżyny? - pyta dziewczyna, której nie udało się zostać lesbijką


Ja przepraszam bardzo, ale autorka artykułu chyba miała pecha i trafiła na osoby antyseksualne, bo zacytowane fragmenty raczej niewiele mają wspólnego z aseksualnością.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Lepszy niż większość artykułów, które czytałem. Ale zakończenie po prostu rozdupca na cycki :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Przeczytałem artykuł, jakoś bez fanfar i werbli - przyjąłem do wiadomości. Natomiast ucieszyła mnie sonda,
Aseksualiści to...
Ludzie dziwni 27 %

Ludzie zwichnięci 14 %

Ludzie bez szans na przedłużenie gatunku 17 %

Nie ludzie 10 %

Najwyższa forma czystego skupienia duchowości 31 %


Łączna liczba głosów: 6891
a dokładnie same pytania. Nie ludzie, czyli co? Ziemniaki, kamienie, a może anioły - :lol: Ponieważ jestem nieco zwichrowany, ucieszyłem się czytając wyniki. Co dziesiąty ankietowany nie uważa nas za ludzi. Bardzo chciałbym poznać umysł osoby układającej pytania do tej sondy
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

w USA na łamach chrześcijańskiego pisma napisano, że "ludzie aseksualni nie istnieją, seksualność to dar Boga, a więc fundamentalny element ludzkiej tożsamości"
Ci amerykańscy chrześcijanie coś kiepsko znają Pismo święte. :roll:
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Sérvitringur
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwie 2008, 21:37
Lokalizacja: Stegna

Post autor: Sérvitringur »

Przecież wiadomo, że chrześcijanie w Amercye to osoby nawiedzone :) Artykuł jest stronniczy. Jednak sytuacja będzie się zmieniała z roku na rok, jestem pewien.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Artykuł pisała osoba seksualna, która - jak to zwykle bywa - nie bardzo chyba wiedziała nawet, od czego zacząć.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ju83
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2011, 14:40

Dlaczego niektórzy z nas nie lubią seksu?

Post autor: ju83 »

Artykuł "Dlaczego niektórzy z nas nie lubią seksu" ukazał się na wp.pl już dawno 2009 - 04 - 01.
Do tego trochę opinii internautów oraz sonda - asy to... <sprawdźcie wyniki :) >.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Dlaczego niektórzy z nas nie lubią seksu?

Post autor: Layla »

- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Znów artykuł...

Post autor: urtika »

A ja połączyłam z dawno już istniejącym wątkiem na temat tego artykułu. :P :wink:
Dawne, dawne dzieje... Trzy lata to kupa czasu.
Btw, artykuł z Gazety.pl, ten do którego link podała i_v_i, a którego już dziś nie da się otworzyć jest tutaj. No i teraz już wiem, dlaczego wydawał mi się wtedy skądś znajomy. :mrgreen:
Quirkyalone
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Dlaczego niektórzy z nas nie lubią seksu?

Post autor: DZIEWICA8 »

Artykuł rzeczywiście już kiedyś był w innym wątku i ja go wtedy oceniałam. Co ciekawe dziś odebrałam go zupełnie inaczej niż wtedy. Już nie wydał mi się tak niekompetentny, zły i subiektywny , jak wtedy. Dziś odbieram go tak, że przedstawia on suche fakty, podaje obiegowe opinie na temat aseksualistów, podobne jak we wszystkich artykułach na ten temat. Czyli jednak jest tendencyjny. Dostrzegam za to pewną niespójność: sam artykuł nie narzuca bezpośrednio opinii autora, że ludzie aseksualni są nienormalni, autor tylko podaje ogólną opinię na ten temat. Natomiast ankieta już taką opinię narzuca. W dobrze zrobionej ankiecie powinno być po równo odpowiedzi pozytywnych i negatywnych i jedna neutralna. Odpowiedzi nie powinny też niczego z góry narzucać np.
zdecydowanie tak
raczej tak
nie mam zdania
raczej nie
zdecydowanie nie
albo
Podoba mi się
raczej mi się podoba
nie mam zdania
raczej mi się nie podoba
zdecydowanie mi się nie podoba

Natomiast tutaj jest tylko jedna opinia pozytywna (ostatnia), cztery negatywne i żadnej neutralnej. Niektóre opcje są głupie podobnie jak komentarze. Można z tego zrozumieć, że aseksualni nie są ludźmi, bo nie będą się rozmnażać. W takim razie ludźmi nie są też osoby bezpłodne, głęboko upośledzone czy ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Nagle skojarzyło mi się to z faszyzmem i podziałem na nadludzi i podludzi. :shock:
Głupie jest też zarzucanie asom, że nie przedłużają ludzkiego gatunku. Jest ich przecież tak niewiele wśród całej ludzkości, że to na pewno nie może mieć wpływu na gatunek ludzki. Ciekawe, ze nikt nie robi takich wyrzutów osobom bezpłodnym. Dalsze komentarze też są głupie np. że asy nie czują popędu, bo mogliby przekazywać złe geny i to jest selekcja naturalna. Bzdura, gdyby tak rzeczywiście było, to nie byłoby w ogóle chorób genetycznych i przekazywanych dziedzicznie.
No to może tyle na ten temat.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Dlaczego niektórzy z nas nie lubią seksu?

Post autor: CloudninowaSWQ »

Powiem tylko tyle-głupota ludzka nie zna granic.Czytałam niejeden artykul na tem.ludzi aseksualnych i chyba tylko 1 uznam za normalny,dobrze napisany,reszta to mylenie pojęć i uogólnianie:/
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re:

Post autor: zewsząd i znikąd »

Arilin pisze:Ta sonda obok artykułu jest tak skonstruowana, żeby wynikało, że jesteśmy nienormalni :diabel:
Aseksualiści to...
Ludzie dziwni
Ludzie zwichnięci
Ludzie bez szans na przedłużenie gatunku
Nie ludzie
Najwyższa forma czystego skupienia duchowośc
Nie widzę tam sondy - może dlatego, że artykuł "przeterminowany" - ale moim zdaniem zbudowana tak, żeby osoba aseksualna nie mogła odpowiedzieć. n wersji odpowiedzi "aseksualność jest nienormalna i należy ludzi uszczęśliwiać na siłę", jedna idealizująca, ale żadnej uznającej, że aseksualność to zjawisko współzwyczajne i współniezwykłe.
ODPOWIEDZ