Aseksualizm okiem geja

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Aseksualizm okiem geja

Post autor: urtika »

Artykuł co prawda nie najnowszy, gdyż został napisany pod koniec 2007 roku, ale na naszym forum jeszcze go nie było. Jego autorem jest aktywista gejowski, który próbuje dokonać porównania miedzy gejami i asami. Ponieważ forum ma służyć jako kopalnia wiedzy o aseksualizmie, więc wklejam:
http://www.polgej.pl/index.php?option=c ... 6&Itemid=4
Ostatnio zmieniony 19 paź 2010, 20:56 przez urtika, łącznie zmieniany 1 raz.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Zabawny artykuł, fajnie się czyta. Najbardziej ubawiła mnie pointa o ewolucji ludzkości:
"Możliwe też, że ewolucja ludzkości pójdzie w tym samym kierunku, co w przypadku społeczności pszczół czy mrówek, gdzie gros populacji stanowią aseksualne robotnice. Wąska specjalizacja, nowe wyzwania, zabójcze tempo - wszystko to sprawia, że praca zajmuje nam coraz więcej czasu, na życie prywatne, a zwłaszcza seksualne, praktycznie go nie starcza."
Zdaje się, że potwierdza to lansowaną przez niektórych tezę o "wyższości" aseksualizmu :mrgreen:
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

mnie zainteresował fragment
Działa serwis randkowy dla aseksualistów: http://www.asexualove.net
:wink:

ale BUUU
większość linków na tej stronie nie działa :/ :thmbdown:
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Artemis pisze:Zabawny artykuł, fajnie się czyta. Najbardziej ubawiła mnie pointa o ewolucji ludzkości:
"Możliwe też, że ewolucja ludzkości pójdzie w tym samym kierunku, co w przypadku społeczności pszczół czy mrówek, gdzie gros populacji stanowią aseksualne robotnice. Wąska specjalizacja, nowe wyzwania, zabójcze tempo - wszystko to sprawia, że praca zajmuje nam coraz więcej czasu, na życie prywatne, a zwłaszcza seksualne, praktycznie go nie starcza."
Zdaje się, że potwierdza to lansowaną przez niektórych tezę o "wyższości" aseksualizmu :mrgreen:
Jak ja bym troszke siebie czytal :roll:

Ale fakt faktem kiedys byla rownowaga miedy seksem a duchowymi doznaniami z chwila gdy seks zostal wywyzszony do granic mozliwosci pojawiamy sie MY :mrgreen: :lol:
mamy byc rownowaga dla swiata gdzie seks dominuje xD

A tak serio podoba mi sie jeszcze jedno : "Francuski projektant sztuki użytkowej Philippe Starck ogłosił już początek końca ludzkiego popędu płciowego. Pierwszymi jaskółkami mają być: zwycięstwo cyberseksu nad realseksem oraz coming out aseksualistów - przedniej straży Nowego Porządku." :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Czarny pisze:mnie zainteresował fragment
Działa serwis randkowy dla aseksualistów: http://www.asexualove.net
:wink:

ale BUUU
większość linków na tej stronie nie działa :/ :thmbdown:
W 2007 roku, gdy autor zbierał materiały do artykułu, być może istniał tylko jeden serwis randkowy dla asów, ale od tamtej pory minęło trochę czasu i przybyło kilka nowych serwisów randkowych. Ja znam takowych pięć i wszystkie działają. :P Mam na myśli międzynarodowe portale randkowe, bo prócz tamtych to jeszcze na lokalnych, jednojęzycznych są działy coś a'la nasz " Szukam pArtnerki/pArtnera", a tych nie liczyłam.
Quirkyalone
ODPOWIEDZ