Postacie z kart literatury

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
ciAStoholik

Re: Postacie z kart literatury

Post autor: Warszawianka40+ » 5 maja 2018, 08:30

Dyskusję o kontrowersyjnej "Koronie królów" proponuję przenieść do wątku "Seriale".

Skoro mowa o serialach, to aseksualne związki dostrzegłam we "Wspaniałym stuleciu". Sułtanka Szah i Strażnik Bramy, który dla niej opuszcza dwór i wysokie stanowisko, gdy sułtanka udaje się na wygnanie do klasztoru - ona przyjmuje jego służby mówiąc: "tylko na ciebie zawsze mogłam liczyć". W ostatnich odcinkach taki silny aseksualny związek tworzą nałożnica księcia Selima, Wenecjanka Nurbanu i mężczyzna (imienia nie pamiętam), który dał się wykastrować - żeby zostać eunuchem, bo jedynie w ten sposób mógł przy niej zostać w seraju. Nie śledzę tej historii, bo nie oglądam "Wspaniałego stulecia" od wymordowania rodziny księcia Mustafy i śmierci księcia Dżihangira, znikły wtedy z serialu wszystkie postaci które lubiłam. Serial opowiada o okrutnych czasach i innej kulturze, ale te wątki wskazują, że w związku najważniejsze są szacunek i lojalność. Niezalenie od epoki, religii i osoby.
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford

ODPOWIEDZ