Asexual Awareness Week - Tydzień Aseksualizmu

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:Zależy jaki rodzaj Fantasy lubisz. :wink: Ja hard fantasy, z mieczami ewentualnie z bronią palną.
Dla mnie pogawędki z Tobą są szczytem fantasy, jakie akceptuję :D
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

w takim razie zakupuje taką flagę. ta będzie już piątą :roll:
Dobrze wiedzieć, że Nasz tydzień jest w kalendarzu. Zastanowie się co mogłabym zrobić.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Bella Wildrose, naprawdę jesteś obeznana w tym temacie. :D Co to jest te "gray - a"?

Bodolsog Część 3.
Dla mnie pogawędki z Tobą są szczytem fantasy, jakie akceptuję Very Happy
Uważaj, aby nie wyszedł z tego Neil Gaiman. :diabel:

Chochoł.
w takim razie zakupuje taką flagę. ta będzie już piątą Oczy
A mówią, że do trzech razy sztuka... :?
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Winkie, do gray-aseksualistów należą osoby, które czują, że w sumie nie są seksualne, ale w sumie nie są też aseksualne :) Są gdzieś po środku. Przykładowo: normalnie nie odczuwają podniecenia, ale mogą je odczuć, gdy zajdą pewne warunki. Tutaj przykładem może być demiseksualizm, który odnosi się do braku popędu do kobiet czy mężczyzn, ale może wystąpić pociąg do osoby, z którą jest się blisko związanym, ale to też zwykle nie na takim poziomie jak odczuwają to seksualni. Mogą to być osoby, które odczuwają podniecenie, ale właśnie na bardzo niskim poziomie i mimo to, nie chcą żyć jak seksualni i szukają związku z osobą aseksualną - bo będąc "gdzieś po środku", te "większe pół" jest po aseksualnej stronie, mogą normalnie, bez przymusu zrezygnować z seksu i nic się nie stanie, podobają im się romantyczne związki. Mogą to być też osoby, dla których pocałunki czy dotykanie w pewne miejsca jest przyjemne (jak drapanie lub masaż), ale nie odczuwają popędu do ludzi. Jednym słowem - jeszcze większe dziwolągi niż stuprocentowi aseksualiści ;) No i jak mówi AvenWiki: http://www.asexuality.org/wiki/index.php?title=Grey-A takim osobom ciężko jest wytłumaczyć dokładnie swoją orientację, dlatego sami wkładają się do jednego worka z asami - żeby ktoś przypadkiem nie zrozumiał, że lubią seks, ale po prostu trochę rzadziej niż seksualni :)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 10:09 przez Bella Wildrose, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Już wiem skąd to moje instynktowne upodobanie do koloru szarego. :?
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Coś czuję, że tych dziwolągów jest nas tu więcej. (np. ci co twierdzą, że z wyboru/z czasem stali aseksualni w jakimś wątku z ankietą)

Bella, dasz radę opracować ten temat dokładniej i założyć o tym wątek? Można przetłumaczyć artykuł z wiki, bo ja z moim angielskim bym nie ryzykował tłumaczenia :-/
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Istnieje fajny portal dla gray-asów / demiseksualnych: http://demigrace.forumotion.com/ Co prawda, niedawno utworzone, ale już można się czegoś dowiedzieć
Na naszym forum powstał już o tym wątek: http://www.asexuality.org/pl/viewtopic.php?p=66862
Edit: Sorki, ten jest o demi. Tu jest o gray-a: http://www.asexuality.org/pl/viewtopic. ... 481779f7bb i jest odnośnik, że już było :)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 10:17 przez Bella Wildrose, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Może znajdziesz coś po hiszpańsku Bodolsog? :D Ewentualnie po elficku, ale nie wiem czy tolkienologia wiecznie żywa...
Coś czuję, że tych dziwolągów jest nas tu więcej. (np. ci co twierdzą, że z wyboru/z czasem stali aseksualni w jakimś wątku z ankietą)
O taki Dimgraf np. Uznaje się za pół - Asa, no ale gdzie przebiega podział? :? Wiele osób było w związku - może to nie aseksualizm, lecz przerwa? :)

Tak, mini encyklopedia by się tutaj przydała. Ludzie wchodzą, aby się czegoś o sobie dowiedzieć.
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

nazwa jednego z subfor: DEMIS, GREYS, GSM, and ALLIES :shock:

To ile jest tych rodzaji?!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

CO? :shock:
Jakie - ALLIENS? :alien2:
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Allies to akurat są po prostu tzw. "sojusznicy" - na przykład "aseksualni z wyboru, którym przeszło" :D Albo po prostu seksualne osoby, które sympatyzują z aseksualistami, razem z nimi dyskutują, itp. itd. Ogólnie jest aseksualizm. Gray-a to tylko takie odgałęzienie od aseksualizmu - mieści się w jego spektrum. Z kolei demiseksualizm jest odgałęzieniem od gray-a. Szczerze mówiąc, jeszcze nie wiem co to GSM.
Obrazek
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

GSM mi osobiście kojarzy się z telefonią komórkową... :wink:
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Z samego układu tamtego forum wychodziłoby, że rozwinięcie GSM brzmi:
Hyposexuality and Semisexuality
Co mi generalnie też nic nie mówi :D
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

semi to pół... Chyba...
Ale hypo? :? Co to jest?...
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Hyposexual nazywany bywa fachowo Hypoactive sexual desire disorder (HSDD) - tak z bardziej medycznego punktu widzenia ;) Tzw. hipolibidemia - jest wyjaśnienie po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipolibidemia
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ