Nakręćmy film o asach!

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Diana
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 24 mar 2012, 02:57

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Diana »

Nawet ciekawy ten scenariusz.Warto się zastanowić. :roll:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Starczy milczenia w temacie. Niektórzy pewnie sądzili, że projekt już dawno upadł więc informuję, że pracę cały czas trwają i jest coraz większe prawdopodobieństwo, że w tym roku odbędą się castingi, a na początku przyszłego roku rozpoczną się zdjęcia.

Obiecałem się też trochę ujawnić po szantach więc w końcu zdradzę, że już ponad trzy lata zajmuję się produkcją telewizyjną. Wizerunek jednak postanowiłem pozostawić dla wybranych więc zdjęcia nie będzie :diabel: Podobnie z tożsamością więc na chwilę obecną, także nie pokaże moich produkcji, przykro mi ale dane personalne zostaną tajemnicą.

Jeśli chodzi o historię to będzie ona opowiadać o dziewczynie nie radzącej sobie ze swoim życiem. Ma ona problem w odnalezieniu się w "seksualnym świecie" nie potrafi zrozumieć tego całego pędu do zaspokojenia pragnień seksualnych. Z biegiem historii bohaterka odkrywa istnienie aseksualizmu i zaczyna bacznie obserwować otaczający ją świat. Jednocześnie nawiązuje kontakt z dwojgiem asów w których z początku widzi dla siebie wzór. Następuje powolna przemiana bohaterki - otwiera się ona na ludzi, akceptuje swoją odmienność. W czasie tej przemiany dochodzi jednak do wydarzeń, które doprowadzają bohaterkę na skraj załamania i poszukiwania kolejnych odpowiedzi.

W opowieści znalazło także miejsce wiele waszych pomysłów, także tych które z początku odrzucałem. Za wszystkie dziękuje w imieniu swoim i ekipy. Ps. pracę nad scenariuszem wciąż trwają i nadal jeszcze można umieścić nowe wątki więc zachęcam do aktywności w tym temacie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Wiem, że film jeszcze nie został ukończony, ale mam już pomysł na kolejny projekt. :mrgreen:
Cykl paradokumentalny pt. Asy do wzięcia. Inspiracją niech będzie filmik poniżej. Gwarantuję, że na forum znaleźć można nie mniej ciekawe osobowości. :diabel:

http://www.youtube.com/watch?v=rFig7g0hnM8
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Wicherek »

wyrwana_z_kontekstu pisze: Cykl paradokumentalny pt. Asy do wzięcia. Inspiracją niech będzie filmik poniżej. Gwarantuję, że na forum znaleźć można nie mniej ciekawe osobowości. :diabel:

http://www.youtube.com/watch?v=rFig7g0hnM8
To byłaby silna konkurencja dla "Trudnych spraw" :P
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Layla »

Nic, tylko zakasać rękawy i ruszyć na podbój światowych mediów :mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Skoro tak już zajrzałem po dłuższej przerwie, a odgrażałem się, że napisze o postępach w temacie filmu gdy znów tu zawitam to słowa trzeba dotrzymać.

Przede wszystkim scenariusz doczekał się swojej wersji finałowej i nie przewidywane są już jakiekolwiek zmiany.
Postępy też są spore w sferze organizacyjnej - jestem po wstępnych rozmowach z właścicielami i zarządcami kilku miejsc w których rozegrają się sceny filmu. Trwają pracę nad budżetem i rozplanowaniem dni zdjęciowych tak by nie generować zbędnych kosztów, no i przybywa ludzi. Ostatni nabytek charakteryzatorka. Na kwiecień zaplanowany jest kolejny etap produkcji w tym castingi. Niestety z wielu różnych przyczyn cały proces tworzenia filmu przebiega wolniej niż bym tego chciał ale i tak nie jest źle.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: panna_x »

O, to ciekawy projekt. I jak się rozwija?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

No tak jak w moim poprzednim poście pisałem, cały czas prowadzę rozmowy, zbieram ekipę, obsadę, szukam sponsorów i załatwiam inne sprawy organizacyjne. Najprawdopodobniej w kwietniu przejdziemy do kolejnego etapu czyli przedstawieniu go mediom lokalnym i ogłoszenia castingów.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Lulu
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 1 mar 2013, 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lulu »

Zapoznałam się z tematem, uważam, że to wspaniały pomysł. W razie potrzeby, chętnie pomogę w realizacji!
Awatar użytkownika
Toothy
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 7 lut 2013, 17:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Toothy »

Wow, film! Jak ambitnie. I to film o nas! 8)
Chętnie bym jakoś uczestniczyła w tym wszystkim ale świat filmowy znam tylko od strony widza, a zdolności aktorskich brak :P

Życzę powodzenia, choć w sumie wiem że wszystko wypali, skoro prace idą do przodu i się nie poddajecie, gratuluję uporu.


Mam spory szacunek do ludzi którzy trwają w tym co chcą zrobić, ja to raczej słynę ze słomianego zapału :roll:

----- edit -----

Wiem że nawet nie ruszyły zdjęcia i może wyskakuję z tym za wcześnie, ale właśnie wpadło mi do głowy pytanie i jak go teraz nie zadam, to najpewniej zapomnę.

Czy planujecie ten film, hm... przedstawić widzom spoza naszego pięknego kraju?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Czy planujecie ten film, hm... przedstawić widzom spoza naszego pięknego kraju?
Jak budżet pozwoli. Na pewno bym chciał ale koszty dystrybucji zagranicznej są ogromne - będziemy się tym martwić później. Może jak już uda nam się pokryć koszty związane z emisją w naszym kraju to zamieścimy projekt na kickstarterze i będziemy zbierać na wysłanie filmu w świat. Jest też możliwość, że zamieścimy go w systemie abonamentowym na internecie. Samo przygotowanie napisów dla widzów anglojęzycznych problemu nie stanowi.
Zapoznałam się z tematem, uważam, że to wspaniały pomysł. W razie potrzeby, chętnie pomogę w realizacji!
Prace przygotowawcze dobiegają końca, jest już kompletna ekipa techniczna. W kwietniu projekt zostanie "przedstawiony światu" na konferencji prasowej i zostaną zapowiedziane castingi (najprawdopodobniej będzie to 27-28 kwietnia). Możliwe, że w filmie pojawi się jakieś znane nazwisko, ale na razie nic nie chce zdradzać by nie zapeszyć. Tak więc jakbyś miała ochotę wcielić się w jakąś z ról (widzę, że z Wrocławia) to zapraszam w kwietniu do Legnicy.

Też część środków planujemy zebrać za pomocą finansowania społecznościowego (Crowd Funding) ale szczegółowe informacje w jaki sposób będzie można nas wspomóc także w kwietniu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Lulu
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 1 mar 2013, 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lulu »

dimgraf pisze: Prace przygotowawcze dobiegają końca, jest już kompletna ekipa techniczna. W kwietniu projekt zostanie "przedstawiony światu" na konferencji prasowej i zostaną zapowiedziane castingi (najprawdopodobniej będzie to 27-28 kwietnia). Możliwe, że w filmie pojawi się jakieś znane nazwisko, ale na razie nic nie chce zdradzać by nie zapeszyć. Tak więc jakbyś miała ochotę wcielić się w jakąś z ról (widzę, że z Wrocławia) to zapraszam w kwietniu do Legnicy.
Chętnie wpadnę, już rezerwuję sobie terminy. Wprawdzie mieszkam we Wrocławiu, ale weekendowo bliżej mi do Legnicy z rodzinnego miasta, więc jak najbardziej mi pasuje. Będę obserwować! :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

klapouchy pisze:
dimgraf pisze:W przyszłym tygodniu dam bo teraz to mamy kiepskie nagranie. Ale w poniedziałek dostanę audio z koncertu. To jak tylko zmontuje dam link na YT. W końcu to kapela, która zagra w moim asowym filmie :mrgreen:
Reżyseria Dimgraf. Muzyka Dimgraf. A rola główna i scenariusz kto? Tez Dimgraf?
Po pierwsze primo, że tak powiem. Scenariusz już dawno jest i jestem jego współautorem.
Po drugie primo. Bycie reżyserem nie wyklucza się z byciem scenarzystą. Często reżyserzy sami piszą scenariusze.
Po trzecie primo. Ja nie tworze muzyki, zajmuję się tylko obsługą miksera i napisałem tekst do jednego z utworów, który pojawi się w filmie. Mam nadzieje, że niedługo (do dwóch miesięcy) będziemy mogli go zaprezentować.
Po czwarte primo, moje zdolności aktorskie ograniczają się do grania zwłok i ostatnio w filmie Waldemara Krzystka żołnierza radzieckiego i generalnie lepiej czuję się po tej drugiej stronie kamery (jako operator).
Po piąte primo, aby uniknąć jakiś niedomówień: - za kamerą stać nie będę. Mam całą ekipę techniczną i myślę, że wkrótce ruszę z poszukiwaniem obsady.
I po szóste primo. Ze względu na to, że muzyka w filmie odgrywa istotną rolę, a do tego jedną z postaci w filmie jest muzyk oraz jedna ze scen odbywać się będzie na koncercie to praca jaką teraz wykonuje z zespołem jest bardzo ważna i jestem gotów opóźnić wszystkie inne działania tylko po to by ten element był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Zespół jest dosyć młody i ma jeszcze małe doświadczenie sceniczne dlatego tym większą wagę przykładam do tych przygotowań. Nie ukrywam, że wybór zespołu był dosyć trudny. Mogłem wybrać doświadczonych i już znanych muzyków/zespołów, jednak wśród nich żaden wokalista nie odpowiadał wymogą scenariusza. Dlatego też ze względu na wygląd wokalisty podjąłem ryzyko angażowania młodego zespołu i teraz muszę sprawić, byście ich polubili i by się nie tylko przyjemnie ich słuchało ale także oglądało. Zdradzę jeszcze, że jest to kapela z pogranicza klasycznego metalu, hard rocka i alternatywnego metalu, wykorzystująca w swej twórczości elementy symfoniczne.

Wszystkich zainteresowanych tematem za opóźnienia przepraszam, ale nakręcenie pełnometrażowego filmu jest to bardzo duże i poważne przedsięwzięcie, a poza tym sam temat traktuje bardzo poważnie i nie mam zamiaru zrobić tego filmu "byle szybko". Nawet jeśli pracę nad filmem będą trwały ze 2-3 lata to chce by był to film godny polecenia nie tylko ze względu na treść ale i walory artystyczne. Dodam, że Hollywoodzkie produkcje mimo potężnych budżetów i wielkiego zaplecza technicznego powstają w 2-3 lata więc biorąc pod uwagę nasze możliwości techniczno-finansowe realizacja filmu w takich normach czasowych nie jest złą perspektywą.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Tak wiem nie powinienem pisać posta pod postem ale może kogoś interesuje postęp prac nad filmem.

Zdaje sobie sprawę, że to już trwa dosyć długo ale zrobienie profesjonalnej produkcji o takiej skali wymaga naprawdę sporo przygotowań. Dlatego też podsumuję tutaj to co już zostało zrobione i co przed nami.

W styczniu 2012 roku pojawił się szalony pomysł nakręcenia filmu. Wtedy też rozpoczęły się poszukiwania wątków do zbudowania historii. I tak w lipcu już był gotowy synopsis (opowiadanie na jedną stronę będące czymś w rodzaju streszczenia filmu). Kolejnym etapem było przygotowanie treatmentu (scenariusza bez dialogów) i pracę nad nim zakończyliśmy pod koniec roku zaś w lutym 2013 już mieliśmy gotowy scenariusz. Niestety potem pojawiło się sporo komplikacji, między innymi zespół muzyczny, który pierwotnie miał brać udział w filmie rozpadł się.

Musieliśmy także dokonać paru istotnych zmian w scenariuszu (ale na lepsze moim zdaniem). Między innymi zmiany w scenariuszu dotyczyły chronologii wydarzeń zwiększając tym samym ilość planowanych dni zdjęciowych. Ostatecznie opowieść, która początkowo była dwoma tygodniami z życia głównej bohaterki została rozłożona w czasie na rok. Ale jak wspomniałem uważam tą zmianę za coś dobrego ponieważ pokazuje ona, że proces akceptacji siebie jako osoby aseksualnej nie przebiega gwałtownie, podobnie jak zmiana stylu życie, która zachodzi u głównej bohaterki.

Pod koniec marca nawiązałem współpracę z nową kapelą. W kwietniu mieliśmy zorganizować castingi jednak wcześniejsze problemy odbiły się na całości projektu i mamy trochę poślizgu. Obecnie wszystko znowu zaczyna nabierać realnych kształtów. Dziś opublikowałem na naszej wewnętrznej stronie harmonogram prac nad filmem. Publicznie nie ma sensu go umieszczać, bo i tak dla osób niewtajemniczonych w szczegóły scenariusza będzie on niezrozumiały. :mrgreen: Dlatego postaram się krótko streścić co przed nami. Już w sierpniu powinna pojawić się pierwsza informacja w mediach, a także pojawią się terminy castingów. Równolegle zespół pracuje nad utworami muzycznymi, które są tworzone specjalne na potrzeby filmu. Poszukiwanie aktorów oraz opracowywanie utworów powinno (a właściwie musi) zakończyć się do końca roku. Na początku przyszłego roku padnie pierwszy klaps. I tak aż do czerwca czeka nas ciężka praca na planie zdjęciowym (znaczy nie dzień w dzień:D). Potem jest chwila przerwy (dla aktorów, bo mnie czeka praca w montażowni:P) i w sierpniu wracamy na plan. Przewidywany termin zakończenia pracy nad filmem to kwiecień / maj 2015. Jeśli nie wydarzy się coś naprawdę złego tak to wygląda. Trzymajcie kciuki.

ps. wkrótce podam linki pod którymi będziecie mogli śledzić postępy
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Falka »

Powodzenia :D
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
ODPOWIEDZ