Nakręćmy film o asach!

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Povelek
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 sty 2014, 17:25

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Povelek »

dajcie linka do filma :P
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Jakiego znowu linka. Bilet do kina kupić będzie trzeba, a nie. Linki im tylko w głowie, a ja dom sprzedać będę musiał jak komornik siądzie :mrgreen: Taki film nie powstaje sam z siebie. Koszty są i to nie małe.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Lulu
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 1 mar 2013, 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Lulu »

Tyle już mnie tu nie było, a praca pewnie wre! Chwalić się postępami proszę!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

A proszę bardzo :D Zakończyliśmy właśnie castingi (mogą potem być uzupełniające jeszcze ale na ten moment koniec).
Wkrótce wyłonimy aktorów choć nie chciałbym zbyt wcześnie ogłaszać listy ponieważ jeszcze mogą być jakieś nieoczekiwane zmiany. W kwietniu najprawdopodobniej zapadnie pierwszy klaps. Jeszcze w marcu rozpoczną się próby tekstowe.

Dla uściślenia samej opowieści, bo od pierwszego wpisu w tym wątku do obecnej formy scenariusz wielokrotnie ewoluował choć same zarysy postaci pozostały w dużej mierze niezmienione.

Film jest oczywiście jak od samego początku pisałem dramatem obyczajowym. Jest to pełny metraż. Opowiada historię 18-letniej Hani, która odkrywa, że jest osobą aseksualną i próbuje odnaleźć się w świecie nastolatków przeżywających swoje pierwsze miłości, pierwsze kontakty i ogólnie znaleźć swoje miejsce. Choć sama opowieść dotyka tematu aseksualności nie jest stricte dokumentem na temat asów. Pokazuje różne aspekty życia, sposoby radzenia sobie w życiu czy choćby wartości takie jak przyjaźń. Poprzez tą opowieść staramy się przybliżyć ludziom zagadnienie aseksualizmu. Pokazujemy różne sytuacje, zarówno przykre jak i zabawne czasem, które mogą spotkać i czasem spotykają osoby aseksualne. Od początku opowieści Hani towarzyszy dwójka przyjaciół, którzy także w pewien sposób są odtrąceni przez społeczeństwo: Marta - zagorzała katoliczka uważana za staroświecką i zacofaną oraz Konrad - poeta, romantyk, chłopak żyjący w swoim świecie marzeń i pasji. Z czasem w życiu Hani pojawia się nowa postać - Kasia. Dziewczyny poznają się za pośrednictwem forum i Kasia postanawia pomóc Hani odnaleźć siebie. Jednak dziewczyna skrywa pewną tajemnicę. Znajomość z Kasią doprowadza do przemiany bohaterki - staje się znacznie bardziej otwarta i pewna siebie, jednak metamorfoza niesie także wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Kolejną osobą jaką Hania spotyka na swej drodze jest Artur Wolski - charyzmatyczny wokalista grupy metalowej o którego miłosnych podbojach chodzą legendy. W rzeczywistości okazuje się asem ukrywającym swoje prawdziwe ja pod maską showmana. Jest on swego rodzaju mentorem, który pomaga Hani zrozumieć wiele spraw. Jak kończy się historia zdradzać nie będę ale mam nadzieję, że uda mi się pozytywnie wszystkich zaskoczyć lub przynajmniej spełnić oczekiwania co do przedstawienia świata osób aseksualnych.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 17:21 przez dimgraf, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Indiana »

Brzmi interesujaco.

Jedyne, co bym zmienila to sformulowanie
problem aseksualizmu
, zeby nie wprowadzac ludzi w blad, ze to jakis problem. Analogiczne jest sformulowanie
polskie obozy koncentracyjne
, tak samo mylace dla osoby nie obcykanej z tematem.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Słowo problem jest słowem bliskoznacznym ze słowem temat, a jednocześnie wydającym się bardziej uzasadnionym w tym przypadku. Poza tym aseksualizm sam w sobie może być także problemem (dla osoby aseksualnej) lub być problematyczne w odbiorze społecznym ale aby nie stwarzać nieporozumień, na które wskazuje Indiana zastąpię to innym synonimem bardziej neutralnym w znaczeniu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

To jeszcze tak odświeżę temat. Zdecydowaliśmy się aby pozyskać część środków na film rozpocząć zbiórkę w systemie crowdfunding. Jeśli ktoś z was ma ochotę sypnąć groszem na nasz projekt (liczy się każda nawet symboliczna złotówka) piszcie do mnie na pw lub pod tym tematem to podam szczegóły.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Koziolek
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 23 maja 2013, 21:21

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: Koziolek »

Nieglupim pomyslem jest zrobienie kampanii na Kickstarterze. Moze akurat ktos grosiwem sypnie ;)
Álrêrst lébe ich mir werde,
sît mîn sündic ouge siht
daz here lant und ouch die erde,
der man sô vil êren giht.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Na kickstarterze nie mogłem z prawnych powodów (mamy tak zacofane prawo, że musiałem na polskim odpowiedniku uruchomić zbiórkę). Jeśli jesteś zainteresowany wspomożeniem naszego projektu to mogę wysłać Ci link na PW.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: CloudninowaSWQ »

Pewnie ,że fajniej w kinie obejrzeć,ale nie zawsze ma sie ta kasę.....Dlatego popieram linki :P .Albo nie wiem na płyte nagrać i wysłać :) .Też bym z ciekawości obejrzała,w koncu nikt nie nakręcił filmu o asach a za to daję duży + :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Na razie przewidziana jest tylko dystrybucja kinowa, a potem nawet jeśli będzie streaming to też pewnie w jakiś sposób płatny, a poza tym tu nie chodzi o nie wiadomo jaką kasę - bilet do kina 10zł, no chyba, że jakimś cudem film okaże się strzałem w dziesiątkę i dostanę atrakcyjną ofertę od sieciówki typu multikino.

Choć będzie możliwość zdobycia darmowego biletu ale o tym napisze za parę dni. :mrgreen:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: CloudninowaSWQ »

dimgraf pisze:Na razie przewidziana jest tylko dystrybucja kinowa, a potem nawet jeśli będzie streaming to też pewnie w jakiś sposób płatny, a poza tym tu nie chodzi o nie wiadomo jaką kasę - bilet do kina 10zł, no chyba, że jakimś cudem film okaże się strzałem w dziesiątkę i dostanę atrakcyjną ofertę od sieciówki typu multikino.

Choć będzie możliwość zdobycia darmowego biletu ale o tym napisze za parę dni. :mrgreen:
Ok ale dolicz transport.....I fakt,że nie każdy sobie na to będzie mógł pozwolić :?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Nie ma u Ciebie lokalnego kina?

To będziesz musiała po prostu poczekać na drugą falę dystrybucji. Postaw się też w mojej sytuacji. Bierzesz kredyty, podpisujesz różnego rodzaju zobowiązania finansowe jak choćby kontrakty z aktorami... gdyby chodziło tu tylko o mój portfel to nie byłoby problemu aby film był dostępny dla każdego za darmo ale ja muszę myśleć także o innych osobach w projekcie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: CloudninowaSWQ »

Kiedyś było,ale zlikwidowali,teraz muszę wyjeżdżać do najblizszego miasta z kinem.a jaki tytuł filmu jest w ogóle??
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nakręćmy film o asach!

Post autor: dimgraf »

Tytuł filmu - "Aska"

To tak jak mówiłem po projekcji kinowej na pewno będę chciał by ci co z różnych powodów filmu nie widzieli, a będą mieli ochotę obejrzeć (legalnie i uczciwie wobec twórców) to na pewno będę chciał stworzyć taką możliwość. Nie mogę teraz z góry powiedzieć, że będzie to forma internetowa czy być może kupi jakaś telewizja prawa do wyświetlania. Nie mogę z góry mówić jaka będzie późniejsza droga filmu. Na pewno wyślemy na festiwal jakiś, może na kilka festiwali i następnie będziemy chcieli by film pojawił się w kinach. To jest pierwsza droga dystrybucji. Dalsza droga jest już zależna od wielu czynników w tym odbiór filmu i jego ocena. Ja jako jego autor na pewno będę dążyć do zrobienia czegoś wyjątkowego aby pokazać pełnię swoich umiejętności i możliwości jakie posiadam obecnie i stworzyć wyjątkowe dzieło.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ