Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Wicherek »

Winkie pisze:Pewnie wstydzi się tego, że może być "inny" i stąd - wykluczony z życia towarzyskiego. Kto wie jakich znajomych ma ten Sławek? Może ortodoksyjnych heteroseksualnych, wyznających wiarę w to iż jest tylko Jedna Właściwa Orientacja dla człowieka, czyli heteroseksualizm, a reszta (w tym aseksualizm) to "dewiacja" i "odchylenie od normy".
To by wyjaśniało fakt, że Sławek tak usilnie pragnie znaleźć żonę - ma to być przykrywka, i ukrócenie rozmów o domniemanym homoseksualizmie Sławka.
Winkie pisze:Oj, Sławku, Sławku...
Apel do Sławka: ;)
Sławku, może ujawnisz się i napiszesz parę słów od siebie gwoli wyjaśnienia swojej wypowiedzi zawartej w artykule?
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Winkie »

Wicherek pisze:Sławku, może ujawnisz się i napiszesz parę słów od siebie gwoli wyjaśnienia swojej wypowiedzi zawartej w artykule?
Myśli się przed faktem nie po fakcie... Poglądy poglądami, ale trzeba mieć na uwadze to, że sposób wypowiedzi w prasie buduje też w pewien sposób wizerunek społeczności.
Jako, że Sławek określił się "aktywnym użytkownikiem" to pewnie już i ten temat przeglądał... :roll: Albo i nie...
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Nadia__ »

Wicherek pisze:Nadio, jeśli chcesz, to mogę przesłać Ci ten artykuł na pocztę i nie będziesz musiała czytać go w Empiku ;) Jakbyś była zainteresowana, odezwij się do mnie na PW.
Hehe, nie, dzięki, już chyba nie potrzebuję go trzeci raz czytać :-)
Winkie pisze:
chochol pisze: Z jednej strony radość, że o aseksualizmie słychać, że może ktoś przeczytawszy artykuł zauważy "objawy" u siebie i wreszcie nie będzie się czuł odmieńcem
ktoś homoseksualny natomiast może się poczuć lekko zniechęcony faktem iż aseksualizm rzekomo powoduje niezdolność do skonkretyzowania płci, która bardziej pociąga. :roll:
Jeśli ktoś ma się zniechęcić do całego forum, ponieważ jeden jego użytkownik wyraził swoje powątpiewanie, czy dane zachowanie można tak czy inaczej sklasyfikować (które to powątpiewanie wprawdzie miało błędy w logice, ale miał do niego prawo), to faktycznie lepiej niech tu nie zagląda, bo co druga wypowiedź go równie dobrze może go zaboleć. Na przykład niepozbawiona momentami ironii nasza dyskusja o grey- i semiasach...
Winkie pisze:Myśli się przed faktem nie po fakcie... Poglądy poglądami, ale trzeba mieć na uwadze to, że sposób wypowiedzi w prasie buduje też w pewien sposób wizerunek społeczności.
Ale Sławek nie napisał w imieniu całej społeczności "lesbijki to idiotki", napisał jedynie, że on osobiście ich nie rozumie. Nie dało się przewidzieć, jak będzie wyglądało zestawienie wszystkich wypowiedzi, to autor artykuł powinien zadbać o reprezentatywny przekrój poglądów.

Szukałam dziś w bazie uczelnianej artykułu Bogaerta z 2004 roku i niestety nie mam do niego dostępu. Ale znalazłam przy okazji dużo innych opracowań na temat aseksualizmu, przejrzę je w weekend i napiszę, jeśli będzie coś ciekawego.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Winkie »

Nadia__ pisze:Jeśli ktoś ma się zniechęcić do całego forum, ponieważ jeden jego użytkownik wyraził swoje powątpiewanie, czy dane zachowanie można tak czy inaczej sklasyfikować (które to powątpiewanie wprawdzie miało błędy w logice, ale miał do niego prawo), to faktycznie lepiej niech tu nie zagląda, bo co druga wypowiedź go równie dobrze może go zaboleć.
Tak, bo z jednostki można przejść do ogółu - jak ogół może akceptować niepozbawione uprzedzeń zachowania? Ewentualnie, skoro jak twierdzi, że rozmawia z innymi użytkownikami, to ci pewnie wiedzą jakie poglądy ma i - nie reagują na nie.
Nadia__ pisze:Na przykład niepozbawiona momentami ironii nasza dyskusja o grey- i semiasach...
Tjaa...Co tu dużo mówić - rozmyte to jakieś i niepewne. Greyem wychodzi na to, że jest już każda osoba seksualna, która tylko wybiera z którymi osobami chce pójść do łóżka. :roll:
Nadia__ pisze:Szukałam dziś w bazie uczelnianej artykułu Bogaerta z 2004 roku i niestety nie mam do niego dostępu. Ale znalazłam przy okazji dużo innych opracowań na temat aseksualizmu, przejrzę je w weekend i napiszę, jeśli będzie coś ciekawego.
Są to publikacje książkowe czy umieszczone są też gdzieś na internetowych stronach? Miałam się wziąć za tą publikację do której podałaś link przy okazji innego artykułu (z onetu), ale szczerze - już przeglądając go miałam spore wątpliwości co do jego wartości merytorycznej. :?
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Nadia__ »

Tu są te wyniki wyszukiwania:

http://scholar.google.pl/scholar?q=boga ... CB0QgQMwAA

Tam, gdzie się z boku wyświetla "pdf" albo "html", artykuły są ogólnie dostępne.
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Nadia__ »

Artykuł jest już dostępny w wersji elektronicznej:

http://stylzycia.newsweek.pl/seks-nie-- ... 6,1,1.html
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Wicherek »

Dzięki temu artykułowi mamy już trójkę nowych forumowiczów. Więc, mimo kontrowersji, które wzbudził, jednak dobrze, że powstał :)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Winkie »

Wicherek pisze:Dzięki temu artykułowi mamy już trójkę nowych forumowiczów. Więc, mimo kontrowersji, które wzbudził, jednak dobrze, że powstał :)
Tak, to chyba jego jedyna zaleta - że ukazał się w poczytnym tytule.
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: ... »

Nie podobał mi się ten artykuł. A wzmianka o Agacie Młynarskiej chwalącej się celibatem w artykule o aseksualizmie to już chyba przesada :lol:
'- faceci to kontenery na hormony.
- a kobiety na emocje, tak?'
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Viljar »

Mnie się ten artykuł bardzo podoba, zwłaszcza ten tekst: "Mam wrażenie, że osoby aseksualne boją się rozpoznania na poziomie medycznym. Wolą wierzyć w swoją wyjątkowość, samo określenie „AS” nasuwa przecież skojarzenia z najmocniejszą kartą w talii." To najprawdziwsza prawda; przynajmniej do takiego wniosku skłania lektura tego forum. Ciekawe, że jak się tu rejestrowałem, to było inaczej: moglem dowiedzieć się parę rzeczy o tym, czym jest aseksualizm i jak się objawia. A dzisiaj dowiedziałbym się co najwyżej, że AS-ami są zwykle lewicujący hipsterzy, którzy starają się za wszelką cenę podkreślić swoją wyjątkowość, utwierdzając tym odwiedzających forum, że brak seksu rzuca się na mózg.
Jeśli ktoś się poczuł urażony powyższym, to informuję, że przytoczyłem tylko przeważające z zasłyszanych opinii o tym forum. Pretensje więc nie do mnie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Nadia__ »

Nie pojmuję logiki, jaką kierowała się osoba krojąca ten temat na parę wydzielonych wątków liczących po kilka postów. Przecież tu: http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... 22d4e048c8 post nr 4 to moja opinia właśnie o tym artykule i dalej rozmawiamy z Winkie o konkretnych wypowiedziach jednego z bohaterów reportażu. To http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... 22d4e048c8 jest jakoś na siłę wycięte, widać nawet nie udało się znaleźć wspólnego mianownika tych kilku wiadomości, żeby jakoś wykrojony temat zatytułować. Ten http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... 22d4e048c8 i ten http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... 22d4e048c8 są wyrwane z kontekstu i nikt poza mną i Winkie nie załapie, o czym w ogóle była mowa.

Nie podoba mi się to, bo teraz ktoś czytając w całości ten pociachany temat może stwierdzić, że zlekceważyłam wszystkie pytania Felixis, a niektóre tematy poruszam zupełnie od rzeczy.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 23:05 przez Nadia__, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Winkie »

Nadia__ pisze:Nie pojmuję logiki, jaką kierowała się osoba krojąca ten temat na parę wydzielonych wątków liczących po kilka postów.
Ot, efekt nadgorliwości jakieś osoby. :roll: Jak gdyby posty, które wyrzucone zostały do śmieci komukolwiek przeszkadzały... nawet jeśli poprzednio zawarte były w jednym temacie, i stanowiły właśnie odpowiedzi na czyjeś posty, a także rozwinięcie myśli zawartych w samym artykule.
Viljar pisze:Jeśli ktoś się poczuł urażony powyższym, to informuję, że przytoczyłem tylko przeważające z zasłyszanych opinii o tym forum.
Zasłyszanych gdzie?...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Viljar »

Od znajomych, którzy się z tym forum zetknęli. A także przeczytanych na innych forach internetowych. Po prawdzie, mam takie samo zdanie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Winkie »

Viljar pisze:Od znajomych, którzy się z tym forum zetknęli. A także przeczytanych na innych forach internetowych. Po prawdzie, mam takie samo zdanie.
Dlaczego zatem nie próbujesz wpływać na wizerunek forum będąc na tym forum? Poprzez podanie np. jakiś propozycji zmian/działów tudzież nowych tematów? Myślę, że "lewicujący hipsterzy" to jednak nieco zbytnie upraszczanie, owszem - są i tacy, lecz wydaje się, że 100% forum jednak nie stanowią...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Viljar »

@Winkie, to odniosłoby taki sam skutek, jak dołączenie do manify organizowanej co roku przez trójmiejskie feministki i zaproponowanie "Hej, a może dla odmiany zajęłybyście się prawdziwymi problemami kobiet?"
@Wyrwana, to niezły pomysł, bo może wreszcie Aseksy byliby traktowani poważnie. Z drugiej strony nie miałbym się z czego pośmiać, więc może niech zostanie, jak jest.
EDIT: Przeczytałem sobie jeszcze raz pierwszy wpis w temacie "AS, Gray - kim jestem". Tylko ten jeden post dowodzi słuszności tezy wysuniętej przez cytowanego w artykule seksuologa. Zwłaszcza, że autor tego wpisu nieraz plątał się i podawał definicje chyba własne, przeczące w większym lub mniejszym stopniu temu, co napisał wcześniej. Cała dyskusja we wspomnianym wątku wydaje mi się w znacznej części żartem - równie dobrze można wymyślić tyle terminów, ilu jest użytkowników forum i każdemu przypisać inną. Kiedyś było inaczej - dyskusje "tematyczne" były bardziej rzeczowe, więcej było, że tak powiem, rozważań i hipotez o podłożu medycznym, a teraz w sporej części mamy raczej kółko dyskusyjne studentów psychologii, którzy za wszelką cenę nie chcą uznać faktu, że mogą się mylić, a ich hipotezy są hipotezami właśnie, a nie udowodnionymi twierdzeniami.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ODPOWIEDZ