Aseksualizm na blogach

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Aseksualizm na blogach

Post autor: urtika »

http://bolimnieglowa.blogspot.com/2011/ ... ualny.html
"Jestem chłopakiem boli mnie głowa" - blog

Oto rezultat moich dzisiejszych poszukiwań związanych ze słowem " aseksualny".
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Jestem chłopakiem boli mnie głowa - blog

Post autor: Wicherek »

Rozbawił mnie obrazek zamieszczony w blogu, ale nie jego przesłanie, tylko to "śę" :P
Winszuję autorowi znajomości polskiej ortografii.



Obrazek
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Jestem chłopakiem boli mnie głowa - blog

Post autor: DZIEWICA8 »

Sam tekst nie wnosi nic nowego do tematu aseksualizmu. Zbiera raczej informacje z innych wcześniejszych tekstów na ten temat.
A to śę rzeczywiście dziwnie wygląda, błędy ortograficzne typu muj, gura są dość powszechne, ale coś takiego widzę po raz pierwszy.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Aseksualizm na blogach

Post autor: urtika »

Kolejny artykuł na kolejnym blogu: "Aseksualni- nowość stara jak świat"
http://cienistadolina.blog.onet.pl/ASEK ... 47215545,n
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Aseksualizm na blogach

Post autor: Winkie »

W artykule nie dopatrzyłam się jakich rażących naruszeń wolności aseksualnych, prawa do wyrażania siebie itp., choć mnie osobiście niezbyt spodobało się skojarzenie osób aseksualnych z Ojcami i Doktorami Kościoła ( z przyczyn wiadomych):
Kiedy czytam wypowiedzi niektórych Ojców i Doktorów Kościoła o małżeństwie i seksie, nieodmiennie nachodzi mnie myśl, że większość z nich musiała być zupełnie aseksualna.
czyli osobami które w tekście autorki narzucały innym (tj. wyznawcom) swoje spojrzenie na seksualność człowieka. No sorry, ale aseksualizm nie oznacza chyba iż dana osoba ze wstrętem myśli o seksie? Jej jedynie nie potrzebny jest seks, a to chyba spora różnica?

Jest jeszcze jeden fragment który zwrócił moją większą uwagę, tj. większe wątpliwości co do słuszności myśli w nim zawartej:
Doprawdy, żal mi tych osób, które pozostając w związkach z aseksualnymi są przez nich nieustannie karcone za swoje "dziwne", śmieszne, niepotrzebne, nieestetyczne czy wręcz "zwierzęce" pragnienia...
Karcone? Z opowieści ludzi aseksualnych żyjących w związku z seksualnymi wynika iż taka sytuacja nie jest częsta, że częściej bywa odwrotnie i to osoba aseksualna jest nieustannie karcona za brak potrzeby uprawiania seksu ponieważ sama osoba aseksualna raczej rozumie iż jest mniejszością i jednak dla większości ludzi seks jest i będzie ważną częścią życia. Dlatego tak ciężko dopasować się pod tym względem, choć i są osoby próbujące, bowiem ciężko jest żyć w permanentnej samotności, zwłaszcza jeśli dwóm aseksualnym osobom ciężko jest się odnaleźć, dopasować, pomimo iż istnieje coś takiego jak dział matrymonialny.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Aseksualizm na blogach

Post autor: urtika »

W tym przypadku autorka pomyliła aseksualizm z awersją do seksu. A to też często się zdarza, podobnie jak mylenie aseksualizmu z antyseksualizmem.
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Aseksualizm na blogach

Post autor: Winkie »

urtika pisze:W tym przypadku autorka pomyliła aseksualizm z awersją do seksu. A to też często się zdarza, podobnie jak mylenie aseksualizmu z antyseksualizmem.
Cóż, może w praktyce zarówno antyseksualizm jak i aseksualizm wypada podobnie - przynajmniej na tyle, że osoby z zewnątrz nie odróżniają tego? No, ale tak jest kiedy aseksualizm bazuje na subiektywnym odczuciu, a sama definicja jest na tyle pojemna, że antyseksualni mogą uważać się również za aseksualnych, to nie ma co się dziwić, że potem w aseksualizm traktowany jest jako źródło (synonim) skrępowania seksualnego, pruderyjności, a wręcz purytańskiego traktowania kwestii seksu, tj. "nie ma o czym mówić, nie wypada głośno mówić, jak trzeba (tj. trzeba dzieci spłodzić) to trzeba, ale na tym koniec." Sami aseksualni bowiem, nie wszyscy ale są tacy, którzy jak autorka zauważyła, chcą mieć dzieci, a więc w tym celu będą uprawiać seks. Zatem do skojarzeń z naukami kościelnymi droga niedaleka...
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Przez życie bez seksu

Post autor: Wicherek »

Sympatyczny tekścik, polecam ;)

http://sektoridei.blogspot.com/2013/06/ ... seksu.html

Aseksualność jest najpiękniejszą z możliwych form orientacji seksualnej człowieka. Odrzucając w jakimś stopniu sam stosunek seksualny mniej skupiamy się na cielesności a bardziej na wszystkim co istnieje poza nią.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
dziecko nieba
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Aseksualizm na blogach

Post autor: dziecko nieba »

Więc otóż tak... prowadzę sobie takiego tam bloga "literackiego" i tam mamy bohatera, który jest (najprawdopodobniej) demi, mamy też chłopaczka, który świeżo odkrywa bycie asem oraz za jakiś czas będziemy mieć pana, który jest seksualny, ale jednocześnie aromantyczny (zobaczymy, co z tego wyjdzie). Oraz dużo różnych dziwnych postaci o różnych dziwnych tożsamościach i różnych dziwnych orientacjach. Więc jakby jakaś osoba była zainteresowana i aby ich poznać, byłaby w stanie przebrnąć przez moje zboczenia... to znaczy artystyczne dokonania, to zapraszam. :oops:
początek jest tu: http://dzieckonieba.blogspot.com/2014/08/rozdzia-1.html
A teraz idę się schować w kąciku wstydu.
można poczytać mój taki tam blog
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Słomiany Zapał »

Nie jestem hepi, bo... czytam sobie, na jakimś przypadkowo znalezionym blogu, wpis i dowiaduję się, że aseksualizm to schorzenie, które może dopaść każdego człowieka :evil: Zastanawiam się skąd się biorą ludziom takie głupie pomysły. Po co piszą o czymś, o czym nie mają pojęcia?
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: panna_x »

dzieki za otuchę
a co to za blog? gdzie znaleźć te " mądrości"?
viljarze masz może link do tego artykułu o lekach na zwierzętach?
Nightfall

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Nightfall »

Nie jestem hepi, bo... czytam sobie, na jakimś przypadkowo znalezionym blogu, wpis i dowiaduję się, że aseksualizm to schorzenie, które może dopaść każdego człowieka :evil: Zastanawiam się skąd się biorą ludziom takie głupie pomysły. Po co piszą o czymś, o czym nie mają pojęcia?
Dasz link? Pokomentujmy tam xD
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Słomiany Zapał »

To ten wpis:

http://zblogowani.pl/wpis/6612221/seksu ... aseksualni

Rozumiem, że ta osoba ma wiele własnych zmartwień, ale nie rozumiem, dlaczego pisze o aseksualności, jako o schorzeniu, tym bardziej, że opisała czym ten aseksualizm jest. Widocznie niezrozumiała tematu.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Aseksualizm na blogach

Post autor: Słomiany Zapał »

ODPOWIEDZ