Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Mohammed
zASpany krASnoludek
Posty: 174
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:31
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: Mohammed »

Artykuł pojawił się na portalu Wirtualna Polska. Poniżej link:

http://nocoty.pl/gid,15162779,img,15162 ... leria.html

Ja osobiście w to nie wierzę. Po drugie portal WP.pl ostanio pisze o głupotach, których już nie chce się czytać.
Non Omnis Moriar

Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:24 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: Joan »

Na onecie też jest o tym.
Powiedział, że aseksualna dla mężczyzn, a nie że w ogóle jest aseksualna.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Lampart
ASiołek
Posty: 65
Rejestracja: 1 cze 2009, 22:17
Kontakt:

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: Lampart »

Joan pisze:Na onecie też jest o tym.
Powiedział, że aseksualna dla mężczyzn, a nie że w ogóle jest aseksualna.


dokładnie - wcale nie stwierdził, że jest sama aseksualna
wyrwana_z_kontekstu pisze:Poza tym, z jego słów wynika, że Doda nie tyle jest nieładna, ile ma zbyt silną osobowość, by się podobać mężczyznom.
Z tą korelacją mogę się zgodzić. Faceci to mięczaki i wolą kobietki, które będą tylko im misiować na każdym kroku, myślącej własnym rozumem dziewczyny się boją.
Nie pojąłem rozumowania, misiowanie facetowi wyklucza "myślenie własnym rozumiem" ? Albo inaczej czy "myślenie własnym rozumem" to jednocześnie silna osobowość - dominująca ? Jakoś wątpię :-)
wyrwana_z_kontekstu pisze:Poza tym, z jego słów wynika, że Doda nie tyle jest nieładna, ile ma zbyt silną osobowość, by się podobać mężczyznom.
I tu się zgadzam jakby faceci oczekiwali silnych dominujących kobiet to w tym lepsi są faceci. Z drugiej strony ciekawe czy kobiety oczekują misiowatych, bezradnych facetów :-) Myślę, że to normalne i działa w obie strony.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:24 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: pogubiony »

Pamiętam jak kilka lat temu w pracy wynikła rozmowa o Dodzie. Gdy ja wyjawiłem, że z mojego punktu widzenia jest kompletnie nieatrakcyjna, spotkałem się nawet nie tyle z niezrozumieniem, co z oburzeniem. Co najmniej jakbym podważał sens istnienia gatunku ludzkiego.
Pod tym względem trudno mi uznać, że większość mężczyzn jest obojętna na jej wdzięki, ale na swoim przykładzie potwierdzam, że tacy istnieją.
wyrwana_z_kontekstu pisze: Nie sądzę, że to działa w obie strony. Faceci wolą kobiety o cechach utrwalonych kulturowo własnie jako "kobiece", czyli miękkość, uległość, uczuciowość, bezradność, naiwność (...)
Proponowałbym stwierdzenie "Faceci wolą" zamienić na "Większość facetów woli"... Ja mam raczej przeciwne zapatrywania.
I nie zaponajmy o jednym - wśród mężczyzn bardzo wielu dzieli kobiety (jak okropnie by to nie brzmiało) na:
- artakcyjne na przygodny seks,
- nadające się na żonę,
- pozostałe.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:23 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: panna_x »

Hmm, do mnie nie przemawia stwierdzenie tak bardzo uogólniające: że dla mężczyzn jest aseksualna. A dla jakich mężczyzn? Z jakiej grupy społecznej ( wiek, wykształcenie)? Dla ilu? Jakiego ich procentu? Skąd taka teza( czy były jakieś badania, statystyka)?
Nie znoszę niczym nie popartego uogólniania i mówienia w imieniu wszystkich- takie gdybanie to dla mnie jest. Dla jednych jest nieatrakcyjna, dla innych bardzo ( zakładam, że chodzi tu o wygląd i atrakcyjność seksualną, a nie o to, czy jest atrakcyjna w sensie kandydatki na żonę i matkę).
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: pogubiony »

wyrwana_z_kontekstu pisze: Czyli? :> Silne, dominujące, zdecydowane kobiety biznesu, koniecznie w szpilkach? :diabel:
Aha, to już rozumiem. :mrgreen: Trzeba było tak od razu. :lol:
Mi wystarczy: silne psychicznie (co nie znaczy, że nie mogą mieć chwil słabości), mające swoje zdanie, zdecydowane. :P
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:23 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: CloudninowaSWQ »

Mohammed pisze:Artykuł pojawił się na portalu Wirtualna Polska. Poniżej link:

http://nocoty.pl/gid,15162779,img,15162 ... leria.html

Ja osobiście w to nie wierzę. Po drugie portal WP.pl ostanio pisze o głupotach, których już nie chce się czytać.
widziałam ten artykuł szukając str.o facetach-asach.Przypadkiem zauważyłam i weszłam z ciekawości.Nienawidzę stereotypów,głupoty,uogólnień itp.itd. :evil:
Wg mnie tytuł powinien brzmieć: Dla wielu mężczyzn jest aseksowna. Ktoś tu chyba pomylił pojęcia.....
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: zewsząd i znikąd »

Czyli znów (skądinąd cokolwiek obraźliwe) użycie słowa "aseksualna" w znaczeniu "nieatrakcyjna seksualnie".
Kurde blaszka... owszem, świadomie staram się być nie-brzydka, ale jednocześnie nieatrakcyjna seksualnie (noszę zakryte stroje, staram się rozwijać swoją muskulaturę...). Ale mimo tego takie użycie słowa "aseksualna" mnie obraża, bo to znów dobrze znane "i tak nikt by cię nie zechciał".
Nightfall

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: Nightfall »

Profesor innym razem powiedział, że: „pełnię uczuć można osiągnąć, tylko mając udane życie erotyczne”. Także zostawiam to bez komentarza :ciasto:
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: Prof. Starowicz o Dodzie: Dla mężczyzn jest aseksualna.

Post autor: Misio »

Nie podoba mi się to jak artykuł jest napisany. Siedem stron, na każdej parę słów i właściwie nie zostało napisane, dlaczego profesor tak napisał.

Poza tym nie podoba mi się to, że aseksualność została zrównana w tym artykule z nieatrakcyjnością.

Przecież można być bardzo piękną dziewczyną, która nie lubi seksu!
ODPOWIEDZ