Asexuals Project

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Asexuals Project

Post autor: Aenyeweddien »

W tej chwili chyba największy projekt mający na celu sportretowanie osób aseksualnych. Po angielsku. Zastanawiam się czy by też nie wziąć udziału w projekcie, ciekawe czy przyjechaliby do Polski.

http://asexualsproject.com/

Podoba mi się różnorodność wieku osób, które się wypowiadają. Martwi mnie, że najwięcej jest grey-aromantic, aromantic. W jakiś sposób czuję, że aseksualni się nie orientują, że pociąg seksualny to coś innego niż ten romantyczny. Jakkolwiek, kto chce niech filmiki obejrzy. :)
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Asexuals Project

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, na czym polega bycie grey-aromantic? Greye są zdolni do odczuwania seksualnego pragnienia w bliskich relacjach (co oczywiście nie kłóci się z definicją aseksualizmu wcale a wcale ;]), więc zakładam, że zawierają te związki komponent romantyczności. Zatem greyom aromantycznym to niby samo koleżeństwo wystarczy, by odczuć wolę bożą, a jak jakieś kwiatki, buziaczki, komplementy, to już a fe? :P
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Asexuals Project

Post autor: Indiana »

Ale dlaczego ci ludzie tacy smutni ? Jakbym nie wiedziała, że to asy, to myślałabym, że chodzi o wirusa hiv albo o raka. :shock:
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Asexuals Project

Post autor: Aenyeweddien »

Wyrwana mylisz demi z grey. To osoby demi-seksualne odczuwają pociąg seksualny dopiero po powstaniu bliskiej więzi emocjonalnej, demi-romantyczne odczuwają pociąg romantyczny po powstaniu bliskiej więzi. Osoby grey/szare odczuwają pociąg seksualny/romantyczny/jakikolwiek inny bardzo rzadko, po prostu nie mogą powiedzieć, że nie czuły go absolutnie nigdy. Tam jedna z osób mówi, że jest greyromantic, bo raz w życiu się w kimś tam zakochała.

Indiana czy ja wiem czy smutni... Część faktycznie wydaje się być smutna, jedna dziewczyna się ewidentnie boi kamery, ten najstarszy mężczyzna wcale na smutnego nie wygląda, jedna kobieta jest dość radosna. Dla mnie są po prostu neutralni. W sumie czy ktokolwiek tak po prostu mówiąc o swojej orientacji seksualnej nagle zaczyna tryskać niekontrolowanym entuzjazmem?
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Asexuals Project

Post autor: Poison Ivy »

Wcale nie są smutni! Te babeczki ciągle chichoczą. Może ten Włoch jakiś taki wycofany, ale ludzie są różni. Ja się bardzo wzruszyłam i chyba się zgłoszę :)

Mam wrażenie, że w Polsce jesteśmy totalnie niewidzialni. Dopiero od niedawna pojawiają się jakieś wzmianki tu i ówdzie, ale dziennikarze najczęściej mylą aseksualność z celibatem.
Dżizas... nawet jak piszę słowo aseksualność, to mi je program podkreśla jako błędne/nieznane...
ODPOWIEDZ