Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek

Re: Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Post autor: EmiMaja » 17 lip 2015, 20:15

technicznie był problem z dźwiękiem, bo co chwilę uciekał i trzeba było film uruchamiać od nowa.
A jeśli chodzi o zawartość to pomysł dobry, wykonanie trochę gorsze.
Andro - Gyne
2 in 1

CloudninowaSWQ
fantAStyczny
Kontakt:

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: CloudninowaSWQ » 5 lip 2016, 17:34

satyamevajayate pisze:Obejrzałam.

Aseksualizm potraktowany został jednostronnie, czyli jako wynik traumy na tle seksualnym z dzieciństwa (chłopak był świadkiem molestowania siostry przez macochę). Część osób jest aseksualna być może właśnie ze względu na traumę.
Jest to jedna z licznych przyczyn aseksualizmu, więc myślę, że dobrze, że się o tej opcji mówi. Byleby nie utożsamiano każdego Aseksa akurat z traumą i nie oczekiwano leczenia!

Bardziej bym była zadowolona, gdyby filmik przedstawił Asa (z wrodzonym a nie chorobliwym brakiem libido) albo najlepiej ideologicznego Antyseksualistę.
Sądzę,że problem w tym ,że po obejrzeniu tego odcinka ludzie będa myśleli jednokierunkowo-aseksualna osoba=osoba mająca traumę z przeszłości.Raczej pasowałoby nakręcić kolejny odcinek,w którym tym razem aseksualizm zostanie zobrazowany jako cos trwające od narodzin,lecz człowiek nieświadomy jest tego i w różnym wieku poznaje prawdę o byciu aseksualnym człowiekiem.I wtedy nie jest to choroba ani zaburzenie.Tez bym była bardziej zadowolona gdyby pokazali obraz aseksualizmu wrodzonego

Awatar użytkownika
Indiana
fantAStyczny

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Indiana » 5 lip 2016, 19:18

CloudninowaSWQ pisze:Raczej pasowałoby nakręcić kolejny odcinek,w którym tym razem aseksualizm zostanie zobrazowany jako cos trwające od narodzin
Można też posunąć się dalej i zobrazować to jako coś co trwa od wielu wcieleń, by nikt nie mial wątpliwości, że nasz aseksualny duch utrzymuje swą istotę niezależnie od czynników zewnętrznych.

ODPOWIEDZ