Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Sherly »

Wiem, wiem... :) Sami oceńcie jak temat potraktowali twórcy tego programu.

http://serialnet.pl/ogladaj-online/2-17 ... dcinek-553
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Temat potraktowany bardzo stereotypowo. Żenujące "aktorstwo" i scenariusz, aż wstydziłam się przed samą sobą, że to oglądam. No i leitmotivy: "cierpię na aseksualizm" xD, "to nie jest normalne", "chory na aseksualizm" oraz lekarka obcykana w temacie z zawieszą 'lucky' na szyi gratis. Śmiać się czy płakać?
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: satyamevajayate »

Obejrzałam.

Aseksualizm potraktowany został jednostronnie, czyli jako wynik traumy na tle seksualnym z dzieciństwa (chłopak był świadkiem molestowania siostry przez macochę). Część osób jest aseksualna być może właśnie ze względu na traumę.
Jest to jedna z licznych przyczyn aseksualizmu, więc myślę, że dobrze, że się o tej opcji mówi. Byleby nie utożsamiano każdego Aseksa akurat z traumą i nie oczekiwano leczenia!

Bardziej bym była zadowolona, gdyby filmik przedstawił Asa (z wrodzonym a nie chorobliwym brakiem libido) albo najlepiej ideologicznego Antyseksualistę.
Awatar użytkownika
unloveable
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 10 sie 2014, 21:49

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: unloveable »

Nawet ,,Dlaczego Ja?'' dołożyło swoje 5 groszy w tym temacie. :shock:
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2014, 21:06 przez unloveable, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: chochol »

Cóż za wspaniały odcinek. Już widzę, jak facet będzie mnie leczył...
satyamevajayate pisze:Bardziej bym była zadowolona, gdyby filmik przedstawił Asa (z wrodzonym a nie chorobliwym brakiem libido) albo najlepiej ideologicznego Antyseksualistę.
Antyseksualizm też do "normalnych" nie należy i reżyserzy programu na pewno znaleźliby receptę na ten problem. Najfajniejsze jest to, że to inni widza problem w czymś, co dla mnie/innych aseksualnych problemem nie jest!
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: CloudninowaSWQ »

satyamevajayate pisze:Obejrzałam.

Aseksualizm potraktowany został jednostronnie, czyli jako wynik traumy na tle seksualnym z dzieciństwa (chłopak był świadkiem molestowania siostry przez macochę). Część osób jest aseksualna być może właśnie ze względu na traumę.
Jest to jedna z licznych przyczyn aseksualizmu, więc myślę, że dobrze, że się o tej opcji mówi. Byleby nie utożsamiano każdego Aseksa akurat z traumą i nie oczekiwano leczenia!

Bardziej bym była zadowolona, gdyby filmik przedstawił Asa (z wrodzonym a nie chorobliwym brakiem libido) albo najlepiej ideologicznego Antyseksualistę.
Niestety po takich mediach będzie tylko 1 opcja aseksualizmu-w wyniku traumy,reszty nie przyjmuja do wiadomości.... :(
Awatar użytkownika
Mr. Bread
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Mr. Bread »

Wytrzymałem dziesięć minut, dłużej nie mogłem oglądać.
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Poison Ivy »

W wyniku traumy może powstać co najwyżej chorobliwa oziębłość i pewnie da się to leczyć.

Aseksualizm nie jest chorobą.

Orientacja seksualna jest wrodzona, nikt jej nie nabywa w wyniku traumy. O homoseksualizmie też kiedyś krążyły takie durne opinie.

Nawet nie oglądam tego gówna.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Viljar »

Nie uważam aseksualizmu za orientację, poza tym zgadzam się ze wszystkim, co napisano powyżej.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Hebi
mASełko
Posty: 119
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:43
Lokalizacja: Gdynia

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Hebi »

Jak mnie drażniło to ciągłe powtarzanie "chory na aseksualizm" - damn!
Takie programy raczej mogą utrudnić życie asom... już lepiej aby nic nie mówili...

Viljar - no technicznie rzecz ujmując to jest raczej brak orientacji xD
Wszystko jest trucizną,
decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: chochol »

Orientacji ponoć jest 5: hetero, homo, bi, autoerotyzm i właśnie, coś czego za orientacje nie uważacie - aseksualizm. Tożsamości płciowych 7, co daje kombinację 35 możliwości.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Poison Ivy »

chochol pisze:Orientacji ponoć jest 5: hetero, homo, bi, autoerotyzm i właśnie, coś czego za orientacje nie uważacie - aseksualizm. Tożsamości płciowych 7, co daje kombinację 35 możliwości.
:D

Jeżeli przyjmujemy, że orientacja seksualna obejmuje pociąg emocjonalny i romantyczny to ewentualnie aromantycznych aseksualistów można by uznać za nieposiadających orientacji. Można też przyjąć, że wszyscy jesteśmy zorientowani na brak seksu. ;)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Viljar »

Jeżeli przyjmujemy, że orientacja seksualna obejmuje pociąg emocjonalny i romantyczny to ewentualnie aromantycznych aseksualistów można by uznać za nieposiadających orientacji.
Tak też właśnie uważam. Określanie aseksualizmu mianem "czwartej orientacji" w moich oczach sugeruje też istnienie jakieś nowej płci, co jest raczej niezgodne z obecną wiedzą przyrodniczą ;) No bo tak: jeśli hetero leci na płeć odmienną, homo - na tę samą, bi - na obie, to AS jako orientacja nie powinien na żadną, ale skoro jednak ma się zapędy romantyczne, to jednak jakiś element hetero/homo-bi występuje. Dla jasności używam określenia "heteroromantyczny" w odniesieniu do siebie. A osoba, która nawet romantycznych zapędów nie ma, to może i faktycznie jakaś inna orientacja?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Aseksualizm w... "Dlaczego Ja?"

Post autor: Poison Ivy »

W sumie masz rację, bo jeżeli ja jestem aseksualna i heteroromantyczna, to trzeba by było to interpretować jako podwójną orientację.
Awatar użytkownika
lwiatko
młodASek
Posty: 28
Rejestracja: 3 mar 2013, 14:17

Polsatowskie "Dlaczego ja?" - aseksualizm chorobą?

Post autor: lwiatko »

Właśnie widzę w TV kolejny odcinek tego (moim zdaniem chłamowatego) paradokumentu, gdzie dziewczyna jest w nieudanym związku z chłopakiem, który cytując "cierpi na aseksualizm".

Oczywiście nie jest to żadne poważne poruszenie tematu aseksualizmu w mediach, jednak moim zdaniem jest to bardzo negatywne.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 16:11 przez lwiatko, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ