Artykuł z portalu Papilot

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Artykuł z portalu Papilot

Post autor: DZIEWICA8 »

Artykuł z portalu Papilot, w którym jest wzmianka o osobach aseksualnych


http://www.papilot.pl/slub-i-wesele/mal ... su,34979,1
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Nightfall

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Nightfall »

Profesor nie kryje jednak, że takie związki są uboższe. „Pełnię uczuć można osiągnąć, tylko mając udane życie erotyczne”.
Niby artykuł okej, ale powyższe zdanie mnie wkurzyło. I też nie bardzo widzę argumenty za jego prawdziwością. Seks może pogłębiać więzi między partnerami, zgoda. Jednak też jest polem do nieporozumień i wielu problemów.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: DZIEWICA8 »

Nightfall pisze:
Profesor nie kryje jednak, że takie związki są uboższe. „Pełnię uczuć można osiągnąć, tylko mając udane życie erotyczne”.
Niby artykuł okej, ale powyższe zdanie mnie wkurzyło. I też nie bardzo widzę argumenty za jego prawdziwością. Seks może pogłębiać więzi między partnerami, zgoda. Jednak też jest polem do nieporozumień i wielu problemów.

Być może tak jest, że gdy obie osoby potrzebują seksu i go lubią jednakowo, mają jednakowy temperament, to daje im to przyjemność. Jednak rzeczywiście w każdym związku mogą się zdarzyć nieporozumienia i problemy. Natomiast jeżeli obie osoby dogadają się, że nie potrzebują lub nie chcą seksu, obie się na to zgodzą i to zaakceptują, to mogą być szczęśliwe w związku.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Nightfall

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Nightfall »

Pomijając to, bo dyskusja już się na fb pojawiła. Papilot udostępnia taki cytat:
Tak jak jedna z forumowiczek: „Mam 26 lat. Chciałabym założyć rodzinę. Może w przyszłości adoptować dziecko. Problem w tym, że ani trochę nie interesuje mnie seks. Wręcz mnie odrzuca na samo myślenie o nim. Marzyłby mi się związek partnerski. Tzw. białe małżeństwo”
.

Czy oni mogą sobie tak po prostu tu wejść, skopiować czyjeś słowa i dać do artykułu, czy autor wypowiedzi musi wyrazić zgodę?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Viljar »

Znalezione na forum prawnym:
Wszystko zależy od regulaminu forum, charakteru forum, charakteru poszczególnych postów oraz charakteru utworu, w którym posty byłyby zamieszczane.
I teraz mamy regulamin forum SEA:
VI. Informacje dla przedstawicieli mediów

1. Zaprezentowane na tym forum opinie poszczególnych użytkowników nie zawsze są oficjalnym stanowiskiem AVEN, ani jego Polskiej Grupy SEA.
2. Dziennikarze chcący cytować wypowiedzi użytkowników SEA winni uzyskać zgodę na tego typu publikację od konkretnego użytkownika przed opublikowaniem danej wypowiedzi. Brak uzyskania wskazanej powyżej zgody może być podstawą do dochodzenia stosownych roszczeń na drodze cywilnoprawnej lub w postępowaniu karnym przez osobę poszkodowaną.
Czyli w tym wypadku nie, nie mają prawa, gdyż możliwości cytatu określa regulamin forum, z którym autor tekstu powinien się zapoznać, zanim cokolwiek skopiował. Wszystko zależy od autora/autorki posta - jeśli uzna, że nie poniosła żadnej straty przez taki cytat i nie będzie miała żadnych roszczeń, to sprawa się rozejdzie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Nightfall

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Nightfall »

Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, trochę się wystraszyłam, że takie kopiowanie jest legalne.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: DZIEWICA8 »

Mój tekst z tego forum, też kiedyś wykorzystano w jakimś filmie o aseksualizmie, ale ja nie mam o to do nich pretensji, a wtedy to się nawet ucieszyłam.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Viljar »

Ja raz poprosiłem o usunięcie swojego cytatu, argumentując, że moje poglądy nie są typowe dla tego forum i inni niekoniecznie mogą chcieć się z tym utożsamiać. Usunęli błyskawicznie, trzeba przyznać.

A ciekawe, co by było, gdyby zażalenie wniosła administracja forum albo użytkownik inny niż autor posta. Jeśli administracja, to tego chyba zignorować nie można, ale "szeregowych" użytkowników chyba już tak.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Animalia »

Siedzę w tym całym bajorze zasmieconych przez cebulakow forach i powiem jasno. Wizaż i papilot to stek żałosnych bzdur. Często adminki są feministkami, dodają same sobie artykuły itp.
Obrazek
Obrazek
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Rheda »

Uważam, że ten tekścik nie zasługuje na osobny temat i nie dotyczy aseksualizmu bezpośrednio, więc wyżyję się w tym temacie, zwłaszcza że to kolejne wypociny z Papilota.
Zwykle takie rzeczy nie robią na mnie szczególnego wrażenia, ale ten „artykuł” jest tak obrzydliwie tendencyjny, że aż się wkurzyłam. Cytują kilka kwiatków:

„W czasie, kiedy Twoje koleżanki zaczynały chodzić z chłopakami i odkrywać swoją kobiecość także w sypialni, Ty trochę się pogubiłaś.”

„Fakt zachowania czystości aż tak długo, prędzej czy później wyjdzie na jaw.”

„Kiedy wreszcie się przełamiesz, poczujesz jak z serca spada ogromny ciężar.”

„Coś straciłaś”

„Młodość to spontaniczność, a także przyjemności, których Tobie najwyraźniej brakuje.”

„Jeśli do tej pory nie było odpowiedniego partnera, ani okoliczności temu nie sprzyjały, na pewno czujesz w sercu pustkę.”

„Zgrzyty między Tobą a rówieśnikami prędzej czy później się pojawią.”

Ja rozumiem, że zapewne te teksty być może dotyczą jakieś tam dużej grupy kobiet, ale wmawianie każdej jednej czytelniczce w co drugim zdaniu, że NA PEWNO TAK MASZ BO WSZYSTKIE TAK MAJĄ RATUJ SIĘ na pewnym etapie serio zaczyna irytować.

Całość: https://www.papilot.pl/zwiazki/ciekawos ... dziewictwa
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Artykuł z portalu Papilot

Post autor: Biała »

I tak się kreuje ową presję, której ulegają młode dziewczyny, idąc do łóżka, niekoniecznie w czasie, kiedy czują się gotowe...
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
ODPOWIEDZ