praca doktorska - duża prośba o pomoc

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
anna.strzelczak
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2016, 11:25

praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: anna.strzelczak »

Witam serdecznie,

Nazywam się Anna Strzelczak, jestem doktorantką w Instytucie Psychologii UJ w Krakowie, gdzie głównie zajmuję się badaniem seksualności człowieka oraz prowadzeniem zajęć z tego zakresu. Piszę na forum w sprawie badań z udziałem osób aseksualnych. Moja praca doktorska zatytułowana jest "Tożsamość osób aseksualnych a ich funkcjonowanie w bliskich związkach". Poszukuję osób chętnych (pełnoletnich i identyfikujących się jako aseksualne) do udziału w badaniach jakościowych właśnie dla potrzeb tej pracy doktorskiej. Badanie polega na wywiadzie przeprowadzonym bezpośrednio „w cztery oczy” albo przeprowadzonym przez komunikator skype.
Postaram się dołożyć wszelkich starań aby osoby, które zdecydują się na udział w badaniu czuły się komfortowo. Oczywiście badanie jest anonimowe, a mnie jako psychologa obowiązuje etyka zawodowa. Wynagrodzenie za udział w badaniu wynosi 40zł, w przypadku gdy dana osoba poleci inną (i ta również udzieli wywiadu) wypłacane jest dodatkowe wynagrodzenie 20zł.
Wiem, że obecność osób prowadzących badania nie zawsze jest mile odbierana na forach, ale uważam, że każda naukowa publikacja i rzetelne badania stanowią cenny wkład w wiedzę. Więcej publikacji o aseksualności to większa wiedza społeczeństwa na ten temat,
a w przyszłości większy poziom zrozumienia i tolerancji.
Chciałabym również, na ile to możliwe, uwiarygodnić swoją osobę aby rozwiać wątpliwości co do prawdziwych danych. Poniżej znajduje się link do artykuły mojego współautorstwa.
http://www.psychiatriapolska.pl/uploads ... 6_2013.pdf

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w badaniu, proszę Cię o kontakt na jeden z moich adresów mailowych, w celu ustalenia szczegółów: anna.strzelczak@doctoral.uj.edu.pl lub strzelanna@gmail.com

Jeszcze raz dziękuję i proszę również o "nie zaśmiecanie wątku" krytycznymi komentarzami. Udział w badaniach jest przecież dobrowolny.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo liczę na Waszą pomoc!
Ostatnio zmieniony 15 paź 2017, 12:24 przez anna.strzelczak, łącznie zmieniany 2 razy.
Nightfall

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: Nightfall »

Jeśli jestem na psychologii (z tej samej uczelni), to mogę wziąć udział w pani badaniu, czy raczej to będzie ze sobą kolidowało?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: ColdChris »

nadam się ;)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
anna.strzelczak
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2016, 11:25

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: anna.strzelczak »

Nightfall - odpisałam w prywatnej wiadomości
coldchris - zapraszam do kontaktu mejlowego (lub na prywatne wiadomości) w celu ustalenia szczegółów

Wszystkim osobom zainteresowanym bardzo dziękuję, naprawdę nie jest łatwo zebrać 20 osób, tym bardziej doceniam chęć udziału w badaniach. Podkreślam też, że istnieje możliwość rozmowy bezpośredniej (w 4 oczy) - najchętniej byłoby to w Krakowie gdzie zarezerwuję salę na uczelni w celu badania - wtedy warunki badania są sprzyjające, nikt nie przeszkadza, nie wchodzi itd.

Acha i jeszcze, mały istotny warunek - osoby chcące wziąć udział w badaniu muszą identyfikować się jako aseksualne. Mówiąc wprost uważają się za aseksualne. Taki drobiazg, ale czasami padają pytania - więc wyjaśniam.

pozdrawiam i czekam na Was:)

Ania
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: tom »

Życzę powodzenia w badaniach. Nie wiem jednak, czy za udział w w badaniu doktorant może oferować bonus finansowy? Czy nie jest to błąd metodologiczny. Czym innym jest zwrot kosztow podróży, itp, itd.
gravesend
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 3 gru 2015, 18:02
Lokalizacja: Poznań

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: gravesend »

tom pisze:Życzę powodzenia w badaniach. Nie wiem jednak, czy za udział w w badaniu doktorant może oferować bonus finansowy? Czy nie jest to błąd metodologiczny. Czym innym jest zwrot kosztow podróży, itp, itd.
Błąd metodologiczny - w jakim sensie?
Sugerujesz, że jakaś osoba nie-aseksualna weźmie udział w badaniu celem osiągnięcia korzyści materialnej?
MBTI: ISTJ
Enneagram: 4w5
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: tom »

Prawo do oceny cudzej pracy naukowej daje stopień doktora habilitowanego. Nic nie sugeruję. Wydaje się, jednak, iz motywowanie korzyścią finansową, może stanowić o niereprezydantawności badań. Gdybym byl recenzentem takiej pracy doktorskiej, wytknąlbym to na wstępie recenzji. Czy wnioskowałbym o dopuszczenie do dalszych etapów postępowania w przewodzie odktosrkim? Pewnie tak. Ale.... Zabieg to wielce ryzykowny.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 21:20 przez tom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: Biała »

A można się zgłosić, jak się tylko identyfikuje samemu, bez oficjalnego potwierdzenia od seksuologa? Bo jeśli tak, ja też jestem chętna, dla dobra nauki i tolerancji właśnie :)
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Nightfall

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: Nightfall »

Życzę powodzenia w badaniach. Nie wiem jednak, czy za udział w w badaniu doktorant może oferować bonus finansowy? Czy nie jest to błąd metodologiczny. Czym innym jest zwrot kosztow podróży, itp, itd.
Nie jest to błąd, wbrew pozorom często bardzo ciężko jest pozyskać osoby do badań i kiedy jest taka możliwość (dostępna pula pieniędzy) oferuje się za udział w badaniu określoną kwotę. To zawsze zachęci do udziału w badaniu, a raczej nie ma dużego wpływu na wyniki ;p
anna.strzelczak
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2016, 11:25

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: anna.strzelczak »

Nie, nie jest to błąd metodologiczny. Proszę przejrzeć badania - jest to dość popularna forma wynagrodzenia uczestnika w postaci pieniężnej/bonów/zniżek itp itd.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: morowy »

anna.strzelczak pisze:Acha i jeszcze, mały istotny warunek - osoby chcące wziąć udział w badaniu muszą identyfikować się jako aseksualne. Mówiąc wprost uważają się za aseksualne. Taki drobiazg, ale czasami padają pytania - więc wyjaśniam.
Tylko, że tu nawet fetyszyści uważają się za osoby aseksualne. :D A potem czytamy w kolejnych artykułach o "aseksualności", że asy mogą lubić seks jak pizze. Możliwe, tylko czy rzeczywiście tak twierdzą asy, czy osoby "uważające się za aseksualne"?
Przykładowo, na tym forum jedną z najpopularniejszych "odmian aseksualności" jest jakowyś demiseksualizm(?). Co to za aseksualność, w kratkę? Dla mnie to raczej zaburzenie popędu, albo szczególne preferencje seksualne, ale najmniej aseksualizm. Wydaje mi się, że najpierw powinno się w końcu ściśle zdefiniować aseksualizm, a dopiero potem go badać, bo obecnie nie do końca jest jasne, wg mnie (laika), czy badania są na podstawie aseksualności, czy zaburzeń/szczególnych preferencji seksualnych? Howgh :wink:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Nightfall

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: Nightfall »

morowy
nie martw się, pani doktorantka da sobie radę, takie informacje wyjdą podczas przeprowadzania wywiadu :)

Aseksualiści mogą lubić seks, tylko nie czują popędu, potrzeby żeby go robić.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: morowy »

Nightfall pisze:nie martw się, pani doktorantka da sobie radę, takie informacje wyjdą podczas przeprowadzania wywiadu :)
To chyba zależy jak pani doktorantka definiuje aseksualizm, bo jeśli dla niej to jest "spektrum", to licho wie co ona zakwalifikuje, a co nie? Czy jednak nie? :wink:
Nightfall pisze:Aseksualiści mogą lubić seks, tylko nie czują popędu, potrzeby żeby go robić.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Lubią penetracje, ruchy frykcyjne i wymianę płynów ustrojowych, bez popędu seksualnego i potrzeby jego zaspokojenia?
Możliwe, że tak jest, tylko ciężko mi to sobie wyobrazić. Z moich obserwacji wynika, że asy na ogół oceniają swoje doświadczenia seksualne jako nieprzyjemne, albo co najwyżej obojętne. Nie spotkałem się jeszcze z opinią, u osoby jakoś sensownie identyfikującej się jako aseksualna, ze lubi seks. Stąd moje obawy, że tego typu informacje mogą być od osób niekoniecznie aseksualnych, ale oczywiście to tylko moje spekulacje laika. :roll:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: Słomiany Zapał »

morowy pisze:
anna.strzelczak pisze:Acha i jeszcze, mały istotny warunek - osoby chcące wziąć udział w badaniu muszą identyfikować się jako aseksualne. Mówiąc wprost uważają się za aseksualne. Taki drobiazg, ale czasami padają pytania - więc wyjaśniam.
Tylko, że tu nawet fetyszyści uważają się za osoby aseksualne. :D A potem czytamy w kolejnych artykułach o "aseksualności", że asy mogą lubić seks jak pizze. Możliwe, tylko czy rzeczywiście tak twierdzą asy, czy osoby "uważające się za aseksualne"?
Przykładowo, na tym forum jedną z najpopularniejszych "odmian aseksualności" jest jakowyś demiseksualizm(?). Co to za aseksualność, w kratkę? Dla mnie to raczej zaburzenie popędu, albo szczególne preferencje seksualne, ale najmniej aseksualizm. Wydaje mi się, że najpierw powinno się w końcu ściśle zdefiniować aseksualizm, a dopiero potem go badać, bo obecnie nie do końca jest jasne, wg mnie (laika), czy badania są na podstawie aseksualności, czy zaburzeń/szczególnych preferencji seksualnych? Howgh :wink:
Demiseksualizm jest aseksualizmem, należy do tej grupy, do tej orientacji. Te osoby są aseksualne przez niemal cały czas. Seksualność, która u niektórych demi może się pojawić - u niektórych, bo nie każdy demis jej doświadcza - skierowana jest jedynie do partnera i pojawia się po głębokiej więzi emocjonalnej z nim. To nie jest to samo co w przypadku osób seksualnych, ani nie jest to zaburzenie. To popęd wtórny (u osób seksulanych popęd jest stały) nie wywołany bodźcami seksualnymi. To nie jest tak, że im się chce tylko, że w określonych warunkach mogą zareagować jak osoby seksualne, ale nie muszą. To nie jest seksualnosć w kratkę. Aseksualizm jest już od dawna zdefiniowany. Asiątka są różne i co niby w tym takiego złego? Chcielibyście, aby wszyscy byli tacy sami, a tak się nie da. Poza tym demi to skrót nie tylko od demiseksualizmu, ale i też od demiromantyzmu, w którym nie włącza się w ogóle nic seksualnego, tylko potrzeba czułości - przytulanie, trzymanie za łapki i takie tam. I są to osoby w pełni aseksualne.
Zawsze mnie bawi takie głupie gadanie. Na fladze aseksualności jesteśmy wszyscy - wszystkie asiątka - asy, które nigdy nic nie czują, demi i gray-a i co? Wychodzi na to, że dwie ostatnie grupy powinny iść się leczyć. To mnie denerwuje, bo żadnej orientacji nie da się tak prosto określić. Wszędzie są różnice. I powinno się mówić o każdym rodzaju aseksualności.
Moim zdaniem dwadzieścia osób to za mało, aby dobrze poznać ten temat. Chyba, że chodzi o aseksualistów z pierwszej, głównej grupy, a nie o całość - O jakich asów dokładnie chodzi?
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: praca doktorska - duża prośba o pomoc

Post autor: Słomiany Zapał »

morowy pisze:Przepraszam, ale dla mnie to jakiś emocjonalny bełkot bez ładu i składu, niemniej dziękuję ci za twoją opinię. Widziałem tez niedawno, co i w jakim stylu wypisywałeś do Chochoł -ki i Hebi w wątku "Jak to nie lubisz seksu", i jeszcze do kogoś tam w jakimś innym wątku, którego nie pamiętam...

W związku z powyższym mam do ciebie prośbę - nie pisz do mnie więcej, jeśli byłbyś tak uprzejmy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)
:lol: :lol: :lol: :lol: Emocjonalny bełkot? Nie ma tutaj w ogóle nic emocjonalnego, ani nie jest to bełkot. Nie rozumiem Cię w tej chwili. Niby w jakim stylu piszę? Grzecznie wyraziłem własną opinię, do czego mam prawo, bo temu też służy forum. Czym Cię niby uraziłem w mojej wypowiedzi? I co ma do tej wypowiedzi moja wymiana zdań z innymi użytkownikami na tym forum i to w innych tematach? Reagujesz bardzo dziecinnie, kiedy ktoś ma odmienne zdanie od Twojego, a przecież to tylko różnica zdań. A co do tego pisania to nie wiem czy będę pisał czy nie, bo ja nie patrzę kto co napisał - nie zapamiętuję użytkowników - interesuje mnie jedynie treść wpisu. A poza tym biorąc udział w jakiejś dyskusji musisz się liczyć z tym, że różni ludzie mogą się też nie zgodzić z Twoją wypowiedzią.
Zabawny jesteś :lol:
ODPOWIEDZ