Bojack Horseman

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Nightfall

Bojack Horseman

Post autor: Nightfall »

W tej dość popularnej kreskówce dla starszych widzów, pojawia się Todd Chavez, który ujawnia się jako as. Szkoda tylko, że nie nazwano rzeczy bardziej po imieniu.

https://www.youtube.com/watch?v=Neo4O7X4Lic
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Bojack Horseman

Post autor: Azshara »

Na pewno się ujawnia? Okey, jestem trochę noga z angielskiego aczkolwiek Todd nie mówi, że jest asem. Podaje podobne cechy, tylko sam siebie określa bardziej jako niewiadomą, nie potrafi dokładniej powiedzieć kim jest. I zgadzam się, że spora część asów ma z tym problem przed poznaniem tego terminu ale równie dobrze można to zwalić na coś innego. Nie żebym na siłę chciała udowodnić, że to zbyt wybujałe hipotezy ale asów w mediach i książkach jest tak mało, że właściwie gdy o jakimś mowa u tych źródeł, to ciężko w to uwierzyć :D No i nie znam fabuły serialu, na dobrą sprawę mam z nim styczność po raz pierwszy, więc nie wiem czy ten fragment to potwierdzenie czegoś co wyszło wcześniej, czy kiedyś było do tego nawiązanie czy to taki pierwszy raz :)
Nightfall

Re: Bojack Horseman

Post autor: Nightfall »

Nie mówi bezpośrednio, że jest asem. Jednak mówi, że jest "niczym" tzn. seksualnie nie interesują go ani kobiety ani faceci. Patrząc na to, że ucieszyło to bardzo asów oglądających serial, być może scenarzyści skuszą się na użycie słowa aseksualizm w następnych odcinkach.
No i nie znam fabuły serialu, na dobrą sprawę mam z nim styczność po raz pierwszy, więc nie wiem czy ten fragment to potwierdzenie czegoś co wyszło wcześniej, czy kiedyś było do tego nawiązanie czy to taki pierwszy raz :)
Ja widziałam kilka odcinków. W serialu jest sporo seksu i każdy bohater poza Toddem jest w związku, lub przez związki krótsze lub dłuższe przechodzi. To taki pomocny gość o dobrym sercu, który był w jednym nieudanym związku. Poza tym był dawniej w gangu narkotykowym, co jakoś zupełnie mi nie pasuje do tej postaci.

Opis z fanowskiej wiki:
In the Season 3 finale, That Went Well, Todd questions his sexuality whilst not referring to himself as gay nor straight either, but believes that he may be "nothing", which heavily implies that he is asexual.
Trzeba poczekać na następne sezony i zobaczyć co wymyślą xd
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Bojack Horseman

Post autor: Rheda »

Tak się dziwnie złożyło, że po twoim poście, tego samego dnia, przypadkiem wzięłam udział w rozmowie fanów tego serialu i postanowiłam rzucić okiem. Kurczę, nie sądziłam, że oglądanie postaci-najprawdopodobniej-ASa będzie takie... Przyjemne i satysfakcjonujące. Chyba zaczynam rozumieć o co chodzi z tą całą reprezentacją w filmach ;)
Nightfall

Re: Bojack Horseman

Post autor: Nightfall »

Obrazek

Reakcja Todda na seksualną propozycję.
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Bojack Horseman

Post autor: Rheda »

UWAGA
SPOILERY DO CZWARTEGO SEZONU

(Na wszelki wypadek wrzucam tekst na biało)

Właśnie pojawił się czwarty sezon Bojacka i w pierwszym odcinku Emily wprost nazwała Todda "aseksualnym", mówiąc, że jest spoko kumplem, ale chciałaby mieć chłopaka. Nie-aseksualnego. Tak że... To już chyba oficjalne :D
EDIT:
Łoo, w trzecim odcinku Todd zaczął się godzić z "etykietką" aseksualnego i poszedł nawet na, cytuję, "spotkanie ASów"!
Nightfall

Re: Bojack Horseman

Post autor: Nightfall »

Rewelacja, Rheda możesz dać mi linka, do miejsca, w którym można obejrzeć nowy sezon? :)
Kidbot Sh*tbot
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 9 wrz 2017, 23:30

Re: Bojack Horseman

Post autor: Kidbot Sh*tbot »

Nightfall pisze: 9 wrz 2017, 10:15 Rewelacja, Rheda możesz dać mi linka, do miejsca, w którym można obejrzeć nowy sezon? :)
Ja sama zobaczyłam na kisscartoon, ale teraz nie mogę znaleźć linka :'D
Tylko polecam jakiegoś pop up blocka (nie AdBlocker, bo nie zobaczysz nic), bo strona pełna dziwnych reklam :'3
Właśnie chciałam napisać o serialu, twórcy cudownie to wszystko rozegrali : D mam nadzieję, że trafi się kolejny sezon
Nightfall

Re: Bojack Horseman

Post autor: Nightfall »

Dzięki, już dostałam link na pw :)
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Bojack Horseman

Post autor: Rheda »

Jakby ktoś był ciekawy postaci Todda, a nie chciał oglądać całego serialu, ktoś zrobił 4minutową kompilację scen dotyczących wątku jego aseksualizmu: http://phemiec.tumblr.com/post/16515756 ... asexuality
Awatar użytkownika
Headache
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:13
Lokalizacja: W-wa

Re: Bojack Horseman

Post autor: Headache »

Hej, słuchajcie, a ja dzięki oglądaniu BoJacka i dzięki Toddowi tu trafiłam. Bo mimo, że to tylko kreskówka, to poczułam, że chyba trzeba mi miejsca, gdzie mogę pogadać z ludźmi, którzy mnie rozumieją:) W ogóle cały wątek Todda w tym sezonie, to super wzrusz dla mnie:)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bojack Horseman

Post autor: Viljar »

Na pewnej grupie na FB ten serial fatalnie przegrywa w pojedynku popularności z "Rickiem i Mortym". Nie dziwię się - od tego Bojacka deprechy można dostać. Obejrzałem odcinek i więcej nie chcę.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Bojack Horseman

Post autor: Rheda »

Może i można, ale jest przecholernie mądrą opowieścią o smutkach życia bez łatwego, bajkowego pocieszenia (ale kiedy pojawiają się w nim iskry nadziei, to po całej tej walce bohaterów płoną jak latarnie). Pierwszy sezon jest dość przeciętny, ale im dalej, tym robi się z tego zaskakująco życiowa historia. Kilka odcinków uznaję wręcz za arcydzieła.
Paradoksalnie, na mnie Rick i Morty działa dużo bardziej depresyjnie, niż Bojack.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 17:23 przez Rheda, łącznie zmieniany 2 razy.
Nightfall

Re: Bojack Horseman

Post autor: Nightfall »

Mnie w BH denerwuje to, że z jednej strony są poważne sytuacje, zmaganie z trudnymi sytuacjami, a z drugiej strony absurdy. Na przykład ten makaron gotujący się w oceanie.
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Bojack Horseman

Post autor: Rheda »

Mnie się ten humor podoba :) Nie zawsze wydaje mi się trafiony (na przykład ostatni klaunowy biznes Todda był dla mnie trochę zbyt "śmieszny na siłę"), ale samo założenie lubię. Myślę, że dobrze równoważy ponure aspekty serialu, a dobry balans między komedią, a dramatem ma miejsce w bardzo wielu udanych historiach.
Inna rzecz, że ja zawsze lubiłam absurdalny humor i przyjmuję go, że tak powiem, naturalnie.
ODPOWIEDZ