Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: panna_x »

Setsu pisze: 25 lip 2018, 20:33 Teraz też trochę żałuję, ale szczerze mówiąc, wtedy nawet nie myślałam o naszym forum. Byłam wkurzona, pozgłaszałam posty i pomyślałam dopiero po fakcie, ale już nie zdążyłam. Jeżeli będzie to jakieś pocieszenie, to tego typu skrajne opinie są rzadkością. Jeśli już, to ludzie negatywnie nastawieni do aseksualizmu powołują się bardziej na zaburzenia psychiczne, czy łagodniej, po prostu chorobę, ale mało kto posuwa się do czegoś takiego.
Witchcraft pisze: 25 lip 2018, 19:16 Zwłaszcza dla mnie, osoby która w życiu nie spotkała się z negatywnym odbiorem aseksualizmu
Ja to mam w sumie na własne życzenie, bo siedzę na wielu forach i grupach. Z lgbt na dwóch, plus nasze forum i sporo nietematycznych, ale tam wystarczy, że pojawi się wątek homoseksualny i można zobaczyć, że nasza społeczność nadal w ogromnej części jest zacofana. Na jakiekolwiek wspomnienie o aseksualizmie całkiem ciężko trafić, ale jeśli już, to niestety zawsze trafi się na przykre komentarze, pomimo że masa ludzi ma bardzo pozytywne podejście do tematu. I te przykre to jeszcze nic, przy homo to dopiero świat płonie, natomiast coś takiego, o czym pisałam powyżej ciężko pojąć i się nie zdenerwować.

Scardial, odpiszę jakoś na dniach, bo dzisiaj już mi się nie chce :)
Edit: albo inaczej, bo przeczytałam całość i jakoś straciłam chęci, aby ciągnąć to dalej. Jedyne co chciałabym dodać, to fakt, że absolutnie nie chciałam odwracać od niczego uwagi i zbaczać tematu. Napisałam, co napisałam, nie ma tam drugiego dna. Masz silne poglądy na ten temat, ja zresztą też i coś czuję, że skończyłoby się na zwykłej przepychance o tym, co można jednej płci, a co nie. Nie ukrywam też, że zwyczajnie denerwuje mnie słuchanie o tym, dlaczego kobietom nie wypada tego i tamtego i dlaczego jest to postrzegane źle, bo dla mnie to po prostu podwójne standardy.
Tak że bez urazy :)
Dla mnie też to tylko podwójne standardy i usprawiedliwianie facetów.
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: A-Star »

Z tego co zauważyłam (z rozmów i swojego doświadczenia), aseksualni faceci są łagodniej traktowani przez seksualne kobiety niż aseksualne kobiety przez seksualnych facetów. Smutne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Azshara »

Mężczyźni w ogóle z jakiegoś powodów reagują ostrzej, często wręcz nieprzyjemnie na osoby o innej orientacji niż heteroseksualnej. Nie wszyscy oczywiście, kobiety również nie są święte, natomiast widać w komentarzach na przeróżnych stronach, że to jednak męska część ma z tym wielki problem i nawet nie wiem jak to wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: A-Star »

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o władzę. Tak obstawiam. Znajoma terapeutka mówiła na przykład, że w gwałcie chodzi o władzę. Wiem, że duży skrót myślowy, ale jakieś tam porównanie jest. Biedni ci mężczyźni.
Obrazek
Awatar użytkownika
brilz
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 1 sie 2018, 06:16

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: brilz »

A-Star pisze: 27 sie 2018, 21:31 Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o władzę. Tak obstawiam. Znajoma terapeutka mówiła na przykład, że w gwałcie chodzi o władzę. Wiem, że duży skrót myślowy, ale jakieś tam porównanie jest. Biedni ci mężczyźni.
Że zacytuję wypowiedź pewnego mizantropa z popularnego serialu telewizyjnego:
we wszystkim chodzi o seks. Oprócz seksu. W seksie chodzi o władzę
(dodatkowego, specyficznego smaku tej wypowiedzi nadaje fakt, że wypowiadającym te słowa aktorem był Kevin Spacey, oskarżony niedawno o gwałty)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: panna_x »

Bardzo żałuję, że tak wyszło z Decadente. Fajnie się czytało jej posty, ciekawie pisała, dyskusje przy różnicy zdań też były ciekawe i na poziomie. Miałam okazję poznać ją osobiście i to świetna dziewczyna. Szkoda, że wybuchł taki hejt. Mimo wszystko gratuluję jej odwagi wystąpienia i uważam, że dobrze wypadła.
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Nautilus1992 »

Trochę późno, ale właśnie obejrzałem materiał i myślę, że wyszło świetnie.
Prawda, orientacje romantyczne i kwestia libido nie zostały poruszone, ale mimo tego w materiale zawarte są naprawdę solidne podstawy, by zaciekawić społeczeństwo i by "wyłowić" niektórych asów, którzy dotąd nie znali tematu.
Nie rozumiem czemu miałbym odebrać koleżankę z forum jako buca. Opowiadała fajnie i kolorowo, a całego wywiadu słuchało się bardzo przyjemnie. Odnośnie tematu podróży i balastu związku, to jest dla mnie zrozumiałe, że związanie się i zamieszkanie z kimś było by dla niej obciążeniem, jeśli lubi podróże. W związku często trzeba iść na kompromisy, te wszystkie kłótnie nie biorą się znikąd.
No i została przedstawiona też druga strona tej sytuacji, bo wspomniała przy okazji przykładu wyjazdu do Peru lub Brazylii, że wadą samotnych podróży jest narażenie się na niebezpieczeństwo w niektórych krajach.

Decadente, jeśli to czytasz, to chciałbym Ci powiedzieć, że w żaden sposób nie zawaliłaś i nic złego nie powiedziałaś. A predyspozycje masz całkiem niezłe, bo serio Twoje wypowiedzi są miłe dla ucha :)
No i prawda jest taka, że kogo by tam nie posadzić na krześle, to i tak znajdą się ludzie, którym się nie spodoba. A że w Polsce jest takich mnóstwo, to już niewiele na to poradzimy.
Awatar użytkownika
Dziwaczek94
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2018, 19:18

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Dziwaczek94 »

Też oglądałem wywiad, to właśnie on skłonił mnie do odszukania forum. Uważam że wyszedł bardzo dobrze. Szkoda, że jest tyle nienawiści wśród ludzi.
El Chapo
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 2020, 20:53

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: El Chapo »

Materiał bardzo fajny. Zastanawia mnie natomiast fala hate'u w komentarzach i to nie tylko od facetów ale również od kobiet.
Awatar użytkownika
Fason
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2020, 11:12

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Fason »

Fajny odcinek, jak zresztą większość na tym kanale. Też bardzo podoba mi się podejście prowadzącego, który po prostu daje swojemu gościowi dojść do słowa i notorycznie mu nie przerywa.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Małgorzata95 »

Odcinek całkiem w porządku, nie rozumiem jedynie tych nagatywnych komentarzy w stosunku do dziewczyny... :|
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
avenida
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:33

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: avenida »

Podziwiam za odwagę! :) Sama bym się nie odważyła.

Cieszę się, że ten wywiad powstał i jest to szansa dla niektórych osób na zrozumienie aseksualizmu. Komentarze pod filmem to jakaś banda debili.. No, ale zazwyczaj w internecie najwięcej się wypowiadają Ci co najmniej mają do powiedzenia..lub myślą, ze są śmieszni a są po prostu żałośni.

Słuchając wywiadu czułam się jakby ktoś mówił to co sama myślę i czuję:) Cieszę, się że jest to forum i chociaż tutaj możemy mówić o tym co czujemy, myślimy i poznać podobne do siebie osoby :)
Phoebe
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2021, 01:25

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Phoebe »

Bardzo cieszę się, że pojawił się ten odcinek. Oglądałam go niedługo po tym jak powstał i choć już dużo wcześniej wiedziałam "kim jestem" - wydaje mi się, że termin aseksualności też już wtedy nie był mi nie znany - ten filmik pozwolił mi się bardziej utożsamić i skłonił do jeszcze głębszych refleksji i poznawania samej siebie przez kolejne lata. Był zapalnikiem, który sprawił, że zechciałam dowiadywać się jeszcze więcej o różnych ludziach.
ODPOWIEDZ