Artykuł na abcZdrowie

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Artykuł na abcZdrowie

Post autor: Hazel »

Przeglądając główną na WP.PL zauważyłem odnośnik do artykułu https://portal.abczdrowie.pl/aseksualiz ... -a-zwiazki na portalu abcZdrowie. Na końcu jest informacja, że treść pochodzi z wczoraj (stan na 17.11.2018).
Wartość wg mnie podobna do innych materiałów na popularnych portalach, niestety. Niby merytorycznie jest w miarę, ale niektóre zwroty mogą irytować, np. że "na aseksualizm cierpi ok. 1 proc. społeczności" lub "Problem dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn", przez co ma się wrażenie, że czyta się o zaburzeniu lub chorobie.
GG: 3498837
Nightfall

Re: Artykuł na abcZdrowie

Post autor: Nightfall »

Dzięki za link. Chociaż jest tam kilka faktów, to artykuły tego typu robią złą robotę. Właśnie takim zwrotami, że "jest to wrodzony problem", "Na aseksualizm cierpi ok. 1 proc. społeczności", już pal sześć jak poczyta to przeciętny kowalski. W sumie najgorzej jak trafi na taki artykuł jakaś młoda osoba, która dopiero przypuszcza, że może być asem i dowie się o cierpieniu i wrodzonym problemie xD
.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Artykuł na abcZdrowie

Post autor: zewsząd i znikąd »

Nawiasem mówiąc jestem mocno przekonana, że podawany zwykle odsetek 1% jest zaniżony.
Ciekawa analiza (po angielsku): How many asexuals are there?
TL;DR: The popularly cited figure of 1% of the population being asexual is probably wrong, and the true fraction is probably higher. Determining this is hampered by the fact that asexuality is an umbrella term, and that most people still don’t know what asexuality is. (...)
I feel pretty comfortable saying that 1-8% of the population is asexual, maybe closer to 4-8%.
Krakowskim targiem wydaje się prawdopodobne, że osób aseksualnych jest ok. 5%, nie mniej niż homoseksualnych (choć tak czy inaczej wątpię, by aż 90% populacji było heteroseksualne.)
takasobie

Re: Artykuł na abcZdrowie

Post autor: takasobie »

Artykuł ma mało konkretów, ale fajnie, że rozdziela aseksualizm od hipolibidemii i celibatu i od orientacji romantycznej.
ODPOWIEDZ