Zbiór krótkich artykułów

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Zbiór krótkich artykułów

Post autor: Ardelia »

miejsce dla zebrania krotkich artykulow (mniej niz 100 slow) odwolujacych sie do aseksualnosci.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
MartinX
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 14 kwie 2014, 18:12

Re: Zbiór krótkich artykułów

Post autor: MartinX »

(...)" Powody przyziemne
Z jakich jeszcze powodów ludzie rezygnują z uprawiania seksu? Są ich setki. Zagrożona ciąża, problemy emocjonalne związane ze stratą bliskiej osoby czy rozpad związku lub małżeństwa, gdyż rozstanie wiąże się często z utratą poczucia bezpieczeństwa, własnej atrakcyjności (szczególnie, jeżeli w tle stoi zdrada małżonka) i trudnością z obdarzeniem zaufaniem kolejnej osoby.
- Natomiast zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i własnej atrakcyjności są bardzo ważną podwaliną dla odczuwania potrzeb seksualnych i cieszenia się seksem - tłumaczy seksuolog, doktor Michał Lew-Starowicz.
"To już nie dla mnie, nic dobrego już mnie tu nie spotka", "Mam dzieci i to one są najważniejsze, nie myślę o takich głupotach", "Muszę skupić się na pracy", "Nie mam czasu na angażowanie się w związki, muszę skupić się na własnym rozwoju i zadaniach zawodowych", "Jestem za stary/stara na TO", "Wszyscy faceci to dranie", "Wszystkie kobiety zdradzają", "Seks nie jest mi do niczego potrzebny, nic mi to nie da" - padają pokrętne wytłumaczenia osób, które rezygnują ze współżycia na dłuższy czas.
Jednak prawda jest taka, że, jak przekonują seksuolodzy, dorosły człowiek bez seksu jest jak tykająca bomba zegarowa. Można uciekać w pracę, używki, hobby i... stawać się coraz bardziej nerwowym, sfrustrowanym czy wręcz - agresywnym.
Zwykle ci, którzy wyparli ze świadomości myśli o seksie, nawet nie zdają sobie sprawy, że ich wieczne podminowanie, zdenerwowanie i zły humor przypominający często nawet stany depresyjne i powodujący wahania nastrojów to efekt właśnie abstynencji seksualnej.
Jednak są tacy, którzy przekonują, że seks rzeczywiście nie jest im do szczęścia potrzebny. AVEN (the Asexual Visibility and Education Network) skupia na całym świecie ludzi, którzy nie mają popędu seksualnego. Ma także swoją polską odnogę. Na swoim forum "aseksi", jak sami o sobie mówią, piszą o tym, że czują się wolni, nie udają orgazmów, nie serwują partnerom wymówek w stylu: "Boli mnie głowa".
Okazuje się jednak, że mimo pięknej ideologii brak seksu jest dużym problemem dla osób, które nie czują popędu i nie mają ochoty na cielesne zbliżenia. Problem ten dotyczy głównie tworzenia związków. Oto jakie opinie o życiu bez erotycznych przyjemności i jednoczesnej próbie budowania relacji z drugą osobą znajdziemy na forum aseksualnych:
- "Nie wyobrażam sobie samej siebie w związku, wydaje mi się to być takie absurdalne, śmieszne nawet. Byłam kilka razu zakochana, ale zawsze bez wzajemności. Moi znajomi nie wiedzą o mojej aseksualności, tak już się przyjęło, że jestem zawsze sama, wszyscy zdążyli się przyzwyczaić i już nie zadają pytań".
- "Kiedyś marzyłam o związku. Teraz już sama nie wiem. Czuję się dziwna, nieprzystosowana. Czasem chce mi się płakać. Nie wierzę, że coś się w moim życiu zmieni, boję się spotkać kogoś. Czuję się jak dziecko zahamowane w emocjonalnym rozwoju. Ciężko tak dalej funkcjonować."
- "Zwykle kończy się tak samo - ktoś próbuje zrozumieć, ale nie potrafi, a ja z kolei nie umiem się komuś całkowicie oddać (a przynajmniej tak, jakby chciał), więc boli w dwie strony - bo osoba zainteresowana robi, co może, żeby nie czuć się odrzuconą, a ja cierpię patrząc na to, że się stara."(...)

Ela Prochowicz
Polub Kobieta INTERIA.PL na Facebooku
Artykuł pochodzi z kategorii: Seks
Przejdź na początek artykułu
Sprawdź: porady
Tekst pochodzi z EksMagazynu.

Całość Dostępna

http://kobieta.interia.pl/uczucia/seks/ ... 07#resetId
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Zbiór krótkich artykułów

Post autor: Małgorzata95 »

Cytat: „Jest w tobie energia i musisz ją ukierunkować. Ludzie bardzo energiczni (uprawiający sport) nie pragną tak bardzo seksu. Ludzie mniej aktywni, są bardziej zorientowani na seks, muszą uwolnić nadmiar energii”.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Nightfall

Re: Zbiór krótkich artykułów

Post autor: Nightfall »

„Jest w tobie energia i musisz ją ukierunkować. Ludzie bardzo energiczni (uprawiający sport) nie pragną tak bardzo seksu. Ludzie mniej aktywni, są bardziej zorientowani na seks, muszą uwolnić nadmiar energii”.
Nie przypuszczam, żeby taka zależność została potwierdzona :D
Awatar użytkownika
Leemonna
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2018, 14:39

Re: Zbiór krótkich artykułów

Post autor: Leemonna »

Też mi się nie wydaje żeby to miało powiązanie. Takie myślenie to trochę przestarzałe teorie Freudowskie.
Just be yourself!
Herbacianka
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2020, 19:53

Re: Zbiór krótkich artykułów

Post autor: Herbacianka »

Polecam Google Scholar - dużo tam prac głównie magisterskich/licencjackich na interesujący nas temat.
ODPOWIEDZ