Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

dimgraf pisze:Cóż mogę powiedzieć pozostaje mi tylko poczekać, aż połkniesz by mieć z kim po spojlować :D Monster prawie w całości poza jednym motywem mnie się podobał.
Nadal Monster nie obejrzałam ale Hanami ma wydać mangę po polsku ^^
gwiyomi pisze:-shingeki no kyojin
dimgraf pisze:Obecnie oglądam "Attack on titan". Nie powiem aby było rewelacyjne choć potrafi momentami zaskoczyć. Jedyna wada to autorzy mają tendencje do rozwlekania.
Yay SnK! Jak o tym pisaliście to jeszcze nie czytałam/nie oglądałam, teraz jestem maniakiem :D Manga zdecydowanie bardziej mi się podoba, może właśnie dlatego, że tam nie czuje się aż tak dłużyzn. Jestem przeszczęśliwa bo JPF wyda Tytanów po polsku ^^ :D
Dimgraf obejrzałeś do końca? Czytasz mangę? Będzie z kim spoilować?:>
gwiyomi pisze:puella magi madoka magica
Nah, wolę jak to się pisze Mahou Shojou Madoka Magica :D Ale mówimy o tym samym tytule. Anime podobało mi się, choć po recenzjach spodziewałam się czegoś bardziej dramatycznego. Albo po prostu oglądałam to w stanie takiej deprechy, że jakoś to, że <spoiler> dziewczyny zamienią się w wiedźmy i będą niszczyć świat, który miały chronić </spoiler> mnie nie ruszyło. Już historia Homury mnie jakoś przekonała, jestem w stanie się z tym jakoś zidentyfikować. No i jestem absolutnie zakochana w utworze Kalafiny - Magia. Ale ja ogólnie lubię Kalafinę i Yuki Kajiurę :D
Zastanawiam się czy czytać mangę ale jak to jest jeszcze raz to samo to chyba mi się jednak nie chce. Chyba w ogóle anime było pierwsze i każda kolejna powtórka będzie dla mnie tylko gorsza.

Znajomy podawał mi jakiś tytuł i nie pamiętam :( Z tego co go zrozumiałam było to coś o początkach jazzu. Ktoś coś? Zgadnie czy coś?
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Anime

Post autor: dimgraf »

Mangi nie czytam, zaś anime obejrzałem jak na razie do końca (czekam na kolejne odcinki).

Także z kumplem ostatnio połknęliśmy dwa tytuły:
Tokyo Magnitude 8.0 - lekka opowieść nie porwała jakoś szczególnie choć dość ciekawe zakończenie, ale czy chętnie obejrzałbym jeszcze raz... chyba nie.
Toward the Terra (Terra E) - na początku miałem bardzo mieszane uczucia, bo nie lubię motywu superbohatera o nadprzyrodzonych mocach jednak sama opowieść i zaskakujące zwroty akcji przekonały mnie do tego tytułu i mogę dać wysoką ocenę. Polecam.

No i męczymy w międzyczasie serię Bakemonogatari. Czy bym to polecił? Hmmm... jest to tak specyficzne i z kategorii tak głupie, że aż fajne, trudno powiedzieć. Jeśli lubicie po obejrzeniu czegoś zadawać sobie pytanie czy aby na pewno jesteście normalnymi ludźmi, że to oglądacie to możecie sięgnąć po tą pozycję :mrgreen: ale uprzedzam anime męczy, a w dodatku wymaga ciągłego skupienia bo twórcy zastosowali elementy w postaci wyświetlania plansz z tekstem na 2/25 sekundy i trzeba trzymać palec na pauzie, by przypadkiem nie przegapić, bo czasem są tam istotne informacje jak przemyślenia bohatera.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Shiro
ASiołek
Posty: 82
Rejestracja: 5 sty 2013, 02:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Anime

Post autor: Shiro »

Jaka się cisza zrobiła, a miałam nadzieję zobaczyć tu burzliwe dyskusje!
Bakemonogatari wspominam mile, gdyż rzadko się zdarza, gdy same dyskusje zmuszają mnie do tak intensywnego myślenia. Jakkolwiek często miałam trudności z nadążeniem lub niezrozumieniem przez japońskie wstawki, która osoba spoza Japonii może nie zrozumieć. Te plansze z tekstem były straszne. Pamiętam jak się męczyłam raz z 5 minut, aby w odpowiednim momencie wcisnąć pauze, a na koniec okazało się, że w tej wstawce nie było nic ciekawego tym razem xD
Toward the terra dałabym 10/10, ale szkoda, że nie wykorzystali wiele ciekawych wątków, a skupili się czasem na tych mało ważnych. Już sami główni bohaterowie tak rzadko się widzieli, a w ostatnich odcinkach byli nastawieni do siebie w sposób, jakbym ominęła parę odcinków...

A tak poza tym oglądacie coś z nowego sezonu wiosennego? I również czekam na polską premierę Attack on Titans :)
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

Obejrzałam coś może troszkę dziwnego ostatnio. Anime poruszało tematy transseksualizmu. Ciekawe, choć byłam nastawiona na coś bardziej edukacyjnego. Tytuł to "Hourou Musuko" lub "Transient son" (widziałam też inne tłumaczenia). Planowałam przeczytać mangę ale na razie przeczytałam tylko pierwszy rozdział.

Z serii: komiks może być o wszystkim. Ostatnio znajoma podsunęła mi pod nos ciekawą mangę. Ja wiem, że temat jest niby o anime ale co tam, jakaś OAVka też do tego jest :P Tytuł mangi mówi wszystko: "Bartender". Oczywiście historia opowiada o życiu młodego barmana :) Co jest ciekawe, w mandze co rozdział mniej więcej prezentowany jest jakiś drink, główny bohater przygotowuje go jako puentę rozdziału, podsumowanie historii w nim opowiedzianej. Składniki, proporcje, można się ciekawych rzeczy nauczyć. No i butelki są tak narysowane, że człowiek z miejsca rozpoznaje alkohole :D Epic!

Zamówiłam "Monstera"! Mangę w sensie. Ale kumpela zamówiła też "Kobato" najnowszy tom i czekamy na wysyłkę jeszcze :(

I w ogóle lista anime do obejrzenia mi się bardzo rozrosła ostatnio. Do "Bakemonogatari" już mnie nie przekonacie po tym co napisaliście, mogę pomyśleć o "Towards Terra". ;)
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Anime

Post autor: dimgraf »

Shiro widzę tu się zgadzamy nawet :p

Terra E to fakt za fabułę 10 i jakoś nie odczułem zbytnich dłużyzn czy zbędnych wątków choć może i coś można by dorzucić lub wywalić. Mnie tylko cały czas przeszkadzał motyw super mocy i to latanie w kosmosie za to minus ale fabuła jest tak dobra, że w całokształcie ona jest najważniejsza.

Polska premiera attack on titans? Znaczy się ma w tv być puszczane?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

Nope Dimgraf, nie anime. Manga! JPF wyda mangę. Co mnie cieszy znacznie bardziej niż anime :D

Ciekawe czy już coś o drugim sezonie słychać. Ale nie bardzo mam czas w tym zakresie szperać po internecie.
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Shiro
ASiołek
Posty: 82
Rejestracja: 5 sty 2013, 02:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Anime

Post autor: Shiro »

Manga Monstera ma być z tego słyszałam droooga :P chyba, że w jakieś ultra wersji wydają?
Hourou Musuko też oglądałam. Bardzo kreska mi się podobała, jedynie do głosów z tego co pamiętam ciężko mi było się przyzwyczaić na początku. Mangę próbowałam czytać, ale jakoś bodajże myliły mi się postacie i nie potrafiłam się wczuć. Jak się skusisz aby przeczytać więcej to daj znać czy warto ;D Ja mimo tego i tak wciąż polecam Bakemonogatari, wybacz za odstraszenie.
Manga Attack on Titan ma wyjść wg harmonogramu 31 maja, to jeszcze sobie trochę poczekamy. Ja jestem na bieżąco z newsami, i na razie zapowiedzieli kolejną oavke, która ma być dołączona do następnego tomu i zastanawiają się ( ale to tylko na razie dyskusje! ) nad filmem kinowym. O drugiej serii na razie informacji brak, ale to się nie dziwię, bo na razie manga nie jest aż tak wielce do przodu.
A z serii ostatnio obejrzanych/przeczytanych to ostatnio mam niedosyt wciągających serii, bo już chyba wszystkie takie mam za sobą, ale udało mi się znaleźć Jyu oh sei. Dziwne, że wcześniej o tym nie słyszałam, całkiem dobra seria, chociaż znowu, mam 'ale' do zakończenia, no ale nie można mieć wszystkiego :P Z mang 'owari no seraph' tak mi się spodobało, że chyba japońską wersję sobie kupię. W skrócie o wampirach, na których główny bohater chce zgotować zemstę. Trochę stereotypowe, ale i tak się dobrze czyta.
Jeszcze co do Terra e, to latanie w kosmosie też było dla mnie eem trochę psujące klimat, ale super moce to były całkiem fajne.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

Manga "Monster" jest droga ale wydają ją jako dwa tomy w jednym tomie, jeszcze nie wiem w jakiej jakości ale to Hanami, więc pewnie będzie spore formatowo. Jeszcze tomik do mnie nie dotarł :(

Wow o.0 jestem w szoku, że oglądałaś Hourou Musuko, nie liczyłam, że kiedykolwiek spotkam kogoś kto o tym słyszał.

Nom, dla mnie dobrze, że Tytani będą na koniec maja, przynajmniej będę miała na nich kasę xD
A co do drugiego sezonu... starczyło by im materiału na kolejne 25 epków, niech nie przesadzają. Lubię patrzeć na animowanego Armina :D
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Esiako
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 3 sie 2014, 10:34
Kontakt:

Re: Anime

Post autor: Esiako »

Kiedyś byłam mangowcem wielkim, chodziłam na meety, oglądałam anime, czytałam mangi,..
Teraz trochę mi przeszło. Czasami pojadę ja jakiś konwent (głównie dla znajomych i paneli niezwiązanych z M&A)
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: Sherly »

Higurashi no Naku Koro ni i kontynuacja. Psychotyczne i trzymające w napięciu.

Elfen Lied. Japończycy mają dziwne pojęcie o psychologii. W ich historiach zwykle psychologia leży (czyt. nie rozumiem kompletnie reakcji bohaterów - są mało wiarygodne). Ale jest trochę strachu, jest gore.

Hellsing. Klasyk o wampirach. Może niezbyt dobre, ale kultowe. A główna postać jest naprawdę cool.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: Viljar »

Przez wiele lat opierałem się anime, aż wreszcie zostałem niemal zmuszony do obejrzenia serii "Cowboy Bebop" i wpadłem. Zauroczyła mnie kreska, muzyka, fabuła, profile postaci... po prostu wszystko. Ale dużo nie oglądam - widziałem jeszcze tylko "Hellsing" i "Neo Genesis Evangelion". Podobało mi się bardzo, ale po prawdzie, wolę jednak animacje pełnometrażowe.

Niemniej, jeśli ktoś obeznany zna serie podobne klimatem do tego, co widziałem, to bardzo uprzejmie proszę o info :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Shouko
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 9 wrz 2014, 11:09

Re: Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: Shouko »

Hellsing Ultimate
Texhnolyze
Mushishi
Boogiepop phantom
Aoi bungaku

Rzadko oglądam anime, ale to moje perełki.
„Kazał się ukrzyżować głową w dół
ale później zapomniał
czy to szacunek
czy szyderstwo”
Awatar użytkownika
ouo
ciAStoholik
Posty: 328
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: ouo »

O ja! Temat dla mnie! :D Uwielbiam animce. :) Moje ulubione horrorowe:
Higurashi no Naku Koro ni
Umineko no Naku Koro ni
Mirai Nikki
Another

Moje ulubione niehorrorowe:
Psycho-Pass
Code Geass
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
(~˘▾˘)~
Awatar użytkownika
Korin
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:06

Re: Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: Korin »

Nie przepadam za horrorami ale podam kilka mniej strasznych jednak ciekawych tytułów godnych polecenia:
Death Note
Vampire Princess Miyu
Another
Mogę jeszcze dodać Gantz ale jak Issander napisał to anime/manga daje kopa...nie każdemu może się spodobać. Ja przysiadłam do tego anime po wielu seriach z gatunku komedii romantycznych i było dla mnie fajną odskocznią :D
Awatar użytkownika
Korin
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:06

Re: Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: Korin »

Issander pisze:
Korin pisze:Ja przysiadłam do tego anime
Anime?

Anime obejmuje tylko pierwszą jedną czwartą historii, bardzo chaotyczną i bez głębszej fabuły. W dodatku ma mocno średnie recenzje. W tym przypadku tego tytułu tylko czytanie mangi ma sens - jeśli tylko obejrzałaś anime, zdecydowanie polecam dokończyć ;)
Mi się tam anime podobało. Co prawda nie było super ale zawsze coś innego :D Skoro polecasz magę to chętnie się za nią zabiorę i wtedy porównam z anime bo na razie nie mam zdania na temat mangi skoro jej nie czytałam a recenzji nie warto brać pod uwagę bo każdy ma inny gust i inaczej może ocenić każdą serię :)
ODPOWIEDZ