Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: zewsząd i znikąd »

Herbaty. Nigdy nie piję więcej niż raz dziennie takiej samej herbaty, więc zawsze mam otwartych przynajmniej kilkanaście, kilkadzieścia kolejnych czeka na wypróbowanie... Nie mam ambicji posiadania ulubionej herbaty, chcę spróbować jak największej liczby smaków. (Choć mogę powiedzieć, że najbardziej lubię herbaty rooibos, a najmniej owocowe na bazie hibiskusa - ale i tak piję wszystkie rodzaje herbat sensu stricto* i sensu largo**.)

* herbaty sensu stricto - z krzewu Camelia sinensis / Camelia assamica (zdaniem niektórych botaników Camelia assamica to odmiana - Camelia sinensis assamica - a nie odrębny gatunek), czyli popularnie: herbaty czarne, zielone, białe, pu-erh, oolong i rzadko spotykane żółte.
* herbaty sensu largo - rooibos, miodokrzew, herbatki owocowe, yerba mate, herbatki ziołowe...
Takie moje ustępstwo na rzecz herbacianych purystów - nie zgadzam się uznać, że rooibos albo zioła to nie herbata, ale mogę uściślić, że jest to herbata sensu largo.
Libra

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Libra »

Serki wędzone..
boluniowa
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2016, 14:28
Lokalizacja: Kielce

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: boluniowa »

kosmetyki, środki czystości, to co ma dobrą cenę i długi termin ważności
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: JacobMcAllen »

Zdecydowanie jestem uzależniony od zakupu książek i gazet - kupuję ich bardzo dużo, na dodatek mam w zaprzyjaźnionym saloniku prasowym zamówionych kilka dzienników i tygodników, które u mnie są niedostępne w normalnej sprzedaży (chodzi o tytuły z innych regionów Polski). Zwykle też na to idzie większość mojej kasy. Nie mogę się powstrzymać przed kupnem kolejnej książki czy gazet, zwłaszcza jak jestem w empiku. Często jest też tak, że jeśli zobaczę, że ktoś coś czyta np. w pociągu to też muszę to mieć :D Ogromna ilość książek i cały stos prasy czeka w ten sposób na przeczytanie, leżą u mnie dosłownie wszędzie :D
Ale nie mam sobie nic do zarzucenia w tej sprawie - sprawia mi to ogromną przyjemność i nie robię tym nikomu krzywdy, na dodatek jest to pożyteczne zainteresowanie, bowiem poszerza się swoją wiedzę i horyzonty myślowe.
Oczywiście nie czytam wszystkich gazet, a tylko dzienniki i czasopisma społeczno-polityczne, czasem jakieś popularnonaukowe i inne.
Dieu le veut
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Viljar »

Bardzo lubię kubki - takie z obrazkami tematycznymi, z postaciami z gier, filmów i komiksów. Mam ich trochę sporo i większość robi wyłącznie za ozdobę, ale co robić :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Sabina693
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2017, 09:40

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Sabina693 »

Biżuteria jest tym, co kupuję w nadmiarze. Nie mogę jednak się powstrzymać, gdy zobaczę piękne kolczyki czy naszyjnik. Na przykład na stronie https://longfashion.pl/damskie/bizuteria-damska/ ostatnio znalazłam złote kolczyki, których nie mogłam sobie odmówić.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2017, 21:02 przez Sabina693, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mari121
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 21 maja 2017, 14:04

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: mari121 »

Kubki- jeśli tylko jakiś wpadnie mi w oko to od razu muszę go mieć. Mam ich już wystarczająco dużo że nie mieszczą mi się w szafce
Herbata - różne smaki w dużych ilościach im bardziej ciekawy smak tym lepiej
Książki - najczęściej na promocjach i wyprzedażach, w dużej mierze lądują na półce i czekają na czas w którym zechcę mi się jakąś przeczytać
Libra

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Libra »

Też książkuję, ponownie- od 2 miesiecy.
Dłuższy czas bazowalam tylko na zbiorach bibliotecznych, bo przy czytaniu dużej ilości drogo wychodziło jeżeli w grę wchodziło kupno. Teraz przebranżawiam się i nie mam czasu na czytanie tego, co chcę- czytam to, co powinnam.
Zakupiłam książki tematyczne, przy okazji, dla osłody brałam książkę naprawdę dla siebie i czeka taki stosik- już 7 sztuk. Nie wiem kiedy się uda go dopaśc, ale zmiana branży przede wszystkim.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Heremis87 »

Warzywa i płatki owsiane, bardzo przyziemnie :lol:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Nightmarine »

Czipsy :?
???
megan
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2017, 12:26

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: megan »

To co kazda kobieta ... buty i kosmetyki :)
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Małgorzata95 »

Ja nie kupuję niczego w nadmiarze. Hmm...
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
megan
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2017, 12:26

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: megan »

No niestety, ja nie moge sie oprzec np. wyprzedaza po sezonach itp.
Awatar użytkownika
Decadente
ASiołek
Posty: 70
Rejestracja: 27 cze 2017, 18:27

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: Decadente »

...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2018, 19:28 przez Decadente, łącznie zmieniany 1 raz.
Może nasza cywilizacja, którą uważamy za najwyższą, jest tylko głęboką dekadencją?
takasobie

Re: Zakupy - co kupujecie w nadmiarze?

Post autor: takasobie »

Pomadki i różne produktu do pielęgnacji ust, oleje naturalne do pielęgnacji skóry, t-shirty. Niestety działa na mnie "magia wyprzedaży" .
ODPOWIEDZ