Najbardziej kretyńskie reklamy!

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Viljar pisze:Ja też mam artystyczne zdjęcie na cmentarzu - z czasów, jak mocno się angażowałem w działalność pewnego portalu gotyckiego. Jak będziesz milusia, to ci je wyślę.
Przecież ja zawsze jestem milusia, a już szczególnie dla Ciebie, Vil. ;]

Jeśli chodzi o reklamy, to wżarła mi się w umysł szczególnie ta, bo kiedy pracowałam w owej sieci, puszczali ją z głośników co pół godziny.
Nightfall

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Nightfall »

Viljar napisał(a):
Ja też mam artystyczne zdjęcie na cmentarzu - z czasów, jak mocno się angażowałem w działalność pewnego portalu gotyckiego. Jak będziesz milusia, to ci je wyślę.
Viljar byłeś gotem? <3

Co do durnych reklam, to przed chwilą gotowałam obiad przy włączonym TV. Patrze, a tu takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=FDPPX5eHAxQ
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: marisaxyz »

Skoro mówimy o braveranie http://www.wiocha.pl/1265021,Braveran
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: panna_x »

Morowy: gdzieś słyszałam ( nie wiem na ile to prawda, bo wiesz ze teraz psychologizujące postfreudowskie teorie zalewają wszystko), iż nie chodzi o to, z czym dany produkt się kojarzy, ale żeby się kojarzył, zostawał w pamięci. Potem będąc w sklepie wśród kilku rodzajów rajstop, zwraca się uwagę po pierwsze na te, które jakoś zapisały się w podświadomości- niekoniecznie już pamięta się okoliczności, w jakich zetknęliśmy się z tą nazwą, ale ona sama ponoć już jakoś zostaje w nas. wtedy już nie kojarzy się ze smutkiem, ale chodzi o to, ze sama nazwa producenta jest już jakoś utrwalona, ponieważ kiedys wywarła wrazenie na naszej psyche. no i podobno odruchowo najpierw patrzymy na to, co się utrwałiło w naszej głowie, nawte jeśli świadomość już nie pamięta, kiedy i jak się z tym zetknęliśmy.
poniewaz obecnie wszystkiego mamy zalew i nadmiar to trzeba się jakoś wyróżnić- zeby wlasnie nasza marka się zapisywała w głowach ludzi. oczywiście, to, jak sam widzisz, teoria trudna do weryfikacji :) nie wiem czy naprawdę tak jest.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Małgorzata95 »

Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Awatar użytkownika
Niezabudka86
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 25 lis 2015, 21:05

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Niezabudka86 »

Małgorzata95 pisze:Obrzydliwa reklama: https://www.youtube.com/watch?v=tt-3q4b8N7I
opisy pod fimlem na yt mówią wszystko :diabel:
Awatar użytkownika
KUNDZIA
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 5 maja 2017, 10:22

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: KUNDZIA »

:lol: :lol: Chyba najbardziej denerwuje mnie reklama tych tabletek na wątrobę "Hepaslimin" i ten tekst "jestem w stanie to zaakceptować" to aż mam ochotę wyrzucić telwizor przez okno :D
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: DZIEWICA8 »

Ostatnio wkurzały mnie reklamy Dove i Rossmana, gdzie kobiety zostały przedstawione jak takie słodkie idiotki, puste lalunie, blachary i blondynki z dowcipów. Jak je widziałam, to od razu przełączałam na inny kanał.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
tomek3241
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2017, 08:43
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: tomek3241 »

Praktycznie wszystkie reklamy leków: tabletek, maści przeciwbólowych i innych. Jedna cudowna tabletka pomoże pozbyć się wszystkich dolegliwości, w następnej reklamie maść, która uzdrawia i przywraca do życia, potem znowu tabletka na wszystko. I tak z 10/12 reklam jest o lekach, a w każdej musi być wzmianka o konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Ugh...
Jeśli Twój komputer wydaje się być nawiedzony - skontaktuj się z nami, a zrobimy wszystko co w naszej mocy aby Ci pomóc. Zajrzyj tutaj: Informatyk Poznań
megan
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2017, 12:26

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: megan »

Podpinam sie do powyzszej odpowiedzi wszystkimi konczynami jaki mam :) Zrezygnowalam juz dawno od ogladania telewizji .. a na kompie mam blokera do reklam :)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Warszawianka40+ »

tomek3241 pisze: 14 wrz 2017, 09:07 Praktycznie wszystkie reklamy leków: tabletek, maści przeciwbólowych i innych.
Polacy, którzy maja kłopoty z dostaniem się do lekarza, chętnie sięgają po leki bez recepty, w tym przeciwbólowe. W nadziei że "nic mi nie jest", wezmę tabletkę i przejdzie. Często pytają aptekarkę - w zastępstwie lekarza - co kupić na taką czy taką swoja dolegliwość, a aptekarz który chce sprzedać lek i zarobić z uśmiechem proponuje całą gamę, do wyboru...
Jesteśmy chorzy, bo zamiast się leczyć/być leczeni jak należy leczymy się sami. Do tego trujemy się paracetamolem uszkadzającym wątrobę.

Najgorsza, najgłupsza reklama jakiej nigdy nie zapomnę przedstawiała grupę ludzi w białych fartuchach śpiewających coś w rodzaju; "weź na zmartwienie paracetamol" i śmiej się od ucha do ucha.
Autora tej reklamy chętnie nafaszerowałabym paracetamolem osobiście. W ilości, że przeszłyby mu takie głupie pomysły.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
takasobie

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: takasobie »

Mnie chyba najbardziej wkurzają reklamy środków higienicznych na menstruację - tampony i podpaski. I jeszcze do tego dochodzą reklamy pieluszek jednorazowych
Po pierwsze: wydzielina menstruacyjna jako niebieski płyn o gęstości zbliżonej do gęstości wody. Osoby doświadczone w temacie menstruacji wiedzą, że wydzielina menstruacyjna to nie jest "czysta" krew. Chyba że ktoś jest z rodziny królewskiej i wtedy ma błękitną krew :D.
Po drugie: pieluszki testowane tylko na mocz będący niebieskim płynem. Moim zdaniem powinno się pokazywać również odchody, które są znacznie gorsze od moczu.
Po trzecie: używanie infantylnych eufemizmów - "te dni" itp. Dlaczego otwarcie mówi się o seksie, który jest równie powszechny wśród kobiet co menstruacja, a słowo menstruacja jest pomijane.
W zakresie punktu pierwszego, to czytałam nie tak dawno, że to ma się zmienić albo już się zmieniło w jakiejś reklamie, nie pamiętam dokładnie.
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Nightmarine »

Nie do końca reklama, ale w kategorię się wpisuje.
https://www.youtube.com/watch?v=Rixb93zvfFM
???
takasobie

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: takasobie »

Reklamy perfum związane z jakimiś interakcjami damsko-męskimi. Dlaczego perfumy traktowane są jako wabik na płeć przeciwną? Juz nie mozna ładnie pachnieć dla własnego komfortu?
Awatar użytkownika
Raszi
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 2 gru 2017, 22:52

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Raszi »

Reklamy z "Małym głodem". Nie wiem kto je wymyśla. Na yt można zobaczyc lepszą wersje :D
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:
ODPOWIEDZ