Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: zewsząd i znikąd »

Oglądałam sobie koszulki LGBT+ na stronie, która nazywa się Look Human. Wszystkiego po trochu - koszulki dla gejów, lesbijek, osób bi, trans itd., ale są też aseksualne:
https://www.lookhuman.com/collection/1061-lgbtq
Pomyślałam sobie, że coś takiego przydałoby się w Polsce. Nie chciałabym w warunkach polskich nosić koszulki z angielskim napisem - po pierwsze naprawdę niemało ludzi zna angielski o wiele za słabo, żeby te hasła rozumieć, po drugie zwyczajnie nie chcę promować poglądu, że angielski to Lepszy Język, a polski jest prowincjonalny - nie, ja uważam, że wszystkie języki są piękne i ciekawe, a znajomość co najmniej trzech jest dużo korzystniejsza dla umysłu, niż znajomość tylko jednego.
Nie myślę raczej o zakładaniu firmy produkującej koszulki - nie mam do tego głowy, nie wiem, czy to by się opłacało... Ale są firmy, w których można nie tak drogo zamówić koszulkę wg wzoru. Więc mój pomysł jest taki: dołączcie i podrzucajcie swoje pomysły! Jeśli przyjdzie Wam do głowy jakieś aseksualne hasło na koszulkę, albo jeśli ktoś ma zdolności plastyczne i ma chęć zrobić jakiś projekcik graficzny - wrzucajcie to tutaj. Byłoby fajnie zebrać parę, może nawet paręnaście projektów.
Ja mam pierwszy, choć tak naprawdę nie jest on mój. Była swego czasu akcja "Tiszert dla Wolności" - koszulki z różnymi mniej lub bardziej prowokacyjnymi stwierdzeniami. Mieli m.in. koszulkę "Nie lubię seksu". Tymczasem "Tiszert dla Wolności" już nie działa, więc można ukraść ich projekt bezkarnie. ;) Właściwie troszkę to przerobiłam - nieco większy napis, by było bardziej widoczne, leciutka zmiana odcieni (choć zastanawiam się, czy nie zmienić odważniej, nie zrobić czegoś mniej oczobijnego i nie zamienić czerwieni na róż)... a poza tym, nie znając się na bardziej profesjonalnej obróbce graficznej, przerabiałam to na piechotę, kawałek po kawałku, żeby pozbyć się pikselozy i sprowadzić całość do trzech odcieni (plik jest w formacie PNG i ma tylko trzy kolory: czarny, czerwony i zielony).
Obrazek
(miniatura nie bardzo działa, ale klikajcie - obrazek się pokaże)
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: zewsząd i znikąd »

Przy okazji podrzucam adresy paru stron, na których można zamówić koszulkę wg własnego projektu:
TDruk
Koszulkowo
Ideashirt
Kreator Koszulek
Na niektórych można uzyskać zniżkę przy zamawianiu większej liczby sztuk - gdyby więcej osób chciało zamówić wg tego samego wzoru, można by to wykorzystać.
takasobie

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: takasobie »

Ja bym na koszulce dała hasło: "Seks? Dziękuję, nie używam" albo coś w podobie :)
Nightfall

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: Nightfall »

Mnie nadal bawi ta koszulka:

https://www.lookhuman.com/design/89714- ... ati/tshirt

ta też:
https://www.lookhuman.com/design/65846- ... ce-is-nope

Sama bym nie nosiła tej, ani innej związanej z asami, bo nie czuję potrzeby afiszowania się w ten sposób :)
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: Azshara »

W życiu bym nie założyła koszulki, która jasno mówi o mojej orientacji, jakoś wywołują u mnie żenadę, ale tę zlinkowaną poniżej nosiłabym jak szalona, gdyby tylko nie miała napisów. Symbolika i kolorystyka jest genialna. Taki smaczek typu "kto ma widzieć, ten wie, a kto nie wie, to fajny nadruk" :)
Nightfall pisze: 11 maja 2018, 17:24Mnie nadal bawi ta koszulka:
https://www.lookhuman.com/design/89714- ... ati/tshirt
Nightfall

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: Nightfall »

Zapewne napis można usunąć :)
carriebradshaw
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:42

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: carriebradshaw »

Nie wiem jak ktoś może mieć potrzebę afiszowania swojej aseksualności, do tego w tak bezpośredni sposób. Dla mnie raczej jest to coś do ukrywania. Lubię moją aseksualność, ale nie chcę by inni o niej wiedzieli.
A jeżeli już ktoś miałby to jakoś okazywać to dobrze by było wprowadzić jakiś symbol który byłby rozpoznawalny tylko dla ludzi w tym temacie, a nie napis ,,nie lubię seksu'' :lol:
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Aseksualne koszulki i ozdoby - apel o pomysły

Post autor: Animalia »

Ale po co obnosić się ze swoją seksualnością?
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ