7 godzinny dzień pracy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

7 godzinny dzień pracy

Post autor: panna_x »

Co sądzicie o pomyśle partii Razem, która zbiera podpisy pod projektem, by zmienić dzień pracy na 7-godzinny?
takasobie

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: takasobie »

Jestem na tak :). Teraz pracuję 7h 35 min i nie wiem, czy dałabym radę wrócić na standardowe kodeksowe 8 h pracy. Im krócej w pracy, tym lepiej :)
Awatar użytkownika
Agi-jogi
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:18
Lokalizacja: Toruń

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: Agi-jogi »

Pomysł ma plusy i minusy. Mniej pracy, mniej płacy. Osobiście wolałabym pracować krócej, na pieniądzach mi nie zależy. Praca po 7h nie znajdzie zastosowania w fabrykach, gdzie pracuje się na trzy zmiany w trybie ciągłym.
takasobie

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: takasobie »

Agi-jogi pisze: 5 cze 2018, 11:42 Pomysł ma plusy i minusy. Mniej pracy, mniej płacy. Osobiście wolałabym pracować krócej, na pieniądzach mi nie zależy. Praca po 7h nie znajdzie zastosowania w fabrykach, gdzie pracuje się na trzy zmiany w trybie ciągłym.
Ten pomysł chyba nie przewiduje zmniejszenia pensji.
Dla mnie w pracy najgorsze są poszukiwania osób, które są gdzieś na papierosie, gadają godzinami przez telefon i robią to wtedy, kiedy są potrzebne. To marnuje czas poszukiwacza.
https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/c ... 05127.html
stranger
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 27 kwie 2018, 20:58

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: stranger »

Ja pracuje 7 godzin dziennie tyle ze w NL. A w Asterdamie juz testuja 6 godzinny dzien pracy
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: Azshara »

Podpisuję się pod tym projektem wszystkimi kończynami. Chodzenie do pracy na siedem godzin zatrzymując starą pensję, byłoby cudowne, ale niestety u nas jest chyba jeszcze zbyt wcześnie na takie zmiany.
Nightfall

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: Nightfall »

Gdyby pensja pozostała bez zmian...no to byłoby spoko ;D
beatkabudyczewska
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 6 cze 2018, 02:21

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: beatkabudyczewska »

znam to skads :(
Awatar użytkownika
marzesobie
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:35

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: marzesobie »

Być może pensja pozostałaby taka sama ale nie była by tyle samo warta.
Porównam to do mojego zakładu gdzie jest system 4brygadowy czyli nie można byłoby wprowadzić 7godzinnego dnia pracy, co za tym idzie jeśli wprowadzili by go w innych zawodach a wypłata była by taka sama, to pewnie większość by sobie szukała pracy jednak pracy 7 godzinnej co za tym idzie zakład produkcyjny żeby zachęcić pracowników musiałby podnieść wypłaty, a odbił by sobie na podwyżce cen produktów, a że większość zakładów produkcyjnych pracuje w takim systemie to zapewne odbiło by się to na dużej produktów. Czyli mając niby taką samą wypłatę stać byłoby nas na mniej niż wcześniej.
Co nie zmienia faktu że chętnie bym sobie popracowała tylko przez 7 godzin zamiast 8 :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: panna_x »

U mnie zależałoby to od punktu siedzenia przysłowiowego. Gdybym pracowała 8 godzin wolałabym krócej, a że mam 3/4 etatu i 6 godzin dziennie, to mi to lotto. W dodatku, gdyby miało się to przełożyć na wydatki i było drożej w sklepie to nie chcę. Wystarczy już, że mamy inflację przez 500 plus, którego beneficjentką i tak nie jestem, a płacę więcej w sklepie.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: Viljar »

To byłby dobry pomysł, gdyby pensja pozostała ta sama. A w sumie powinna, bo parę ray zetknąłem się z badaniami, z których wynika, że większość ludzi faktycznie pracuje wydajnie przez jakieś 6 godzin, więc i tak zostaje godzina obniżonej produktywności bądź jej braku.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: panna_x »

Też o tym słyszałam Viljarze. W takim razie jak pogodzić to z ideą pracy w korpo, gdzie jest praca od rana do wieczora, duża presja, masa obowiązków? Czy tam też pracują efektywnie 6 godzin, a reszta to pozorowanie? albo poprawianie tego, co poszło źle? Jaki wobec tego jest sens powstawania i utrzymywania takich miejsc, skoro wiedzą, że ludzie będą dobrze pracować tylko 6 godzin? Przecież ta moda przyszła do nas właśnie z Zachodu. Jak byście to tłumaczyli?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: Viljar »

Korporacje to dziwaczny twór, którego struktura w znacznej mierze opiera się na wykonywaniu przez wiele osób pracy faktycznie niepotrzebnej lub idiotycznej. Tytułowy bohater komiksu "WILQ superbohater" zajmuje się przeklejaniem tekstu z Worda do Corela - i nie ma tym wiele przesady. Od niedawna mam znajomą pracującą w jakiejś warszawskiej korporacji. Praca nie przeszkadza jej w siedzeniu na pewnej grupie na Facebooku, a nawet administrowaniu nią. Jak sama stwierdziła - praca wygląda w ten sposób, że w korporacjach kilka osób wykonuje przez tydzień pracę, jaką jedna osoba zrobiłaby w trzy dni. Ale w międzyczasie trzeba zyskać aprobatę kierownika, kierownika kierownika itp. Sprawdzić, czy spełniło się dziesiątki wymagań, które nierzadko są ze sobą sprzeczne.

Przykład: Jej firma wymyśliła, że potrzebne są specjalne szkolenia dla sprzedawców. Został powołany specjalny, kilkunastoosobowy zespół, który miał opracować szkolenie. Wymyślono, że najlepsze efekty daje zasada "bawiąc-uczy", więc opracowano różne rodzaje gier dla sprzedawców. Do tego wynajęto specjalistów-psychologów, którzy mieli sprawdzić, czy te gry faktycznie się spełnią swoje zadanie, czy są ciekawe i angażujące. Oczywiście utworzono także specjalny dział, który poszukiwał osoby do prowadzenia szkoleń, inny - do szkolenia prowadzących szkolenia i jeszcze inny - do ich nadzorowania. Po kilku miesiącach zmagań opracowano materiały szkoleniowe. Zatrudniono tłumacza, który przetłumaczył do na angielski, potem trzeba było to wysłać do szefa oddziału na Europę. Po przerzucaniu się uwagami materiał miał zostać ponownie przetłumaczony z angielskiego na polski, a tłumaczenie trafiło do mnie do korekty (stąd też tak dobrze znam tę sprawę). W efekcie dowiedziałem się, że wspomniane szkolenie to trwające godzinę gry podobne do tych, jakie stosuje się w klasach "0" szkoły podstawowej, które służyć miały powtórzeniu informacje zawartych w tych samych broszurach, które sprzedawcy MUSZĄ znać, jeśli w ogóle chcą pracować na tym stanowisku. Aha, szkolenia miały odbywać się po godzinach pracy sprzedawców i miały być kontrolowane w przekazie na żywo przez specjalnie oczywiście w tym celu powołany zespół.

A wystarczyłoby tylko wysłać pracownikom informację: "Przeczytajcie jeszcze raz broszury, które dostaliście na wejściu". :D No, ale przecież ci wszyscy ludzie muszą mieć jakieś zajęcie, prawda?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ehrmantraut
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42

Re: 7 godzinny dzień pracy

Post autor: ehrmantraut »

Pomysl rodem z komuny, ja musze pracowac na zmianach po 12 lub 16 h nie mam przerw i zyje, takie dzis sa dzikie warunki i bardziej o to powinni zadbac aby byly te przerwy i normalne traktowanie czlowieka a nie na sile robic odgornie ilosc godzin bo maja taki kaprys. Chyba najglupsza partia od 89 roku.
ODPOWIEDZ