Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Azshara »

Nightfall pisze: 14 lip 2018, 09:28Powiem tak, patrząc na to, że badania szybko idą do przodu i rozumiem, że psycholog czy psychiatra ma prawo nie nadążać za zmianami. Jednak jeśli ktoś zgadza się przyjąć pacjenta z danym problemem, to na następną wizytę powinien chociaż oczytać się w literaturze związanej z tematem.
Na tym polega jego praca. Niewiedza i nienadążanie za badaniami i klasyfikowaniem schorzeń/ chorób/ zaburzeń jest w porządku u normalnego człowieka, który dokształca się dla samego siebie i nie musi być na bieżąco co do dnia. Psycholog, czy lekarz nie może sobie pozwolić na takie błędy, bo przestaje być godny zaufania, a opinia idzie w obieg. To tak, jakbym trafiła do szpitala ze złamaną nogą i zostałabym wypisana z usztywnioną za pomocą patyka, bo kiedyś tak robili, badania poszły do przodu zbyt szybko i nie nadążają. Są pewne zawody, w których trzeba uczyć się na bieżąco dla dobra zarówno własnego, jak i pacjentów. Co ważniejsze, psycholog nie może powiedzieć, że coś wymaga leczenia, gdy sam nie ma pojęcia, z czym ma do czynienia. W takiej sytuacji nie rozumiem, jakim cudem zdobył uprawnienia do wykonywania zawodu, chociaż takich nadal jest niestety wielu.

Decadente, jeśli mogę mieć pytanie. Miałaś już jakąś konfrontację ze znajomymi? Bo zapewne do kogoś dotarł filmik. Jeśli tak, to jakie były reakcje, o ile to nie jest zbyt osobiste pytanie?
ehrmantraut
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: ehrmantraut »

Wywiad faktycznie średni ale i tak należą są ciepłe słowa w kierunku koleżanki, która tam wystąpiła.
takasobie

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: takasobie »

NUMER #6 NA KARCIE NA CZASIE na yt - nieźle. Konkurencja dla Taco :).
Awatar użytkownika
Scadrial
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 9 lut 2018, 06:25

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Scadrial »

Przy pewnych tekstach miałem wrażenie jakby były wyjęte żywcem z tego forum. Np. ten o erotyce w reklamach... ktoś o tym mówił w mojej obecności, czyżbyś to była Ty? Gdyby mi zależało, odszukałbym. Szkoda, że usunęłaś ślady, lubię Twoje wypowiedzi. Czyli odszukałbym po tym jak nie mógłbym znaleźć.
Drugi sygnał, mówiłaś też coś o zachowaniach ze strony asów, które są interpretowane jako sygnały seksualne, co skojarzyło mi się z tematem o shipowaniu, gdzie pisałaś o swojej twórczości i jak są postrzegane przez allo postacie zupełnie niezwiązane z seksem. Historia z LGBT i o udawaniu zainteresowania jakimś chłopcem, żeby koleżanki się odczepiły, cały czas miałem deja vu.

Co do facebooka, myślę, że możesz założyć nowe konto, przynajmniej jak już sprawa ucichnie i idioci się znudzą. Ustawienia prywatności pozwalają mieć konto, na którym dla osoby z zewnątrz nic poza nazwiskiem nie ma, żadnego powiązania ze znajomymi, tylko trzeba trochę się nagrzebać, bo te ustawienia są w różnych miejscach, o ile nic się nie zmieniło.

Szczerze uważam, że za ostro siebie oceniasz. Wywiad nie jest zły, nie jest na pewno katastrofą. Mnie się podobał, były pewne niedociągnięcia, które można zinterpretować na niekorzyść, ale nie rzuca się to w oczy. Jeśli ktoś potrafi sobie wyobrazić warunki wywiadu, związaną z tym tremę, ten powinien zrozumieć, że nie wszystko idzie jak by się wymarzyło. Napisać tekst jest łatwo, można się w spokoju zastanowić. Także jeśli chodzi o sprawę widoczności aseksualizmu (gdzieś czytałem, że asy stanowią nawet 1% społeczeństwa, czyli wartość zbliżona do homo, podczas gdy poziom rozumienia zjawiska jest nieporównywalnie mniejszy - widać kto ma propagandę) uznaję ten wywiad za korzystny. Czy można było zrobić to lepiej? Pewnie, ale tak jest zawsze. Nie przepraszaj za nic, podjęłaś się działania, którego nikt dotąd w Polsce się nie podjął, zasięg pewnie większy niż to forum przez całe swoje istnienie. Koniec końców ludzie zapomną, że w jakimś tam zdaniu można było wyczuć poczucie wyższości, ale pamiętać będą, że jest coś takiego jak aseksualizm i mniej więcej na czym to polega. I to chodziło. Na pół miliona wyświetleń nieznaczna część ludzi analizuje wydźwięk słów, jeszcze mniejsza komentuje, a mniejszość z komentujących wyraża się negatywnie. A stanowcza mniejszość z negatywnych opinii ma jakikolwiek sens i uzasadnienie. Poza tym te bezpodstawne ataki sprawiają, że ludzie, którzy dostrzegają w tym niesprawiedliwość, stają w obronie atakowanej osoby i angażują się w temat, co utrwala w nich dobrą opinię. W praktyce mogą być przez to bardziej skłonni mówić tłumaczyć ignorantom czym jest aseksualizm.

Zapewne jako osoba, która lubi pisać i dobrze czuje się w tej formie, dostrzegasz większą różnicę między tym jak potrafisz wyrazić siebie pisemnie, a jak w wypowiedzi w czasie rzeczywistym, zwłaszcza publicznej. Możesz z tego powodu myśleć, że nie sprostałaś swoim możliwościom, że wypadłaś niekorzystnie. Nie jest to jednak obiektywna ocena, lecz względna, odnosząca się do umiejętności pisania. Byłoby z niekorzyścią dla Ciebie, gdybyś zraziła się na tyle mocno, by z góry odciąć się od wystąpień publicznych jako takich oraz reprezentowania aseksualizmu w jakikolwiek sposób (oczywiście nie sugeruję, że powinnaś, zrobiłaś już bardzo dużo).

Życzę wszystkiego dobrego i żebyś jeszcze zawitała na tym forum :)
Obrazek
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć.
Nightfall

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Nightfall »

W takiej sytuacji nie rozumiem, jakim cudem zdobył uprawnienia do wykonywania zawodu, chociaż takich nadal jest niestety wielu
W Polsce nie trzeba mieć żadnych uprawnień, żeby otworzyć gabinet psychoterapeutyczny. Wystarczy mieć tytuł magistra z jakiegokolwiek kierunku xd Także uwaga do kogo się zapisujecie.

Ja tam rozumiem, że terapeuta ma prawo nie wiedzieć. Myślę, że poznanie wszystkich zaburzeń/lub nie i metod pracy z nimi, to naprawdę ogrom wiedzy, a asy to mimo wszystko rzadkie przypadki. Ale jeśli zdecydował się przyjmować klienta, to jest taka podstawa żeby się oczytać w problemie albo przekazać tą osobę terapeucie, który zna się na zagadnieniu.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Animalia »

Jak zwykle. Uważają nas za bez uczuciowych, okropnych, fu, fu, fu. Jest kilka mądrych komentarzy, ale to mniejszość.
Obrazek
Obrazek
Nightfall

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Nightfall »

Jeszcze dla porównania z ciekawości rzuciłam okiem na komentarze pod innym filmem dotyczącym życia seksualnego, też z tego kanału. Padło losowo na film z kobietą, która opowiada o tym, że żyje w poligamicznym związku. I Co? W większości komentarzy opinie w stylu: pani nic złego nikomu nie robi, niech sobie żyje jak jej się podoba. Aha. Znowu mamy podobny standard, bo sporo osób pod filmem z aską, pisało że to chore i trzeba leczyć...Coraz bardziej mam wrażenie, że ludzie uważają uprawianie seksu za obowiązek.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: AlaZala »

Nightfall pisze: 18 lip 2018, 16:13 Coraz bardziej mam wrażenie, że ludzie uważają uprawianie seksu za obowiązek.
Ja myślę, że oni się po prostu boją, że ci wszyscy aseksualiści, którzy teraz grzecznie siedzą jak mysz pod miotłą, uprawiają seks z poczucia obowiązku i boją się nawet wspomnieć o swoim aseksualizmie, pewnego dnia, pod wpływem coraz częściej pojawiających się w mediach informacji o aseksualizmie, nabiorą odwagi i zaczną sami otwarcie mówić o swojej orientacji. Z tego lęku bierze się agresja, której ofiarą padła Decadente.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Azshara »

AlaZala pisze: 19 lip 2018, 11:42Ja myślę, że oni się po prostu boją, że ci wszyscy aseksualiści, którzy teraz grzecznie siedzą jak mysz pod miotłą, uprawiają seks z poczucia obowiązku i boją się nawet wspomnieć o swoim aseksualizmie, pewnego dnia, pod wpływem coraz częściej pojawiających się w mediach informacji o aseksualizmie, nabiorą odwagi i zaczną sami otwarcie mówić o swojej orientacji. Z tego lęku bierze się agresja, której ofiarą padła Decadente.
Ale czego tutaj się bać? Przy homoseksualizmie najwięcej krzyczy się o tym, aby robili, na co mają ochotę we własnym mieszkaniu i nie obnosili się z tym na mieście (co jest niezłą hipokryzją, nawiasem mówiąc), bo nie wiem, może boją się o swoją kruchą heteroseksualność i nie chcą narażać na takie widoki własnych dzieci, które chyba w piwnicy trzymają, więc jest to jeszcze jakieś uzasadnienie. Naciągane, ale jest, więc czego można się bać w przypadku osób aseksualnych? Na logikę, nie będą się z tym obnosić na mieście, choroba zakaźna też to nie jest. Strach przed nieznanym? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
takasobie

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 19 lip 2018, 12:36
AlaZala pisze: 19 lip 2018, 11:42Ja myślę, że oni się po prostu boją, że ci wszyscy aseksualiści, którzy teraz grzecznie siedzą jak mysz pod miotłą, uprawiają seks z poczucia obowiązku i boją się nawet wspomnieć o swoim aseksualizmie, pewnego dnia, pod wpływem coraz częściej pojawiających się w mediach informacji o aseksualizmie, nabiorą odwagi i zaczną sami otwarcie mówić o swojej orientacji. Z tego lęku bierze się agresja, której ofiarą padła Decadente.
Ale czego tutaj się bać? Przy homoseksualizmie najwięcej krzyczy się o tym, aby robili, na co mają ochotę we własnym mieszkaniu i nie obnosili się z tym na mieście (co jest niezłą hipokryzją, nawiasem mówiąc), bo nie wiem, może boją się o swoją kruchą heteroseksualność i nie chcą narażać na takie widoki własnych dzieci, które chyba w piwnicy trzymają, więc jest to jeszcze jakieś uzasadnienie. Naciągane, ale jest, więc czego można się bać w przypadku osób aseksualnych? Na logikę, nie będą się z tym obnosić na mieście, choroba zakaźna też to nie jest. Strach przed nieznanym? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Ja bym dodała do strachu przed nieznanym jeszcze strach przed innością.
takasobie

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: takasobie »

Czy tylko ja zauważyłam wysyp nowych kont na forum? Czy ten wywiad mógł mieć na to wpływ? :)
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Rheda »

Setsu pisze: 19 lip 2018, 12:36 Naciągane, ale jest, więc czego można się bać w przypadku osób aseksualnych? Na logikę, nie będą się z tym obnosić na mieście, choroba zakaźna też to nie jest. Strach przed nieznanym? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Zauważam ostatnio straszną panikę ze strony niektórych internautów, że na Zachodzie promuje się singielstwo i "nierozmnażanie" i jakoby chwali się małżeństwa nieeuropejskie, albo mieszane. Próbowałam kiedyś dyskutować na ten temat z gościem, według którego jest to przejaw "ludobójstwa białych". Przypuszczam, że tacy ludzi boją się, że aseksualność to efekt takiej propagandy i że już niedługo biała rasa przestanie się rozmnażać, w związku z czym zaleją nas inne kultury.
To nie są moje teorie, żeby nie było.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: AlaZala »

takasobie pisze: 19 lip 2018, 12:46 Ja bym dodała do strachu przed nieznanym jeszcze strach przed innością.
Wydaje mi się, że jest to przejaw syndromu oblężonej twierdzy, który charakteryzuje polskie społeczeństwo.
Twierdzy, którą masowo oblegają uchodźcy, homoseksualiści, muzułmanie, komuniści i pewnie teraz też aseksualiści...
Szczegółowe uzasadnienie wrogości wobec każdej z tych grup może być inne, ale podstawa psychologiczna jest taka sama.
takasobie pisze: 19 lip 2018, 21:05 Czy tylko ja zauważyłam wysyp nowych kont na forum? Czy ten wywiad mógł mieć na to wpływ? :)
W ciągu ostatniego tygodnia przybyło 14 aktywnych użytkowników, w zeszłym tygodniu 7 aktywnych użytkowników, dwa tygodnie temu 3 aktywnych użytkowników. A film wyświetlono 750 tysięcy razy. Myślę, że ten wywiad wpłynie nie tylko na wzrost liczby użytkowników forum, ale też na wzrost liczby osób określających się jako aseksualne.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Odcinek poświęcony osobom aseksualnych na kanale „7 metrów pod ziemią”

Post autor: Azshara »

Rheda pisze: 20 lip 2018, 14:36 Zauważam ostatnio straszną panikę ze strony niektórych internautów, że na Zachodzie promuje się singielstwo i "nierozmnażanie" i jakoby chwali się małżeństwa nieeuropejskie, albo mieszane. Próbowałam kiedyś dyskutować na ten temat z gościem, według którego jest to przejaw "ludobójstwa białych". Przypuszczam, że tacy ludzi boją się, że aseksualność to efekt takiej propagandy i że już niedługo biała rasa przestanie się rozmnażać, w związku z czym zaleją nas inne kultury.
Nie słyszałam o tym, przynajmniej nie na taką skalę, w której budzi to jakąś panikę. Osobiście spotkałam się tylko z komentarzami rodaków, którzy atakują polskie kobiety wiążące się i zakładające rodzinę z obcokrajowcami, bo jak cytuję "przyczyniają się do powstania brudnej i bezwartościowej rasy, tym samym mordując białą" co według mnie podchodzi już chyba pod jakieś zaburzenia psychiczne, bo naprawdę trzeba mieć ostro namieszane w głowie, aby tak myśleć. Dyskutować z takimi ludźmi też się nie da, bo to jak z fanatykami, po prostu nic się z tego nie da zrozumieć. W każdym razie to były pojedyncze komentarze i nie pomyślałabym, że jest to problem dla większej grupy ludzi. Ci, o których piszesz, mają na to jakieś genialne rozwiązania i pomysły? W sensie coś w stylu przymusowych i aranżowanych małżeństw? Jak chcieliby to rozwiązać?

Swoją drogą to nawet zabawne nie jest. Idąc tym tropem, to u nas masa ludzi ma problem, z tym że małżeństwa decydują się na jedno dziecko, albo nie decydują wcale, bo to nie są już te lata, gdzie dziesięcioro dzieci było normą i wręcz obowiązkiem. Nie rozumieją, że nie każdy chce mieć dzieci, że wolą się rozwijać, albo po prostu sobie żyć bez takiej odpowiedzialności na karku. I tak słucham takich ludzi i mam wrażenie, że wizja świata z "Opowieści Podręcznej" nie jest aż tak daleka.
ODPOWIEDZ