Hej :)

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
plACEbo
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2018, 01:44

Hej :)

Post autor: plACEbo »

Cześć, jestem Julita, mam 25 lat. Jakieś dwa lata temu dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak aseksualizm. Zainteresował mnie ten temat, więc zaczęłam go zagłębiać i okazało się, że wiele rzeczy do mnie pasuje. Zdałam sobie sprawę, że moje próby bycia w związku to tak naprawdę chęć wpasowania się w normy społeczne, po to, żeby ludzie nie uważali mnie za nienormalną czy wybrakowaną. Teraz mam trochę większe poczucie własnej wartości i już nie przejmuję się aż tak zdaniem innych i nie robię nic wbrew sobie :)

Interesują mnie języki obce (szczególnie angielski i fiński), muzyka, zwierzęta i ciekawe sprawy kryminalne. W realu nie znam żadnej osoby aseksualnej (albo o tym nie wiem), więc cieszę się, że jest miejsce, w którym można porozmawiać z innymi asami. Fajnie by było nawiązać nowe znajomości. Nie chodzi mi o związek (jestem aromantyczna), ale raczej o przyjaźń czy koleżeństwo. Jestem ciekawa czy są tu inne asy z województwa podlaskiego :D
Awatar użytkownika
Silva
ASiołek
Posty: 66
Rejestracja: 15 sty 2019, 18:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hej :)

Post autor: Silva »

Witaj na forum :D
Podzielam zainteresowanie fińskim, uważam że to naprawdę piękny język, a moją styczność z nim zawdzięczam muzyce- mój ulubiony zespół śpiewa właśnie w tym języku.
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
plACEbo
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2018, 01:44

Re: Hej :)

Post autor: plACEbo »

Silva pisze: 15 lut 2019, 19:26 Witaj na forum :D
Podzielam zainteresowanie fińskim, uważam że to naprawdę piękny język, a moją styczność z nim zawdzięczam muzyce- mój ulubiony zespół śpiewa właśnie w tym języku.
Dziękuję :)

Ja też zainteresowałam się tym językiem poprzez muzykę. Co prawda nie słucham fińskiej muzyki tak często jak kiedyś, ale zainteresowanie pozostało. A jaki to zespół, jeśli nie tajemnica?
Awatar użytkownika
Silva
ASiołek
Posty: 66
Rejestracja: 15 sty 2019, 18:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hej :)

Post autor: Silva »

plACEbo pisze: 21 lut 2019, 13:21
Silva pisze: 15 lut 2019, 19:26 Witaj na forum :D
Podzielam zainteresowanie fińskim, uważam że to naprawdę piękny język, a moją styczność z nim zawdzięczam muzyce- mój ulubiony zespół śpiewa właśnie w tym języku.
Dziękuję :)

Ja też zainteresowałam się tym językiem poprzez muzykę. Co prawda nie słucham fińskiej muzyki tak często jak kiedyś, ale zainteresowanie pozostało. A jaki to zespół, jeśli nie tajemnica?
Tak wiem,szybka ta moja odpowiedź xD z opóźnieniem ale jednak- zespół Indica. Od paru lat wykonują swoje piosenki po angielsku i jak dla mnie teksty straciły przez to trochę uroku. Tyle teraz utworów po angielsku, i miło było posłuchać piosenek w innym, pięknym języku. Dlatego ja cały czas wracam do starych piosenek zespołu, tych śpiewanych po fińsku. Gdybyś chciała zerknąć na coś z ich twórczości to polecam "Linnansa vanki", "Vourien taa", " Pidä Kädestä".
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
Awatar użytkownika
aceofswords
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2018, 00:15

Re: Hej :)

Post autor: aceofswords »

Cześć Julita :)
Mnie również interesuje tzw. true crime :)
plACEbo
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2018, 01:44

Re: Hej :)

Post autor: plACEbo »

Silva pisze: 17 mar 2019, 18:16
plACEbo pisze: 21 lut 2019, 13:21
Silva pisze: 15 lut 2019, 19:26 Witaj na forum :D
Podzielam zainteresowanie fińskim, uważam że to naprawdę piękny język, a moją styczność z nim zawdzięczam muzyce- mój ulubiony zespół śpiewa właśnie w tym języku.
Dziękuję :)

Ja też zainteresowałam się tym językiem poprzez muzykę. Co prawda nie słucham fińskiej muzyki tak często jak kiedyś, ale zainteresowanie pozostało. A jaki to zespół, jeśli nie tajemnica?
Tak wiem,szybka ta moja odpowiedź xD z opóźnieniem ale jednak- zespół Indica. Od paru lat wykonują swoje piosenki po angielsku i jak dla mnie teksty straciły przez to trochę uroku. Tyle teraz utworów po angielsku, i miło było posłuchać piosenek w innym, pięknym języku. Dlatego ja cały czas wracam do starych piosenek zespołu, tych śpiewanych po fińsku. Gdybyś chciała zerknąć na coś z ich twórczości to polecam "Linnansa vanki", "Vourien taa", " Pidä Kädestä".
Jak widać, też tak szybko nie odpowiadam ;D Mam trochę spraw na głowie i tak wyszło. Też wolę jak Finowie śpiewają w swoim języku, od razu piosenka brzmi lepiej, a po angielsku i tak jest pełno kawałków. Indica ma fajne utwory, z fińskich artystów lubię też np. Jenni Vartiainen czy Retropop.
plACEbo
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2018, 01:44

Re: Hej :)

Post autor: plACEbo »

aceofswords pisze: 31 mar 2019, 19:46 Cześć Julita :)
Mnie również interesuje tzw. true crime :)
Cześć :) Przepraszam, że tak późno odpowiadam. True crime to bardzo ciekawy temat, chociaż mam wrażenie, że raczej niewiele osób się tym interesuje. Chyba wolą przyjemniejsze rzeczy :lol:
Bondis
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2019, 20:19

Re: Hej :)

Post autor: Bondis »

Cześć. Jestem Robert. Czy możemy popisać prywatnie?
bungat@interia.pl
ODPOWIEDZ