Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
justlikethis916
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2019, 10:40

Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: justlikethis916 »

Mam 2 metry i w zwykłych sklepach typu hm new yorker czy tym podobne nie mam czego szukać, podobnie internetowe chociaż z aliexpresem można kombinowac, z butami też róźnie bo 48,5, i tak naprawde jak już coś znajdę to jest to po prostu szpetne , pytanie jakie macie doświadczenia w tej dziedzinie, rozwiązania itd
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: no name inc. »

Jeśli chodzi o duże rozmiary butów, są różne w TKMaxx. Raz widziałem tam damskie buty, w tym szpilki w rozmiarach typu 47/48 z tego co pamiętam. Prawdopodobnie dużo niestandardowych rzeczy by się tam znalazło, ciuchy też.
R.I.P
Smoku
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2015, 12:00

Re: Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: Smoku »

Też jestem wysoki i czasem mam trudności z kupnem ubrania czy butów. Rozwiązaniem okazał się internet- w sieci jest wszystko. :)
justlikethis916
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2019, 10:40

Re: Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: justlikethis916 »

jeansy prawdpodobnie, buty bez problemu cała góra też, ale jak już chodzi o chinosy już trudniej no i w dobrych cenach typu aliexpress
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: Mikenoge »

Lubię odzież z Decathlonu więc problemu nie mam, a potrzebuje odzieży na niższy wzrost niż obecnie przeciętni ludzie mają. Jeśli lubicie odzież sportową i adidasy to tam kupicie bardzo dobrą i tanią odzież w rozmiarach zarówno bardzo małych jak i bardzo dużych. Natomiast inną niż sportową szukam wśród polskich producentów, tam też można znaleźć mniejsze. Sklepy tzw. sieciowe raczej omijam.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Awatar użytkownika
MintAnnDroid
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2021, 00:26

Re: Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: MintAnnDroid »

Problem z sieciówkami jest taki, że tam odzież jest przeznaczona dla "standardowej grupy społeczeństwa" (brak mi określenia :P). Aby znaleźć nietypowe rozmiary, to czasem trzeba się naszukać.
Czasem pozostaje opcja na specjalne zamówienie, co też może wiązać się z wyższą kwotą.
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Dyskryminacja w przemyśle odzieżowym

Post autor: AlterEcho »

Ja mam taki problem, że większość spodni muszę zwężać w pasie, bo są szyte na figury typu pieniek - wszędzie równo, albo na sylwetkę z brzuszkiem, ale chudymi nogami. Nie wymagające poprawek udawało mi się kupić - z wyższej półki Wranglery, tanie - w sklepie KiK, Janina - firma bodajże turecka.
W KiKu niedawno nabyłam idealnie na mnie leżące szare jeansy. I kolor fajny, i krój, i dopasowanie. Można wyszperać skarby za grosze.
ODPOWIEDZ