Kawosze

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
cineman75
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 1 lis 2020, 02:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawosze

Post autor: cineman75 »

Ciekawostka: czy wiecie, Kawosze, gdzie jest najstarsza palarnia kawy w Polsce?
Z nieskromną dumą informuję, że w Szczecinie (nazywa się Korona), czyli mamy nie tylko najstarsze na świecie kino ale i palarnię kawy w Polsce :-) Te miejsca są od siebie odległe o kilka minut piechotą.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Kawosze

Post autor: Heremis87 »

Głównie piję kawę sypaną, mieloną, albo świeżo zmieloną, z reguły dodaje goździki albo anyż, poza tym czasem dodaję gałkę muszkatałową, cynamom albo kardamon. Z mlekiem piję bardzo rzadko, sporadycznie słodzę stewią albo lukrecją. Ciekawe połączenie to kawa z gorzkim kakao. Z reguły to tzw. "parzucha", w lecie cold brew bo świetnie orzeźwia, także po chińsku czyli podgotowywaną 1-2 minuty, za każdym razem jest innym smak. Czasem piję kawę rozpuszczalną, ciekawie smakuje z multiwitaminą musującą :lol: ale uwaga pieni się. Czasem dodaję samą kawę rozpuszczalną do masła albo śmietany dodaje sporo sił, ewentualnie olej kokosowy. Kawy piję dość mocnem, 3-5 na dzień. W zasadzie piję kawę wyłącznie w domu. Do restauracji i pubów nie chodzę.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Kawosze

Post autor: Mikenoge »

Kawę regularnie nie piję, ostatnio wróciłem do niej po latach przerwy.
Z rana nie piję, w ciągu dnia czasami - dodaje mi wigoru.
Do kawiarni nie chodzę, jestem minimalistą.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Kawosze

Post autor: Mikenoge »

loony26 pisze: 23 lis 2020, 23:00Teraz oczywiście jest covid, ale na wynos nadal można brać... chodzicie po kawki na wynos?
Nigdy nie kupiłbym kawy za 8 złotych żeby ją pić pod płotem. Chcą się bawić w cowida to niech sami sobie piją. Poza tym jak wyżej - jestem minimalistą i nie chodzę po restauracjach.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
HelloTereska
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2021, 10:45

Re: Kawosze

Post autor: HelloTereska »

cineman75 pisze: 2 gru 2020, 17:35 W tym temacie będę oryginalny: nie piję kawy bo mi nie smakuje. W tym tysiącleciu wypiłem jedną lub dwie (ostatnia 14 czerwca 2008) a i w życiu chyba niewiele zabrakłoby palców na dłoniach, żeby policzyć. Bardzo lubię desery o smaku kawowym oraz zapach ziaren i parzonej kawy.
niezła pamięć :D
Awatar użytkownika
Adam2409
ASiołek
Posty: 93
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:43

Re: Kawosze

Post autor: Adam2409 »

Najbardziej lubię zwykłą kawę z cukrem i mlekiem.
ODPOWIEDZ