Czy jestem osobą aromantyczną?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
LubieAnime
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2024, 01:21

Czy jestem osobą aromantyczną?

Post autor: LubieAnime »

Pytanie takie nie do końca pasujące do tego forum ale chciałom je zadać, bo być może są tutaj też jakieś osoby aromantyczne.

W dużym skrócie, od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie jestem aby aromantyczne, bo na ogół jakoś mnie przez większość życia nie ciągnęło do romantycznych relacji. Ale był taki okres między przedszkolem a pierwszą klasą podstawówki, kiedy byłom zauroczone/zakochane w jednej osobie, jednak przed rozpoczęciem drugiej klasy zmieniłom szkołę i ta moja miłość dość szybko przeminęła oraz nie myślałom zbyt specjalnie o moim obiekcie westchnień ani nie miałom później w moim życiu innych zauroczeń.

Czytałom, że podobno osoby aromantyczne mogą się zakochać/zauroczyć w specyficznych okolicznościach ale czy jak moja dziecięca miłość trwała prawie 3 lata, to czy mnie to dyskwalifikuje z aromantyczności?
ASZ
Ezel
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2023, 20:12

Re: Czy jestem osobą aromantyczną?

Post autor: Ezel »

Aromantyczność to spektrum i nie musi ona kompletnie wykluczać możliwości zauroczenia się lub uczestniczenia w związkach romantycznych, po prostu niektóre osoby (np. demi) potrzebują dużo czasu lub specyficznych okoliczności, aby poczuć pociąg romantyczny.
ODPOWIEDZ