KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

Post autor: neptis »

Zaświtała mi w głowie taka myśl: Może udałoby się nam stworzyć Kampanię Przeciw Aseksofobii? Z czasem mogłaby ona stać się organizacją pożytku publicznego (1%). Zajmowalibyśmy się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób aseksualnych. Oczywiście wiązałoby się to z przeprowadzaniem ogólnopolskich akcji edukacyjnych i społecznych - prezentujących osoby aseksualne w pozytywnym świetle. Można by się też zastanowić nad zorganizowaniem pomocy psychologicznej i prawnej dla osób będących ofiarami aseksofobii. Na patrona naszej organizacji proponuję wybrać Hansa Christiana Andersena.

Jest o co walczyć, bo być może już niedługo pozostałe orientacje seksualne przestaną nas uważać za stuprocentowych ludzi (jako że nie mamy głów nabitych seksem) i będą próbowały nas wykluczyć z tak zwanego społeczeństwa.
es.em
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:51

Post autor: es.em »

Są osoby, które nie chcą robić szumu z aseksualności.

Ja do nich nie należę, i zdecydowanie jestem zwolennikiem kampanii. Tylko, że osobiście nie czuję się na siłach, by takową faktycznie wesprzeć, więc moje słowa są bezwartościowe i ulotne jak piórko.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

Post autor: Agnieszka »

neptis pisze:Jest o co walczyć, bo być może już niedługo pozostałe orientacje seksualne przestaną nas uważać za stuprocentowych ludzi (jako że nie mamy głów nabitych seksem) i będą próbowały nas wykluczyć z tak zwanego społeczeństwa.
Mhm. A w ogóle to być może niedługo ktoś przestanie uważać zielonookich za pełnowartościowych ludzi (bo mają oczy inne niż niebieskie lub brązowe) i ludzie będą próbowali wykluczyć zielonookich z tak zwanego społeczeństwa. Normalnie piknik paranoja.

Na miłość boską, ludzie, przestańcie szukać problemów tam, gdzie ich nie ma...
Najpierw należałoby przyjrzeć się wypowiedziom niektórych użytkowników tego forum, bo póki co bardziej potrzebna jest nam Kampania Przeciw Seksofobii oraz Kampania Przeciw Megalomanii Niektórych Aseksualistów.
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

Post autor: Koni »

Agnieszka pisze:Najpierw należałoby przyjrzeć się wypowiedziom niektórych użytkowników tego forum, bo póki co bardziej potrzebna jest nam Kampania Przeciw Seksofobii oraz Kampania Przeciw Megalomanii Niektórych Aseksualistów.
Ano właśnie... :roll:
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

to tak od dzisiaj dyskryminuje zielonookich bo mam brazowe oczy :D ale tak na serio to Neptis czujesz się tak jak homoseksualiści (w ich przypadku istnienie KPH jest uzasadnione) nie akceptowana, pogardzana, odrzucona, wyśmiewana, upokarzana (wiem jak się czują mój qumpel jest gejem i ja jako AS nie czuje się jak on- nawet tego porównać nie mogę)? To społeczeństwo nie wyklucza za to że się nie uprawa sexu ale za uprawianie go z niewłaściwymi ludzimi (MM, KK). Jeśli by istniało odpowiednik takiej kampani dla AS to ja bym nie oddał swojego 1 % bo wole oddać je na OTOZ (do czego agituje). A ja osobiście nie czuje się stłamszony, przygnieciony tym że świat kapie od sexu bo kapał, kapie i kapać będzie bo to jest coś czego nie da się zastąpić (czy tego chcemy czy nie). Mnie to nie przeszkadza, jest mi obojętne ile *** pokazała modelka/model w reklamie - bo jestem ASem i się z tym pogodziłem, a Tobie Neptis radze jak Agnieszka nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma
Krzyż? Najlepiej płonący...
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neptis »

A czy ja mogę mieć własne zdanie? W Waszych wypowiedziach wyczuwam nieuzasadnioną złość. Może po prostu zazdrościcie mi pomysłu?... A tak na marginesie - nienawidzę wymądrzania się i mentorskiego tonu połączonego z niezbyt fortunnym dawaniem przykładów (vide bajdurzenie o kolorze oczu). Jeszcze raz proszę: Pozwólcie mi mieć poglądy.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

neptis pisze:A czy ja mogę mieć własne zdanie?
Możesz. Nikt nie odbiera Ci prawa do własnego zdania, ale na tej samej zasadzie ja mam swoje zdanie :P
neptis pisze: W Waszych wypowiedziach wyczuwam nieuzasadnioną złość.
W mojej wypowiedzi nie było złości, tylko hmm... rozbawienie pomieszane z lekkim zdziwieniem w związku z tym, że nie widzę problemu tam, gdzie Ty go widzisz. Mogę się dziwić?
neptis pisze: Może po prostu zazdrościcie mi pomysłu?...
A może w ogóle jesteśmy aseksofobami?
neptis pisze:A tak na marginesie - nienawidzę wymądrzania się i mentorskiego tonu połączonego z niezbyt fortunnym dawaniem przykładów (vide bajdurzenie o kolorze oczu). Jeszcze raz proszę: Pozwólcie mi mieć poglądy.
Nienawiść to takie mocne słowo...
Skoro o poglądach i własnym zdaniu mowa - wydaje mi się, że jeśli zakładasz temat, w którym zadajesz pytania typu "a może udałoby się nam...?", to można zakładać, że oczekujesz reakcji - wyrażenia przez użytkowników ICH zdania, a nie tylko poklasku i przytakiwania.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Kampanię Przeciw Aseksofobii
Aseksofobia - pierwsze słyszę. O ile jeszcze "nie istnieje" to pewnie by zaistniała jako odpowiedź na KPA. O takie małe, niewinne przepowiedziątko :wink:

Moim jakże nieskromnym zdaniem ludzie (ogół, większość) nie wiedzą o istnieniu aseksualizmu. Więc skąd fobia?

Pomocne byłoby propagowanie (nie wiem czy to właściwe słowo) wiedzy na temat aseksualizmu. Dzięki temu niektórzy ludkowie może zrozumieliby lepiej samych siebie. Whatever.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

Neptis:
- możesz mieć swoje pomysły, ja nie będę stał Ci na przeszkodzie
- jaka tam złość to wręcz otwarta wrogość :lol:
- tak teraz to widzę, o matko jak mogłem być tak ślepy, rozgryzłaś mnie - pomysł jest tak świetny, a że nie jest mój to go torpeduje....
Krzyż? Najlepiej płonący...
Awatar użytkownika
neptis
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neptis »

jakoś milej się zrobiło :wink:
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Ci co są "przeciw" nie maja ochoty angazowac sie w to, a ci co są "za" wyglada na to ze tez na maja takiej ochoty. I tak media rozniosa ten temat z czyjakolwiek pomoca lub bez. Homoseksualisci chyba(?) tez nic w zwiazku z tym nie robili. A cokolwiek by sie robilo to i tak nie zmieni toku myslenia nietolerancyjnego spoleczenstwa...
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Re: KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

Post autor: AStronom »

Agnieszka pisze:Mhm. A w ogóle to być może niedługo ktoś przestanie uważać zielonookich za pełnowartościowych ludzi (bo mają oczy inne niż niebieskie lub brązowe) i ludzie będą próbowali wykluczyć zielonookich z tak zwanego społeczeństwa. Normalnie piknik paranoja.
Mi się na przykład ciężko rozmawia z ludźmi o czarnych oczach. To jakby mówić do myszy. Ale broń boże nie chcę nikogo obrazić. :shock: mówię co czuję.

A co do kampanii to może pod inną nazwą - nie przeciw a za czymś, kampania konstuktywna, informacyjna, prezentująca zrównoważone stanowisko, tryskająca pozytywną energią...

Ojej rozmarzyłem się. takich kampanii społecznych w Polsce jeszcze długo nie będzie. :(
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

dzola007 pisze:i tak nie zmieni toku myslenia nietolerancyjnego spoleczenstwa...
Dokłanie. Przypomniała mi się wypowiedź moje współlokatora z pokoju obok, który jest hetero, a mianowicie: "a według mnie wszystkich homo-, bi- i aseksualnych powinno się powiesić". Ja osobiśxie nic bym nie miał do hetero gdyby nie to że na każdym kroku podkreślają jacy oni są fajni "o wczoraj spałem z tą i tą" , "i jak tu mieszkać, przyprowadzić chcesz koleżankę żeby skożystać a tu inni ludzie w pokoju" albo to lizanie i obściskiwanie na przystankach, chodnikach, w tramwajach, staną na środku i już wielkie hej! patrzcie wszyscy a my się całujemy i teraz nie możes zprzejść, musisz patrzeć!. Porażka
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Rj
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 5 sty 2008, 18:52

Re: KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

Post autor: Rj »

Agnieszka pisze:
neptis pisze:Jest o co walczyć, bo być może już niedługo pozostałe orientacje seksualne przestaną nas uważać za stuprocentowych ludzi (jako że nie mamy głów nabitych seksem) i będą próbowały nas wykluczyć z tak zwanego społeczeństwa.
Mhm. A w ogóle to być może niedługo ktoś przestanie uważać zielonookich za pełnowartościowych ludzi (bo mają oczy inne niż niebieskie lub brązowe) i ludzie będą próbowali wykluczyć zielonookich z tak zwanego społeczeństwa. Normalnie piknik paranoja.

Na miłość boską, ludzie, przestańcie szukać problemów tam, gdzie ich nie ma...
Najpierw należałoby przyjrzeć się wypowiedziom niektórych użytkowników tego forum, bo póki co bardziej potrzebna jest nam Kampania Przeciw Seksofobii oraz Kampania Przeciw Megalomanii Niektórych Aseksualistów.
ty chyba seksualna bo bronisz seksualnych
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Re: KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii

Post autor: Prozak »

Rj pisze:
Agnieszka pisze:
neptis pisze:Jest o co walczyć, bo być może już niedługo pozostałe orientacje seksualne przestaną nas uważać za stuprocentowych ludzi (jako że nie mamy głów nabitych seksem) i będą próbowały nas wykluczyć z tak zwanego społeczeństwa.
Mhm. A w ogóle to być może niedługo ktoś przestanie uważać zielonookich za pełnowartościowych ludzi (bo mają oczy inne niż niebieskie lub brązowe) i ludzie będą próbowali wykluczyć zielonookich z tak zwanego społeczeństwa. Normalnie piknik paranoja.

Na miłość boską, ludzie, przestańcie szukać problemów tam, gdzie ich nie ma...
Najpierw należałoby przyjrzeć się wypowiedziom niektórych użytkowników tego forum, bo póki co bardziej potrzebna jest nam Kampania Przeciw Seksofobii oraz Kampania Przeciw Megalomanii Niektórych Aseksualistów.
ty chyba seksualna bo bronisz seksualnych
hahahahahaahha tzn że Polacy którzy bronili żydów przed nazistami to żydzi, biali którzy sprzeciwiali się podziałom rasowym to czarni a heteroseksualni którzy są tolerancyjni i bronią homoseksualnych to geje/lesbijki - gratuluje pomysłowości
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2009, 21:54 przez Prozak, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyż? Najlepiej płonący...
ODPOWIEDZ