Owłosienie, moda i uroda - Ex plaża/basen/jeziora

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Tak, bezwzględnie powinien golić nogi. Do tego zawsze nosić japonki i malować paznokcie na wściekły róż :diabel:
Tylko pamiętajcie, koledzy drodzy, nie podkradajcie lakieru dziewczynom/siostrom/koleżankom/matkom! Prawdziwy mężczyzna ma własny lakier do paznokci! :mrgreen:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ja tam niczego nikomu nie zarzucam - no chyba że Tobie pomalowane paznokcie kojarzą się z gejami... :diabel:

Niedźwiedzie? Serio? I te niedźwiedzie nikogo nie zjadły?
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Mężczyzna przesadnie dbający o wygląd (depilacja, widoczna koloryzacja włosów, makijaż, biżuteria, dziwne fryzury itp. ) traci na męskości i inteligencji, nie jest odbierany poważnie. I to nie tylko w stosunkach towarzyskich, ale i na każdym innym polu. To pewnego rodzaju nie zawsze sprawiedliwe uogólnienie, ale funkcjonujące i niebezzasadne. Takie eksperymenty uchodzą jedynie młodym chłopcom.
Zaś owłosienie ciała jest cechą osobniczą i wg mnie mniejszej wagi, lub zupełnie nieważną. Jakie by nie było, nie przesłoni osoby.
Co do zarostu na twarzy, jak jest schludny (i bez resztek posiłków :P), a ktoś dobrze się czuje, to niech sobie ma.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Mężczyzna przesadnie dbający o wygląd (depilacja, widoczna koloryzacja włosów, makijaż, biżuteria, dziwne fryzury itp. ) traci na męskości i inteligencji, nie jest odbierany poważnie.
To Twoja opinia, czy wynik obserwacji? Zgadzam się, że większość odbiera metroseksualnych mężczyzn za ,,mało męskich," ale dlaczego mniej inteligentnych?

Mi, osobiście, nie zależy na realizowaniu wzorca narzucanego przez społeczeństwo. Czułbym się niekomfortowo w roli samca alfa ,,ociekającego testosteronem".
a ktoś dobrze się czuje, to niech sobie ma.
Niech każdy robi ze sobą co mu się podoba, (co nie znaczy, że spodoba się akurat mnie ^^)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Libra

Post autor: Libra »

Przeważnie nie zwracam uwagi na "sierść". Zwróciłam uwagę niedawno, bo nie potrafiłam zignorować: pewien pan miał na sobie koszulkę na szelkach która uwidaczniała barki, kark i plecy porośnięte włosem wybitnie gęstym, puchatym i kręconym.
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Agnieszka pisze: Niedźwiedzie? Serio? I te niedźwiedzie nikogo nie zjadły?

Mhm, zajętę były? Mruczały?? ;-)


A zarost... niektórym jest z nim do twarzy na twarzy. Chociaż wąsy to niekoniecznie.
Przeważnie nie zwracam uwagi na "sierść". Zwróciłam uwagę niedawno, bo nie potrafiłam zignorować: pewien pan miał na sobie koszulkę na szelkach która uwidaczniała barki, kark i plecy porośnięte włosem wybitnie gęstym, puchatym i kręconym.
Takie widoki przypominają, że niektórzy ciągle ewoluują? :>
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Lizzy, z tymi wąsami różnie bywa - wyobrażasz sobie Stalina bez wąsów? W sumie ja sobie wyobrażam, bo widziałam jakieś jego zdjęcie z młodości i wyglądał dość... zabawnie. Mało nobliwie w każdym razie.

Inna sprawa, że zarost na twarzy faceta może być kłopotliwy dla kobiety ;) Jak mnie kiedyś objął i przytulił (policzek w policzek) pewien jegomość, z którym się krótko spotykałam, to parę dni miałam straszne zaczerwienienie na policzku - bardzo bolesna i nieprzyjemna sprawa. Smarowałam się na przemian Bepanthenem i maślanką xD
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Nie, wąsy jednak zdecydowanie nie. :-) Chociaż rzeczywiście - "znani" wąsacze bez nich wyglądają cokolwiek dziwnie :-).

Zarost bywa kłopotliwy, owszem :-), drapie, kłuje, no i te okruszki ;-). Ale mam kolegę, który właśnie z takim kilkudniowym wygląda o wiele, wiele lepiej niż świeżo ogolony.
Natomiast zawsze trochę wzdrygam się na widok owłosionych mocno męskich dłoni, aż po palce, brrr.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Ernest pisze:
Mężczyzna przesadnie dbający o wygląd (depilacja, widoczna koloryzacja włosów, makijaż, biżuteria, dziwne fryzury itp. ) traci na męskości i inteligencji, nie jest odbierany poważnie.
To Twoja opinia, czy wynik obserwacji? Zgadzam się, że większość odbiera metroseksualnych mężczyzn za ,,mało męskich," ale dlaczego mniej inteligentnych?
Mi, osobiście, nie zależy na realizowaniu wzorca narzucanego przez społeczeństwo. Czułbym się niekomfortowo w roli samca alfa ,,ociekającego testosteronem".
Ernest, chyba nie tylko o metroseksualność mi chodzi. A dlaczego uchodzą za mniej inteligentnych?
Po pierwsze tu chyba działa stereotyp podobny do blondynki, a po drugie jeżeli ktoś chce zmienić swój naturalny wygląd (realizować jakikolwiek narzucony wzorzec) uporczywymi zabiegami kosmetycznymi albo przyciągać uwagę swoim oryginalnym wizerunkiem (obszerny tatuaż w widocznym miejscu, żółte włosy itp), to po prostu musi być "pustak".

Ale ja jestem z innego pokolenia, wychowanym na innych wartościach. Bardzo możliwe, że dzisiejsza młodzież myśli inaczej.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Hmm, mocno owłosionych dłoni nie widziałam... U człowieka znaczy się :mrgreen:

Artemis, a ja zawsze myślałam, że starsi ludzie właśnie bardziej koncentrują się na wnętrzu i nie osądzają na podstawie wyglądu :diabel:
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Agnieszka pisze: Artemis, a ja zawsze myślałam, że starsi ludzie właśnie bardziej koncentrują się na wnętrzu i nie osądzają na podstawie wyglądu :diabel:
I nie mylisz się, ale jak to wnętrze kryje się pod misternym (często fałszywym) wizerunkiem, to trudno się go czasem dopatrzyć... :) zwłaszcza jak człowiek ma już swoje lata :mrgreen: .
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Agnieszka pisze:A właściwie czemu to wyglądało niesmacznie? Za gładko? Bo w sumie jak facet ma zgrabne łydki, to chyba wyglądają dobrze i z włosami, i bez? Serio pytam ;)
Tak, za gladko i baardzo dziwnie. Facet to ma byc facet, a nie jakas paniusia :mrgreen:

Dodam jeszcze, ze nie lubie wasow. Pamietam, gdy bylam dzieckiem nie lubilam witac sie z wasatymi wujkami, poniewaz bardzo drapali. Dobrze, ze moda minela:)
Natomiast wszystko mi jedno czy mezczyzni maja wlosy na glowie czy tez nie. Moga byc lysi, lysiejacy, z kucykiem czy tez bez :mrgreen: .
'Never give up on your adventures and dreams ...'
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

daisy pisze:
Agnieszka pisze:A właściwie czemu to wyglądało niesmacznie? Za gładko? Bo w sumie jak facet ma zgrabne łydki, to chyba wyglądają dobrze i z włosami, i bez? Serio pytam ;)
Tak, za gladko i baardzo dziwnie. Facet to ma byc facet, a nie jakas paniusia :mrgreen:

Dodam jeszcze, ze nie lubie wasow. Pamietam, gdy bylam dzieckiem nie lubilam witac sie z wasatymi wujkami, poniewaz bardzo drapali. Dobrze, ze moda minela:)
Natomiast wszystko mi jedno czy mezczyzni maja wlosy na glowie czy tez nie. Moga byc lysi, lysiejacy, z kucykiem czy tez bez :mrgreen: .
moda teray chyba na brudki kozie :P choc wasiki mam :P
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

sama juz nie wiem dziwne pytania padaja o łydkach meskich oczywiscie ze mezczyzna z włosami na łydkach jest ok
nie wyobrazam sobie inaczej

plaża ma to do siebie ze jednak ludzie chodz ida sie poopalac czy popływac to jednak na siebie spogladaja...
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Post autor: ivi »

Ano spoglądają; pomijając już wątek owłosienia-panowie łypią okiem na babki , które, według nich,powinny być piękne i zgrabne jak modelki. A jak wyglądają w większości nasi mężczyźni? Określiłabym ich mianem ,,zaniedbanych' , i to mocno(szczególnie po 40-stce).
ODPOWIEDZ