Inne orientacje seksualne

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

adam pisze:A czym jest ta twoja biblia ,w wojnach religijnych zginęło więcej osób niż we wszystkich wojnach razem wziętych . To nie jest żaden argument to jest bełkot, bełkot sfrustrowanego człowieka .Żyj i daj żyć innym .Przepraszam postronnych że tak ostro ale ciężki przypadek.
Nic dodać, nic ująć :)
A co do tego co pisał Viljar to szacuje się że katolicy to 17.4%ludności świata a muzłumanie to 19.2%.
Obok chrześcijaństwa i islamu trzecią religią świata jest hinduizm.
Trzeba jeszcze tylko dodać ilu ludzi jest zmuszanych do takowego wyznania.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

szacuje się że katolicy to 17.4%ludności świata
Orientujesz się może czy odnosi się to do Katolików praktykujących, czy też do danych jakie podaje kościół?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Ja akceptuję. W Warszawie byłam przy okazji europride na afterparty, u siebie zdarza mi się włóczyć po gejowskich i lesbijskich klubach. Uwielbiam drag queen.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Poproszę jeszcze o info, od kiedy Biblia jest księgą uznaną za świętą tylko przez katolików, bo tak wynika z jednego z powyższych postów ;)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Nie wiem Viljar czy do mnie skierowane jest Twoje pytanie bo nie czytałam wszystkich powyższych postów ale mogę odpowiedzieć.
Otóż ukochana księga wielu ludzi pewnie uznana jest za świętą nie tylko przez katolików ale przez religie chrześcijańskie,tylko co z tego?
Koran też jest uznany za ŚWIĘTĄ księgę muzłumanów a dopuszcza zabijanie ludzi:

"Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani
albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. (Koran 5:33)."


ERNEŚCIE tamte dane pochodzą z 2008 r.
Myślę ,że chodzi o dane jakie podał kościół ale nie jestem na 100%pewna.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Tylko że bez sensu jest obwiniać księgę za to, że ludzie ją w ten czy inny sposób interpretują, nie sądzisz?

A z danymi dotyczącymi wyznania trzeba mocno uważać, bo np. KRK uznaje za wyznawcę każdą osobę, która została w KRK ochrzczona i oficjalnie nie dokonała apostazji. Innymi słowy może się zdarzyć, że np. w Polsce będzie według statystyki 120% chrześcijan :D

Na razie czekam cierpliwie na wypowiedź Adama, który na razie walnął argumentem bez sensu i faktycznej treści.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

A z danymi dotyczącymi wyznania trzeba mocno uważać, bo np. KRK uznaje za wyznawcę każdą osobę, która została w KRK ochrzczona i oficjalnie nie dokonała apostazji.
Otóż to.

Motylciemny - jak zasugerował Viljar, kluczową rolę pełni interpretacja, a także tłumaczenie danego tekstu i czynniki wpływające na ostateczną wersję tekstu jak chociażby polityka.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Zgadzam się ,że takie dane należy traktować z przymrużeniem oka.

Co do INTERPRETACJI:
Czasem dany tekst można interpretować na wiele sposobów.
Czasem jednak treść jest dość konkretna i trzeba naprawdę nie chcieć wiedzieć tego co jest napisane.

A co do homoseksualistów to nie rozumiem skąd taka agresja wobec nich.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Motylciemny pisze:(...) będą oni zabici lub ukrzyżowani
albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. (Koran 5:33)."
Nie rozumiem, jak inaczej można to interpretować?
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Cytowany tekst odnosi się do konkretnej sytuacji - znieważenia Boga, w którego wierzą Muzułmanie lub tego, kto o nim naucza. Za polemikę bez zniewag nikt nikogo wg Koranu zabijać nie powinien.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

otóż to
kwestią interpretacji jest to, kto obraża Boga wg wyznającego Koran
moja wiara zaś polega na tym, że wg mnie zarówno katolicy jak i muzułmanie po śmierci spotykają się przed obliczem tego samego Boga
Czarno to widzę...
Henrietta
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, 01:40

Post autor: Henrietta »

Gdyby co Bóg to religia to byłoby to.. chore i niezdrowe, a przede wszystkim niesprawiedliwe. Podwójnych standardów moralnych stosować nie można, tak więc o ile homosiów można akceptować, o tyle nie można mówić im że Bóg ich kocha.

Bo jest odwrotnie, zgodnie z Biblią.
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Henrietta, możesz rozwinąć?
Bo mnie uczono czego innego... -_^
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Viljar pisze:Cytowany tekst odnosi się do konkretnej sytuacji - znieważenia Boga, w którego wierzą Muzułmanie lub tego, kto o nim naucza. Za polemikę bez zniewag nikt nikogo wg Koranu zabijać nie powinien.
Oni jak i każdy inny mogą sobie wymyślić milion powodów zniewagi, które zniewagą nie są, a są tylko dla samej zasady, aby kogoś zabić.
Henrietta pisze:Podwójnych standardów moralnych stosować nie można, tak więc o ile homosiów można akceptować, o tyle nie można mówić im że Bóg ich kocha.
Przecież bóg promieniuje nieskazitelną miłością do wszystkich, a teraz już nie? Czy promieniuje tylko wtedy kiedy mu wygodnie? A może to ludzie decydują kiedy i do kogo bóg promieniuje miłością?
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Wg Biblii Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzeszników. Dlatego zesłał swojego syna, żeby ten, kto wierzy w jego ofiarę miał życie wieczne. I tu właśnie jest haczyk: to, że Bóg kogoś kocha, nie oznacza wg Biblii zbawienia - potrzebna jest jeszcze wiara w ofiarę Jezusa, żal za grzechy i chęć poprawy poświadczona czynami.
Tego ostatniego u homosiów raczej nie doczekamy...
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
ODPOWIEDZ