Prośba o udział w badaniu

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Prośba o udział w badaniu

Post autor: Trzy Ryby »

Witaj,

zapraszam Cię serdecznie do udziału w projekcie naukowym dotyczącym osób aseksualnych. Chciałabym, dzięki Twojej pomocy, poszerzyć wiedzę o aseksualności i osobach aseksualnych. Bez Twojego udziału nie będzie to możliwe.
O udział w badaniu proszę tylko osoby aseksualne.

Badanie dostępne jest tutaj:http://chomikuj.pl/badaniaqueer
Hasło dla chomika: as
Proszę o ściągnięcie ankiety (Badania1), wypełnienie jej i odesłanie na adres mailowy trzy.ryby@gmail.com


Gwarantuję, że na każdym etapie pracy nad tym badaniem przestrzegać będę zasad etyki zawartych w kodeksie etycznym zawodu psychologa (dla zainteresowanych:http://www.ptp.org.pl/modules.php?name= ... cle&sid=29) oraz tych, które wyznaczają standardy etyczne badań naukowych. Na każdym etapie mojej pracy zapewniam Ci całkowitą anonimowość a wypełnione kwestionariusze traktuję jako dane poufne, objęte tajemnicą zawodową.
Obiecuję również pełen dostęp do całościowych wyników badania od momentu jego publikacji.

Kilka słów o mnie: z wykształcenia jestem psychologiem, pracuję w zawodzie jako terapeutka. Podyplomowo uczę się psychoterapii ericksonowskiej, jestem także słuchaczką gender studies. Przymierzam się do pracy doktorskiej ujmującej aseksualność z perspektywy queer. Niniejsze badanie jest próbą uzyskania części niezbędnych danych (ale opublikowane zostanie znacznie wcześniej niż obronię doktorat, obiecuję)

Bardzo proszę o uwagi, komentarze, polemiki. Na wszelkie pytania będę udzielała odpowiedzi w ramach swoich możliwości.
Z góry dziękuję Ci za pomoc.

EDIT:
Badanie zostało zmienione. Pozostała właściwie tylko część otwarta plus pytania o płeć, gender i wiek.
Część ta jest o wiele mniej "inwazyjna", intymna, jest złożona raczej z pytań o poglądy niż o osobiste doświadczenia. Wszystkich, którzy nie chcieli ujawniać informacji o sobie nawet pod gwarancją pełnej anonimowości oraz osoby, które się jeszcze z moją prośbą nie zetknęły gorąco zachęcam do wypełnienia kwestionariusza.

Badanie znajduje się pod adresem http://chomikuj.pl/badaniaqueer
w folderze Prywatne
hasło do folderu: as

Bardzo proszę o pobranie pliku "Badanie2" , wypełnienie go i odesłanie mi na adres trzy.ryby@gmail.com
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!
_________________

Prośbę tą umieszczam za wiedzą i zgodą Administracji Forum
Ostatnio zmieniony 2 sty 2011, 13:46 przez Trzy Ryby, łącznie zmieniany 3 razy.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

bardzo pozytywnie oceniam tę ankietę
wysłałem
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Droga Trzy Ryby,

czy w pytaniu o BMI, nie miałaś przypadkiem na myśli:

<18,5

zamiast

• >18,5

?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Oczywiście, dziękuję za zwrócenie mi uwagi, moja mała agnozja sprawia, że często mylę ze sobą znaki będące swoim lustrzanym odbiciem.
Zaraz dokonam poprawki.

Dziękuję serdecznie za już przesłane kwestionariusze- i proszę o więcej.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Wysyłam i ja. Ciekawa ankieta! Mam nadzieję że zapoznamy się z wynikami badań:)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Prośba o udział w badaniu

Post autor: DZIEWICA8 »

Chętnie wzięłabym udział w badaniu, jednak widziałam już je i na jego wypełnienie potrzeba sporo czasu. Jeśli nie ma na to określonego termin , to postaram się go wypełnić w następnym lub jeszcze kolejnym tygodniu.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Dziewico8, myślę, że będę zbierała ankiety przynajmniej przez miesiąc- chyba że wcześniej zdobędę wymaganą ich ilość, na to się jednak nie zanosi.
Na pewno wcześniej uprzedzę o końcu badania.
Będę bardzo wdzięczna za Twój czas i uwagę poświęconą kwestionariuszowi.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Mam trzy uwagi:
1) Skoro w genderze jest wymieniony genderqueer (co mnie bardzo ucieszyło), dobrze by było, gdyby w pytaniu o płeć biologiczną znalazła się też opcja interseksualna.
2) Seks nie powinien być raczej definiowany wyłącznie jako penetracja waginalna — można i bez waginy, i bez penetracji...
3) Czy badanie nie jest skierowane do osób demiseksualnych i grey-A? Bo taki na przykład ja po trochu identyfikuję się z demiseksualnością, ale nie jestem jej zupełnie pewny.

Ale — ogólnie ankieta jest bardzo dobra; wyślę ją, gdy skończę ją wypełniać.
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Dziękuję za Twoje uwagi, pozwól że odpowiem "od końca".
Tak, ankieta jest przeznaczona także dla osób Gray- A (a demiseksualizm do tego typu także wliczyć można). Precyzyjnie grupę badaną określić można jako -osoby deklarujące się jako inaczej niż (literalnie) seksualne.
Pokraczność tego zdania spowodowało, że zdecydowałam się na uproszczenie prosząc o udział osoby aseksualne.

Na Twoje drugie pytanie, bardzo zasadne, odpowiem po zakończeniu ankiety albo Tobie na PW gdy otrzymam od Ciebie wypełniony kwestionariusz albo deklarację, że nie chcesz brać udziału w badaniu (wymóg metodologicznej poprawności)

Płeć biologiczną potraktowałam, może nieco zbyt śpiesznie, jako płeć chromosomalną, z zasady dwuwartościową. W tej chwili nie zmienię już treści ankiety i nie dopiszę interseksualności ze względu na zebrane już dane. W przyszłości Twoja uwaga pomoże mi uniknąć tego myślowego skryptu, dziękuję.

Dziękuję też za kolejne ankiety- i proszę o więcej.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

tak, aseksualista homoromantyczny może poczuć się pominięty w tej ankiecie w niektórych miejscach
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Również wypełniłam i wysłałam. Teraz czekamy na wyniki badań. Oby zebrała się odpowiednia liczba osób chcących wypełnić ankietę :)
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Dziękuję bardzo.
Niestety, kwestionariuszy jest wciąż za mało niż wymagane minimum. Mam nadzieję, że końca miesiąca pojawi się jeszcze kilka wypełnionych ankiet w mojej skrzynce.
Wszystkim, którzy udzielili mi już pomocy i tym, którzy jeszcze mi jej udzielą wdzięczna jestem ogromnie.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Prośba o udział w badaniu

Post autor: DZIEWICA8 »

Myślę, że tą ankietę można byłoby trochę ulepszyć:
1.W pytaniu o liczbę partnerów powinna być jedna z opcji "0 partnerów" zamiast pomijania pytania
2. W pytaniu o wiek inicjacji seksualnej powinna być jedna z opcji "nie rozpocząłem /nie rozpoczęłam jeszcze współżycia" zamiast pomijania pytania.
Myślę, że tak byłoby po prostu lepiej skoro ankieta ma dotyczyć tylko osób aseksualnych wśród których dużo jest takich, którzy seksu nigdy nie uprawiali.
3. Można by też zmienić to sformułowanie "intymny związek emocjonalny" na prostsze "związek intymny", bo wtedy byłoby to bardziej zrozumiałe, gdyż związek emocjonalny to dla mnie po prostu zakochanie się w kimś raczej platoniczne.
4. Można by też wyjaśnić pojęcie "Genderqueer", bo przynajmniej ja go nie znam.

Podkreślam, że to są tylko moje sugestie.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Myślę sobie Dziewico8, że pominięcie pytania albo Twoje sugestie w praktyce dają to samo- ja wybrałam taką formułę bo była dla mnie bardziej poręczna, Twoje propozycje nie wydają mi się w niczym gorsze od tego, na co się zdecydowałam.
Związek intymny zaś i intymny związek emocjonalny dla mnie to coś innego- albo może inaczej, pojęcia te mogą oznaczać to samo ale wcale niekoniecznie- znam wiele związków intymnych które z zaangażowaniem emocjonalnym niewiele mają wspólnego.
Zaś osoby identyfikujące się z genderqueer wiedzą świetnie co oznacza to słowo. Wszyscy inni, niepewni własnej tożsamości albo po prostu zainteresowani mogą bez problemu sprawdzić znaczenie tego pojęcia w Internecie lub słowniku.
Dziękuję za Twoje uwagi.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Trzy Ryby pisze:(...) Zaś osoby identyfikujące się z genderqueer wiedzą świetnie co oznacza to słowo. Wszyscy inni, niepewni własnej tożsamości albo po prostu zainteresowani mogą bez problemu sprawdzić znaczenie tego pojęcia w Internecie lub słowniku. (...)
Nie wiem czy miałaś zły humor odpowiadając czy co, ale mimo, że sam zrobiłem dokładnie tak jak tu napisałaś, to ogólnie uznaję zasadę, że jeśli to mi zależy na tym, by ktoś odpowiedział na pytanie, to wysiłek powinien leżeć w jak największej części po mojej stronie, a respondent powinien być obciążony w minimalnym stopniu.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
ODPOWIEDZ