Okrucieństwo wobec zwierząt

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Hotarubi »

Po przeczytaniu pierwszych zdań o co chodzi w petycji w pełni ją popieram, nienawidzę ludzi którzy krzywdzą zwierzęta, a tym bardziej w tak okrutny sposób, każda taka zbrodnia powinna być karana dożywociem. Nie rozumiem, jak można doprowadzać do cierpienia niewinne zwierzęta.
Proszę też się przyłączcie...


LINK DO PETYCJI (jeżeli link nie działa, oznacza to przeciążenie serweru - w tym wypadku proszę spróbować później):
http://www.petycjeonline.pl/petycja/pet ... olnosci/66

W miejscowości Lipnica Mała trzech mężczyzn zabiło psa rasy Husky poprzez przywiązanie go liną holowniczą do samochodu i ciągniecie go do momentu, aż zwierzęciu odpadła głowa.

...Maksymalna kara, jaka ich czeka to 2 lata więzienia. Jednakże w Polsce, w niemalże wszystkich przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt, kończy się na wyroku w zawieszeniu.

Nie możemy się na to zgodzić. Wraz z użytkowniczkami forum www.wizaz.pl/forum postanowiłyśmy działać i sporządzić petycję mającą na celu uzyskanie najwyższego wymiaru kary wobec wyżej wspomnianych przestępców. Petycja wysłana zostanie do Sądu w Nowym Targu.

Potrzebujemy jak największej liczby podpisów. Liczymy na Waszą pomoc!

DO WSZYSTKICH !!! : BRAK WERYFIKACJI PODPISÓW NIE MA WPŁYWU NA WAŻNOŚĆ PODPISU ! PODPISY SĄ KOPIOWANE PRZEZ AUTORA W FORMIE : 1. JAN KOWALSKI 2. ..... itd (czyli tylko imię i nazwisko) , podpisy wraz z petycją będą wysłane email-em do NTOnZ, które będzie oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie .

Hasło podajemy takie, które będziemy używać na tej stronie czyli petycje on-line , nie podajemy hasła do konta email !!!

WAŻNE !!! Przy podpisywaniu nie przechodzimy do osobnej zakładki "rejestracje" tylko wypełniamy pola pod petycją - jest to równorzędne z rejestracją.

LINK DO WĄTKU NA FORUM: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=487441
Materiał z Interwencji: http://clips.interia.pl/stm/play.html?a ... nterwencja#
Blog: http://zakatowanypies.blogspot.com/
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Ja bym ich chętnie ,,przewiozła", a im dłużej i dalej tym lepiej.
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Mam nadzieję, że będą mieli tyle szczęścia w życiu, co ten pies.

Oczywiście podpisuję petycję i zachęcam innych.
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Post autor: Lachesis »

Zastanawia mnie skąd się biorą takie przerażające pomysły i co jeszcze bardziej straszliwe co kieruje ludźmi żeby je zrealizować. :?
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Popieram przedmówcę, wydawać kasę na jakieś zera żeby siedzieli w warunkach o wiele lepszych niż nie jeden miał na wolności. A skąd się biorą takie śmiecie?
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

Ja jak słyszę o takich sprawach to mną aż trzęsie z nerwów
Ja jestem zdania, że takim ludziom powinno się robić to samo, żeby poczuli jak to jest być po tej samej stronie.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Nie w takim beznadziejnym kraju jak Polska gdzie oprawca ma większe prawa od ofiary.
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Zaostrzenie prawa to jedno, a jego egzekucja to drugie. Dla takich występków 2 lata to wydaje się mało, ale z drugiej strony kiedy wreszcie zaczniemy słyszeć o wyrokach bez zawieszenia.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Pisząc o oprawcach w taki sposób, nie jesteście od nich o wiele lepsi.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

Zgadzam się z Zito. Nawet gdybym miała się potem w piekle smażyć to przynajmniej za słusznie wymierzoną karę.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

"(...) a gwałt niech się gwałtem odciska."
:lol:
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Jeśli ktoś popełnił przestępstwo, to raczej nie bardzo zasługuje na traktowanie go jako istoty ludzkiej. Jeśli męczył niewinne zwierzę - tym bardziej.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Potowarzyszę Ernestowi :).
Nie uważam działań odwetowych za rozwiązanie problemu... i nawet nie oceniam pobudek (niezbyt wysokich lotów) potencjalnych linczujących ;).
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

Dla mnie zwierzęta są jak rodzina, a gdy ktoś krzywdzi moją rodzinę zasługuje na karę o wiele gorszą, nawet jeśli miało by to oznaczać lincz z mojej strony.
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Co do wymiaru kary, sensu odwetu itp. wyrobiłem sobie zdanie na podstawie całej szopki z Polańskim.
Jeśli pojmować karę jako środek odstraszający - powinien iść siedzieć i to na długo (mniejsza o okoliczności łagodzące, bo nie o tym chcę rozprawiać).
Jeśli natomiast jako formę resocjalizacji - powinno się skończyć na niczym. Skoro przez ostatnie kilkadziesiąt lat nic złego nie zrobił, a wniósł sporo do społeczeństwa, to trzeba dać spokój.
Tylko podstawą jest to, że nie można oceniać tego z punktu widzenia - jest dobrym reżyserem, czy ktoś inny sportowcem, aktorem, albo bogatym człowiekiem. Ważne jest to, że zmienił swoje postępowanie.

Okrucieństwo trzeba karać bo inaczej nasze społeczeństwo zupełnie zwyrodnieje. Pobłażanie na każdym kroku, donikąd nie prowadzi. Ileż razy widziałem, jak na oczach policji ktoś przechodzi na czerwonym świetle i gdy zostaje zatrzymany słychać "wzieliby się za łapanie złodziejów". Jasne, że może się skończyć pouczeniem itd. ale nie można zamykać oczu. Co powiedzieć o policjancie, który na to nie reaguje?
Czy nastolatek zawsze jest kochanym dzieckiem jak to lansują media? Czy zawsze wina nauczyciela, że został upodlony przez zgraję łobuzów? Czy do póki nie zabije do jest grzecznym, tylko niezrozumianym dzieckiem? Zaczyna się od wybryków, a kończy na bestialstwie o jakim mowa w tym wątku.
Pobłażliwość nie sluży niczemu i krzywdzi i tych którym się pobłaża i całemu społeczeństwu. Do linczu się jednak nie posuwajmy - tu popieram Ernesta.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
ODPOWIEDZ