Czy osoby aseksualne mogą się podniecać?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

Goś ja zrozumiałam od razu i też doszłam do takiego wniosku chociaż trochę z innych przyczyn :D .... nie warto się zmuszać do czegoś co nie sprawia nam przyjemności .... wole być szczęśliwa :D
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

A czemu ja to rozumiem??? :shock: :shock:
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Post autor: ... »

Goś pisze:Trochę długo się wahałam by coś napisać w temacie.

Ja np. mam tak, że jako takie podniecenie odczuwam raczej. Generalnie uważam, że seks może być piękny, ale to trochę jak z ładną bluzką na drugiej osobie. Fakt, że mi się podoba nie świadczy o tym, że do mnie pasuje i będę w niej dobrze wyglądać. Tu tak samo, piękne, tylko jakieś takie nie dla mnie. Nie wiem, co to o mnie mówi, ale no cóż ;)
Wiem, o czym mówisz. Z tym, że dla mnie piękne byłoby to do pewnego stopnia. Samego aktu nie określiłabym jako czegoś cudownego.
'- faceci to kontenery na hormony.
- a kobiety na emocje, tak?'
Paruzja
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2011, 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paruzja »

pomaranczka1982 ".... nie warto się zmuszać do czegoś co nie sprawia nam przyjemności .... wole być szczęśliwa :D

Pomaranczko ja tego niestety nie umiem rozgraniczyć..
ja chcę być kochana przez Ktosia, chcę czuć się potrzebna, gdy nie mam miłości i troski wtedy czuję się jak zdeptany robak..
wiem, że to schiza.. coś urojonego w mojej głowie, z czym nie mogę sobie poradzić :(
Próbuje tworzyć związek, pomimo mojego problemu, pomimo tego że nie należę do 98% populacji, która odczuwa przyjemność z sexu..

Ale niestety ciężko idzie.. As (jeśli nim jestem) nie zrozumie nieAS-a, i na odwrót.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Paruzja pisze:ja chcę być kochana przez Ktosia, chcę czuć się potrzebna, gdy nie mam miłości i troski wtedy czuję się jak zdeptany robak..
wiem, że to schiza.. coś urojonego w mojej głowie, z czym nie mogę sobie poradzić
Próbuje tworzyć związek, pomimo mojego problemu....
Ja nie rozumiem tylko co ma do tego seks. Zgadzam się z pomarańczką w kwestii nie zmuszania się do czegoś czego nie chcemy. Tak samo nie jem niektórych potraw bo mi nie smakują. Przykład Goś z bluzką też jest bardzo dobry.

I podtrzymuje to co mówiłem upewnij się, czy to nie problem fizjologiczny. Jeśli jednak jesteś aską pogadaj z swoim facetem i albo zaakceptuje ciebie taką jaką jesteś albo może związek nie jest wart zachodu bo się nim tylko unieszczęśliwisz.

Lekki EDIT:P

Pewnie zaraz mnie panie zlinczują ale masz jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie przyzwolenie na zdradę - niech ciebie kocha, a z inną się kocha:P... Dobra już zaczynam się chłostać.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 21:29 przez dimgraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Ja bym cię nie zlinczowała, bo byłabym skłonna zaakceptować takie rozwiązanie. Ale partner niestety często już nie. Bo jeśli do sprawy seksu podchodzi jakkolwiek poważniej, to będzie go chciał ze swoją partnerką, a nie kim innym.

@Goś Śledzę trochę grupy Asów na Deviantarcie i ostatnio pojawiło się tam coś ciekawego. Asy typowo rozgranicza się na niezainteresowane seksem, oraz uważające seks za coś obrzydliwego lub strasznego. Jakiś czas temu natknęłam się na kogoś proponującego trzecią kategorię - asy zafascynowane. Sama się do nich zaliczam. Intryguje mnie seks jako taki (chociaż nie mam ochoty go sobie wyobrażać ani oglądać). Intryguje mnie to, jak wpływa na związki, dlaczego jest ważny, i jak patrzą na te sprawy ci "s". Trudno to opisać, ale mam wrażenie że to mniej więcej o to chodziło...
Goofer
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2008, 20:33

Post autor: Goofer »

dimgraf pisze:Pewnie zaraz mnie panie zlinczują ale masz jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie przyzwolenie na zdradę - niech ciebie kocha, a z inną się kocha:P... Dobra już zaczynam się chłostać.
A ty nie masz? Niech ciebie kocha a z innym się kocha. :diabel:
Libra

Post autor: Libra »

dimgraf pisze:przyzwolenie na zdradę - niech ciebie kocha, a z inną się kocha:P
byłabym skłonna zaakceptować takie rozwiązanie. Ale partner niestety często już nie
zgadzam się z Tuathą, byłam w takiej sytuacji - w czasie dyskusji teoretycznej, zgoda na zdradę została przez drugą stronę jako straszna ujma na honorze i obraza potężna. Takie rozwiązanie nie wchodziło w grę.
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

dimgraf .... z mojej strony linczowanie Ci nie grozi :D wychodzę z założenia że jeśli dwojgu ludzi odpowiada taki układ to ja się nie wtrącam ... no akurat w moim przypadku nie wchodzi to w grę... raczej uważam że jestem skłonna zgodzić się na seks ale tylko po to żeby mieć dzieciaczki :D
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Goofer pisze:A ty nie masz? Niech ciebie kocha a z innym się kocha.
Wiesz jakoś nie miałem sytuacji aby dziewczyna mnie powiedziała, że ze mną chce być ale seks uprawiać z innym. Nie wiem jak bym na taką propozycje zareagował. Wydaje mi się, że bardziej miałbym problem z zaakceptowaniem opinii społecznej niż samego faktu, że ja jej nie wystarcze
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Post autor: klapouchy »

Opinia spłeczna nie musi nic wiedziec. Ale jest strach, że po co ktoś ma sie meczyc z asem jak ma fajnego partnera do seksu?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Klapouchy pisze:Opinia spłeczna nie musi nic wiedziec

Jak komuś się uda takie coś w tajemnicy utrzymać to ok. Ale ryzyko zawsze jest i później będą cię palcami wytykać "to ten co kobiety nie potrafi zadowolić".
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

To, że nie potrafi zadowolić, to nic. Ale że pozwala na to, że kobieta zadowala się innym - za coś takiego nie miałby osobnik życia.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Tuatha pisze:Ja bym cię nie zlinczowała, bo byłabym skłonna zaakceptować takie rozwiązanie. Ale partner niestety często już nie. Bo jeśli do sprawy seksu podchodzi jakkolwiek poważniej, to będzie go chciał ze swoją partnerką, a nie kim innym.

@Goś Śledzę trochę grupy Asów na Deviantarcie i ostatnio pojawiło się tam coś ciekawego. Asy typowo rozgranicza się na niezainteresowane seksem, oraz uważające seks za coś obrzydliwego lub strasznego. Jakiś czas temu natknęłam się na kogoś proponującego trzecią kategorię - asy zafascynowane. Sama się do nich zaliczam. Intryguje mnie seks jako taki (chociaż nie mam ochoty go sobie wyobrażać ani oglądać). Intryguje mnie to, jak wpływa na związki, dlaczego jest ważny, i jak patrzą na te sprawy ci "s". Trudno to opisać, ale mam wrażenie że to mniej więcej o to chodziło...
Ludzie czemu wy rozgraniczacie Asowatosc na kategorie i to jeszcze takie?

Zobaczycie ze za parenascie lat asowatosc bedzie dewiacja a nie orientacja... :shock: Ktos nie odczuwajacy pociagu nie doczuwa i nie pragnie a ktos kto pragnie a nie doczuwa pociagu - lekarz. Prosto.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Keri pisze:Ludzie czemu wy rozgraniczacie Asowatosc na kategorie i to jeszcze takie?

Zobaczycie ze za parenascie lat asowatosc bedzie dewiacja a nie orientacja... Ktos nie odczuwajacy pociagu nie doczuwa i nie pragnie a ktos kto pragnie a nie doczuwa pociagu - lekarz. Prosto.
Somebody please translate:P

Czy tylko ja mam problem zrozumieć co Keri pisze??
ODPOWIEDZ